Yara izine Kaş Ekimi

Yüzdeki travma izi son derece rahatsız edici olmaktadır. Küçücük bir iz dahi olsa yüz bölgesinde en dikkat çekici nokta olmaktadır. Özellikte kaşta çok rahatsız edici olabilmektedir.

Fotoğrflar ve videolar için instagram.com/kasekimi

Kalem ve kalıcı makyajla kısmen kapatılsa da en doğru kalıcı ve doğal çözüm ekimdir. Kalemin her an silinebileceği korkusu kişiyi tedirgin eder, dövme ise zamanla kırmızı, yeşil, lacivert gibi renklere dönüşerek yada solarak kötü görünebilir.
Doğru teknikle yapılan ekimle tama yakın düzeltilebilen kaşta iz sorunları

Kaşta Yara İzi Nasıl Kapanır

– Yanık
– Yara
– Ameliyat
– Dikiş
Bu tür dr alan kaş kayıplar çevredeki yoğunluk kadar kök nakli yapılarak tama yakın kamufle edilebilir. Yara izi kaş ekimiyle görünmez şekle getirilmiş olur. Dikkat çekici nedenleri olan çukurluk veya kahverengi leke yok edilemez ama uygun sıklıkta bir ekimle ciddi ölçüde kamufle edilebilir.

Ekim yaptıracak kişiler sıkça “yarada kıl tutar mı?” sorusunu sorarlar. İğne batırıldığında kanayan her yer canlıdır bu bölgeye ekilen kıl beslenir ve tutar. Skar dokusu normal dokudan farklıdır ancak bu fark kök beslenmesi üzerine değil sert olması sebebiyle ekimin zorluğuna neden olur. Yeterli tecrübes, olan bir uzman için hiç önem arz etmeyen bu durum yardımcı elemanların ekim yaptığı kliniklerde sorun olabilir.

 

Kaş Ekimi
Kaş Ekimi Öncesi

 

Kaş Ekimi
Ekimden hemen sonra

 

Kaş Ekimi
Kaş Ekimi Sonrası

Yüz bölgesindeki izler çok dikkat çeker, kıllı bölgedekiler ise daha da çok dikkat çeker. Kişi konuşurken karşısındakiler hep izin olduğu noktaya odaklanır, bir süre sonra karşıdaki kişi o noktaya odaklanmasa bie izi olan kişi hep böyle algılamaya başlar.

Kaşta Yanık İzi

Kaza sonucu yanma veya kötü görünen kalıcı kontur yani dövmeyi lazerle sildirme sonucu kökler yanar ve o bölgede dikkat çekici iz kalır. Bu tür izleri kapatmaqnın tek yolu ekimdir.

Askeri ve Polis Okulu Mülakatında Engel Olan durumlar

Kaştaki yaralanma izleriyle ilgili bir diğer sorun da budur. Ne yazık ki eşgal belirtir gerekçesi gibi anlamsız bir gerekçeyle mülakatta eliyorlar. Bunun yerine kişiliği veya zekası sebebiyle elenmeli diye düşünüyorum
Polislik mülakatına girmeden iz kök nakli ile kapatılırsa mülakat rahatlıkla geçilebilir. İyi sonuç alabilmek için olabildiğince erken yapılmalıdır. Mülakata girmeden 3 gün önce gelip ”bu yaranın izi kapatılır mı” sorusu hayal kırıklığı yaratır.

Ekilen Kaş Doğal Görünür mü

Yara izi genellikle dardır ve doğal kaşların arasındadır, 25 – 30 derece açılarla, kanal açmadan ekilirse diğer kaşlardan ayırt edilmesi mümkün değildir. Doğalda olan kaşlardan ayırmanın tek yolu ekilenler uzar ve diğerlerini geçer. Yukarıda gördüğünüz gibi sonuç alıp alamayacağınızı daha doğrusu kaç derece açılarla çıkacağını net bir şekilde sormalısınız, yoksa dik dik çıkan kaşlarınıza yeniden epilasyon yapmak zorunda kalabilirsiniz.

İletişim
Op Dr Atilla Kaya

Zeytinlik Mah Yakut Sok. No 24 Erçetin Plaza
Bakırköy Merkez
Net ücret almak için whats app hattı 0542 621 08 88

About Op. Dr. Atilla Kaya

Türkiye'de ilk defa kaş ekimi işlemini gerçekleştiren Op. Dr. Atilla Kaya, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde hizmet vermektedir.

21 comments

  1. Kaşımın ortasına bakan uç kısmında dikiş var onu yaptırmak istiyorum ankarada şubeniz var mıdır ya da önerbileceğiniz bi yer?
    Op.Dr.Atilla Kaya
    05426210888 nolu telefondan whatsapptan fotoğraf göndeririseniz durumunuzu değerlendrebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri