Kaş Ekimi Yapan Yerler

Kıl kökü nakli narkoz, yataklı tedavi kurumu ve ileri teknoloji ürünleri gerektirmeyen küçük cerrahi girişimlerdir. Her ne kadar sayfanın konusunu ”yerler” olarak benimsesem de ”yer”  kaş ekmez insan eker, daha doğrusu doktorun kendisi ekmelidir. Bu durumda yer değil doktor araştırmalısınız. Nerede yapıldığının değil kimin yaptığı önemlidir. Çünkü tümüyle ustalık, itina ve tecrübe isteyen bir uygulamadır.

Kaş ekimi yaptırnların fotoğrafları ve ekim videoları için instagram.com/kasekimi

Sayfayı okuyup bitirdiğinizde kafanızdaki bir çok bilginin değiştiğini göreceksiniz.

12 yıl önce biz rutin olarak yaptığımız dönemde kaşın ekilebileceğini bilen klinik yoktu. Zamanla saç ekimindeki rekabet sebebiyle kliniklerin yeni arayışlara girmesi sonucu yapan yerlerin sayısı giderek arttı ve saç eken her yer yapmaya başladı.

Ancak bununla birlikte yeni sorunlar ortaya çıkmaya başladı çünkü kaşı da saç gibi ektikleri için artık etrafta garip kaşlı insanlar dolaşmaya başladı.

Bir kaşın ne kadar kötü ekilebileceğini görmek için kötü ekimlerin fotoğraflarının paylaşıldığı sayfaya bakmalısınız.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

Ekim esnasında kullanılan ürünlerin büyük kısmı kullan-at ürünler olduğu için bir kişiye kullanılan malzemeler bir başkasına kullanılmaz. Durum böyle olunca bu cihazların ve malzemelerin olduğu her yerde yapılabilir.

Kaş Ekimi Yapan Yerler

Nerede ekim yapacağınızı araştırırken asıl sorgulamanız gereken ekimi kimin yapacağıdır. Şöyle ki çok lüks bir hastanede yaptıracağınız kaş ekimini tümüyle sağlık eğitimi dahi almamış bir yardımcı personel yapabilirken bu konuda uzman bir hekimin muayenehanesinde yada bir klinikte uzman doktora ekim yaptırmanız mümkün olabilir.
Nasıl basit bir fıtık ameliyatınızı bile yardımcı personellere ektirmek istemezseniz aynı şekilde ciddi görsel sorun yaşayabileceğiniz bu işlemi de bizzat uzman doktorun kendisinin yapmasını istemelisiniz.

Kaş Ekimi Yapan Doktora Sorulacak Sorular

Bu soruları sorup net cevabını alıncaya kadar araştırmanıza devam etmelisiniz
– Kökler kaç derece açılarla ekilecek ( yatay ekiyoruz lafına inanmayın, sayısal değer isteyin, 25-30 derece olmalıdır)
– Kökler kaçlı olacak (kaçlı gelirse ekiyoruz sözünü önemsemeyin kesinlikle hepsinin tekli olması gerekir)
– Kaşlarımı kim ekecek (Uzman doktorun kedisi bizzat ekmelidir, ”ekip halinde ekiyoruz” veya ”saç uzmanlarımız ekiyor” sözleri sizi aldatmak için üretilmiş laflardır. Bindiğiniz uçağı pilot kontrolünde hostesin kullanmasına razı olur musunuz?)
– Kanal açılarak mı ekilecek (kanalları çok ince açıyoruz denirse önemsemeyin, iğne ile ekim konusunda ısrar edin, kanal ince de açılsa bu yöntemde açı verilmesi zordur).
– Ekilirken köklerin canlı kısmından mı tutulacak yoksa cansız kısımlarından mı tutularak ekilecek (köküün canlı kısmından tutulması kök ölümlerini artırır, ölmese bile kıvırcık çıkar)
– Kaşların yönü nereye bakacak )açı kadar yön de önemlidir, kaşın üst sırası kulağın memesine bakacak şekilde, alt sırası kulağın tepesine bakacak şekilde olmalıdır.
– Greftler alındıktan sonra uzun süre bekleyecek mi? (uzun süre vücut dışında bekleyen kökler oksijensiz kalırsa ölebilir)

Merak Ettiğiniz Soruların Cevabı
Dikkat etmeniz gereken hususlardan biride kaş ekimi yapacak doktor’un mutlaka tecrübe ve deneyimli olması gerekmektedir. Aksi halde yapılan ekiminiz kötü görünümlü doğaldan uzak sonuçlara neden olacaktır (bu cümlede ne demek istendiğini daha iyi anlayabilmek için ”kötü yapılmış ekimler” sayfasındaki ekimleri görmelisiniz). Daha fazla bilgi için aşağıdaki yorum formu yada iletişim sayfasından doktorumuza sorularınızı iletiniz. En kısa sürede yanıt verilmektedir. Ayrıca 0542 621 08 88 nolu telefona fotoğraflar göndererek de bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018