Op.Dr.Atilla Kaya

Biografimi kişisel sitemde de paylaştım, aslında oradaki paylaşım biografiden öte biraz anılarım gibi oldu. Buradaki paylaşmamın nedeni 2005 yılında Türkiye’de ilk defa kaş ekilebileceğini düşünen ve bunu düşünce olmanın ötesine taşıyıp ilk deafa saç gibi kaşında ekilebileceğini gösteren kişi olmamdır.

Kaş ekimi ve diğer uygulamalarımla ilgili fotoğraf ve videolar için instagram.com/dratillakaya
Bu sitenin sahibi ve Türkiye’de ilk kaş, sakal, bıyık, favori ve göğse kıl ekebilen kişi olarak burada biografimi paylaşmayı hak ettiğimi düşünüyorum.

09.02.1961’de Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğdu, babasının işi gereği 2 yaşında Malatya’ya taşınıldı. İlk okulu Gazi İlkokulunda, ortaokulu Atatürk Ortaokulunda ve lise eğitimini Malatya Turan Emeksiz Lisesi’nde tamamladı. 1981 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu. Aynı yıl mecburi hizmet için gittiği Mardin Nusaybin Akarsu nahiyesinde 6 ay çalıştıktan sonra Ankara Gölbaşı Belediyesinde 1.5 yıl kadar çalıştı. Eylül 1988’de başladığı İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde başladığı Uzmanlık eğitimini1993 yılında tamamladı.

Uzmanlık sonrası mecburi hizmetini Ankara’nın Elmadağ ilçesinde yaptı. Daha sonra Tatvan’da askerliğini kısa dönem tabip er olarak yaptı.

1995 yılında kendi isteğiyle Ankara Elmadağ’dan  Adana’ya tayin oldu.

Tıbbi teknoloji kullanımı açısından yetersiz kalmış Osmaniye’de tüm ekimleri, kapalı cerrahi, anoskopi, gastroskopi, ameliyatsız varis tedavisi, Lazer, ameliyatsız basur tedavisi, çağdaş kıl dönmesi tedavisi gibi yenilikleri başlattı.

2004 yılında uzmanlığının üstüne aldığı medikal estetik eğitimiyle saç ekimi, mezoterapi (1 yıl uyguladıktan sonra hastaya hiçbir yararı olmadığını fark edince bırakmıştır), lipoliz, botox, dolgu, gibi estetik uygulamalarını başlattı ve teknolojik yatırımlar yaptı.

2005 Yılında FUT yöntemiyle saç ekimini bir daha asla yapmamak üzere bırakıp FUE yöntemiyle saç ekimine geçti, yöntemi kendi içinde geliştirerek yüz bölgesine yapılan ekimlerde ciddi sıkıntı olan dik çıkma sorununa iğne ile ekim yaparak çözüm getirdi. İğne ile ekim sayesinde kökün beslenebileceği en dar açı olan 25-30 derece kadar yatık ekimi geliştirdi. Benzer uygulamaları sakal ve bıyık sorunları için de uyguladı. 2007 yılında saç ekimi piyasasında tıp eğitimi dahi almamış şarlatanların cirit attığını görünce insanları bilgilendirebilmek amacıyla “Saç Ekimi ve Saça Dair Herşey” adlı kitabını yayınladı. Piyasanın tamamen yardımcı sağlık personellerince işgal edildiğini fark edince saç ekimini bırakıp doğala yakın sonuç almanın daha fazla ustalık gerektirdiği yüz bölgesine ekimler gibi ayrıntılı işlerle devam etme kararı almıştır.

2004-2005 yıllarında Yeditepe Üniversitesinde aldığı hipnoz kurslarıyla hipnoterapi uygulamalarına başladı.

Evli ve bir çocuk babası olan Dr.Atilla KAYA amatör olarak heykel yapmaktadır.

Op.Dr.Atilla Kaya adres

IDEA Klinik Bakırköy: Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 (Bakırköy PTT Karşısı) İstanbul

Tel: 0212 572 72 65

op dr atilla kaya

© 2018