Kaş Dökülmesi

Yüzdeki travma izi son derece rahatsız edici olmaktadır. Küçücük bir iz dahi olsa yüz bölgesinde en dikkat çekici nokta olmaktadır. Özellikte kaşta çok rahatsız edici olabilmektedir. Kalem ve kalıcı makyajla kısmen kapatılsa da en doğru kalıcı ve doğal çözüm ekimdir. Kalemin her an silinebileceği korkusu kişiyi tedirgin eder, dövme ise zamanla kırmızı, yeşil, lacivert gibi renklere dönüşerek yada solarak kötü görünebilir.
Doğru teknikle yapılan ekimle tama yakın düzeltilebilen kaşta iz sorunları
-Yanık
-Yara
-Ameliyat
-Dikiş
Bu tür dr alan kaş kayıplar çevredeki yoğunluk kadar kök nakli yapılarak tama yakın kamufle edilebilir. Yara izi kaş ekimiyle görünmez şekle getirilmiş olur. Dikkat çekicin nedenleri olan çukurluk veya kahverengi leke yok edilemez ama uygun sıklıkta bir ekimle ciddi ölçüde kamufle edilebilir.

Ekim yaptıracak kişiler sıkça “yarada kıl tutar mı?” sorusunu sorarlar. İğne batırıldığında kanayan her yer canlıdır bu bölgeye ekilen kıl beslenir ve tutar. Skar dokusu normal dokudan farklıdır ancak bu fark kök beslenmesi üzerine değil sert olması sebebiyle ekimin zorluğuna neden olur. Yeterli tecrübes, olan bir uzman için hiç önem arz etmeyen bu durum yardımcı elemanların ekim yaptığı kliniklerde sorun olabilir.

 

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Öncesi

 

Kaş Ekimi

Ekimden hemen sonra

 

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi SonrasıYara izine Kaş Ekimi için 22 yorum yapılmış


Begüm

Kaş ekimi kaç yaşından itibaren yapılmaya başlar acaba ? 🙂
Op.Dr.Atilla Kaya
her yaşta yapılabilir

Rose

Kaşımın ortasına bakan uç kısmında dikiş var onu yaptırmak istiyorum ankarada şubeniz var mıdır ya da önerbileceğiniz bi yer?
Op.Dr.Atilla Kaya
05426210888 nolu telefondan whatsapptan fotoğraf göndeririseniz durumunuzu değerlendrebilirim

banteng