Op.Dr.Atilla Kaya

Biografimi kişisel sitemde de paylaştım, aslında oradaki paylaşım biografiden öte biraz anılarım gibi oldu. Buradaki paylaşmamın nedeni 2005 yılında Türkiye’de ilk defa kaş ekilebileceğini düşünen ve bunu düşünce olmanın ötesine taşıyıp ilk deafa saç gibi kaşında ekilebileceğini gösteren kişi olmamdır.

Kaş ekimi ve diğer uygulamalarımla ilgili fotoğraf ve videolar için instagram.com/dratillakaya
Bu sitenin sahibi ve Türkiye’de ilk kaş, sakal, bıyık, favori ve göğse kıl ekebilen kişi olarak burada biografimi paylaşmayı hak ettiğimi düşünüyorum.

09.02.1961’de Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğmuşum, babamın işi gereği 2 yaşında Malatya’ya taşınılmış. İlk okulu Gazi İlkokulunda, ortaokulu Atatürk Ortaokulunda ve lise eğitimini Malatya Turan Emeksiz Lisesi’nde tamamladım. 1981 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1986 yılında mezun oldum. Aynı yıl mecburi hizmet için gittiği Mardin Nusaybin Akarsu nahiyesinde 6 ay çalıştıktan sonra Ankara Gölbaşı Belediyesinde 1.5 yıl kadar çalıştım. Eylül 1988’de başladığım İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde başladığım Uzmanlık eğitimini1993 yılında tamamladım.

Uzmanlık sonrası mecburi hizmetini Ankara’nın Elmadağ ilçesinde yaptım. Daha sonra Tatvan’da askerliğini kısa dönem tabip er olarak yaptım.

1995 yılında kendi isteğimle Ankara Elmadağ’dan  Adana’ya tayin oldum.

Tıbbi teknoloji kullanımı açısından yetersiz kalmış Osmaniye’de tüm ekimleri, laparoskopik (kapalı) cerrahi, anoskopi, gastroskopi, ameliyatsız varis tedavisi, Lazer, ameliyatsız basur tedavisi, çağdaş kıl dönmesi tedavisi gibi yenilikleri başlattım.

2004 yılında uzmanlığımın üstüne aldığım medikal estetik eğitimiyle saç ekimi, mezoterapi (1 yıl uyguladıktan sonra hastaya hiçbir yararı olmadığını fark edince bırakmıştım), lipoliz, botox, dolgu, gibi estetik uygulamalarını başlattım ve teknolojik yatırımlar yaptım.

2005 Yılında FUT yöntemiyle saç ekimini bir daha asla yapmamak üzere bırakıp FUE yöntemiyle saç ekimine geçtim, yöntemi kendi içinde geliştirerek yüz bölgesine yapılan ekimlerde ciddi sıkıntı olan dik çıkma sorununa iğne ile ekim yaparak çözüm getirdim. Daha sonra no touch, DHİ ve pen yöntemi gibi isimlerle anılan yöntemlerin çok daha ileri kalitede uygulaması olan iğne ile ekimi ilk yapan kişiyim. İğne ile ekim sayesinde kökün beslenebileceği en dar açı olan 25-30 derece kadar yatık ekimi geliştirdim. Benzer uygulamaları sakal ve bıyık sorunları için de uyguladım. 2007 yılında saç ekimi piyasasında tıp eğitimi dahi almamış şarlatanların cirit attığını görünce insanları bilgilendirebilmek amacıyla “Saç Ekimi ve Saça Dair Herşey” adlı kitabımı yayınladım. Piyasanın tamamen yardımcı sağlık personellerince işgal edildiğini fark edince 2014 yılında saç ekimini bırakıp doğala yakın sonuç almanın daha fazla ustalık gerektirdiği yüz bölgesine ekimler gibi ayrıntılı işlerle devam etme kararı aldım.

2004-2005 yıllarında Yeditepe Üniversitesinde aldığı hipnoz kurslarıyla hipnoterapi uygulamalarına başladı.

Evli ve bir çocuk babasıyım amatör olarak heykel yapmaktayım, hayvanları çok severim bahçeli evim olmamasına rağmen Leo ve Eyşan adında iki köpeği, Detan adlı bir kedim var. En büyük zevlerimden biri toprakla uğraşmaktır.

Op.Dr.Atilla Kaya adres

IDEA Klinik Bakırköy
Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 (Bakırköy PTT Karşısı) İstanbul

Tel: 0212 572 72 65

Whatsap ile fotoğraf gönderip bilgi almak için 0542 621 08 88

op dr atilla kaya

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri