Kaş Ekimi Öncesi Sonrası Görüntüleri

Sayfayı okumadan önce şunu bilmelisiniz; burada gördüğünüz sonuçlar İdea Klinikte ekilmiş kaşlardır, her yerde bu kalitede sonuç elde edebileceğinizi düşünmemelisiniz. Ekiminizi yaptıracağınız yere karar vermeden önce kötü yapılmış ekimlerin paylaşıldığı sayfaya mutlaka göz atmalısınız.
Kaş ekimi fotoğrafları ve videoları görmek için instagram.com/kasekimi

Tüm estetik uygulamalarda ki buna kaş ekimi de dahil olmak üzere kişinin en çok merak ettiği hususlardan biri operasyon sonrası nasıl bir görünüm elde edeceğidir. Ertesi gün ya da çalışan biri ise işe giderken toplum içerisine nasıl bir görüntü ile çıkacağıdır.

Daha fazla fotoğraf ve video görmek için Sizlere bu sayfada kaş ekimi öncesinden başlayarak ekim anı, hemen sonrası ve ertesi gün ile ilerleyen zamanlarda nasıl olacağını göstereceğiz.

Op. Dr. Atilla Kaya’nın Kızına Yaptığı Ekimin Öncesi Sonrası Görüntüleri Görüyorsunuz

Genel cerrahi ve aynı zamanda medikal estetik uzmanı da olan Op. Dr. Atilla Kaya binlerce kaş ekimi yaptığını belirtmek istiyorum. Ekim yaptığı kişilerden biri de kızı olup, aşağıda görsellerini bulacaksınız.

Aşağıda sırasıyla ekimden önceki tıraşlı hali, ekimin bitiminden sonraki görünüm ve devam eden günlerdeki görünüm yer almaktadır. Onuncu günden sonraki değişim çok anlamlı olmadığı için 21. ve 35. günler fotoğraf çekilerek eklenmiştir. 25 Temmuzda yapılan bu ekimin uzun dönem sonuçları zamanla eklenecektir.

Fotoğraflara Bakarken Şunlara Mutlaka Dikkat Edin Resimlere sadece uzaktan görünüm olarak bakmayın. Aşağıda yer alan başarı ve doğal görünüm kriterlerini dikkate alarak bakmalısınız.

 

1İlk Olarak Kaş Ekimi Öncesi ile Başlayalım

Evet, arkadaşlar ilk resim olarak sizlere Atilla beyin kızının kaş ekimi öncesi durumunu göstermek istiyorum. Dikkat ederseniz kulağa yakın kısımda ciddi bir eksiklik oluşmuş. Yapacağımız ekimle bu eksikliği doğaldan farksız bir şekilde kapatacağız.

Kaş Ekimi Öncesi Hali

2Kaş Ekimi Hemen Sonrası Görünüm

Şimdi ise 1-2 saat süren ekim sonrası ortaya çıkan görünüme göz atalım.

Kaş Ekimi Hemen Sonrası

Daha önce araştırma yaptıysanız mutlaka bilirsiniz. Ekim işlemi kanal açma ya da iğne ile delinerek yapılır. Doğal olması için önerilen kıl kalınlığındaki iğne ile yapılmasıdır.

Kanal açılarak yapılan ekimlerden kaçının!

Kanal açılarak yapılan ekimden hemen sonraki günlerde kılların görünemeyeceği kadar kanama olur, zemin neredeyse tamamen kanla ve pıhtıyla kaplı olur, bu da dramatik bir görünüm ortaya koyar. Kanal açılmadan iğne ile yapılan ekimlerden sonra kanama ve pıhtı minimaldir, öyle ki hasta işine geri dönebilecek kadar kabul edilebilir sonuç alınır. Yine kanal açılarak yapılan ekimlerde bölge serumla şişirildiği için gözlerde şişlik olur, iğne ile ekimde serumla şişirmeye ihtiyaç duyulmaz.

İlerleyen Günlerde Nasıl Görüldüğüne Bakalım

1. Gün
2. Gün
3. Gün

Yukarıda yer alan görselde ekimin hemen sonrası bile herhangi bir can sıkıcı görüntü olmadığını gördünüz. Yani sokağa çıkmanızı, işe gitmenizi engelleyecek bir görüntü yer almıyor. Şimdi ise ikinci üçüncü günlerdeki fotoğraflara dikkat ederseniz hafif bir şişlik olduğunu görebilirsiniz. Kanal açılarak yapılan ekimlerde bu günlerdeki şişlik o kadar abartılı olur ki gözler kapanır. Yine üçüncü günde hafif morluk görülmektedir. Morluk da kanal açılarak yapılan ekimlerden sonra daha belirgin olur. Ortaya çıkan bu hafif şişlik ve morluklar en kısa sürede yok olacak ve doğal haline dönecektir.

Ekilen Kaşların Çıkış Açıları Önemlidir

Kaş ekimi araştırması yaparken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de ekilen kaşların açısıdır. Uzun vadede sizi asıl ilgilendiren bu durumdur. Çünkü şişlik, morluk gibi sorunlar geçicidir. Fakat dik çıkan kaşlar siz onları yok edene kadar sinirinizi bozmaya devam edecektir. Özellikle trikoskopla çekilen fotoğrafa dikkat ederseniz ekilenler doğalda var olan kısa kıllardan bile daha yatay olduğunu görebilirsiniz. Diğer fotoğraflarda da yine çıkış açılarının doğala ne kadar uyumlu olduğunu görebilirsiniz.

Trikoskop (elektronik büyüteç) ile alınan görüntüde bir diğer dikkat etmeniz gereken şey kaşların çıktığı noktada da derinin tamamen normal olduğu kanal açılarak yapılan ekimde olduğu gibi çukurluk veya tümseklik olmadığı görülmektedir.

Kaş Ekimi Açısı Nasıl Ayarlanmalı?

25-35 derece yatay ayrıda üst iki sıra kulak memesine bakacak şekilde, alt iki sıra kulak tepesine bakacak şekilde olmalıdır. Yatay ekiyoruz diyerek 60-70 derece açılarla ekim felaketle sonuçlanır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken açı da ekilecek kökün yere göre açısıdır. Şöyle ki; üst sıraya ekilenler kulak memesine doğru, yere göre 10-15 derece aşağı bakan açılarla, alt sıraya ekilecek kökler kulağın tepesine yani yere göre yukarı bakan 10-15 derece açılarla ekilmelidir.

Kökler kaçlı ekilmiş ? ; Tamamı tekli olmalıdır 2-3 kök içeren greftler ekilirse sonuç güzel olmaz çünkü doğalda tamamı teklidir.

Kaş Ekimi Planlaması Kişiye Özel Yapılmalıdır! Öncelikle planlama herkese göre standart yapılmak yerine kişiye özel olmalıdır. Kişinin yüz yapısına uygun olmalıdır. “Kalın kaş istiyorum” diye kalın ekim iyi olmayabilir. Ekilen kaş ne kadar kalın olursa doğal görünümden o kadar uzaklaşılır.

 

Öncesine kıyasla anlamlı fark yakalanmış mı ? ; Elde edilen sonuç fark edilir olmalıdır.

Resimler bu sorular açısından tatmin ediciyse yeterince resim var demektir, onlarcasını eklemeye gerek yoktur.

Kalan Resimlere de Göz Atalım mı?

Değerli arkadaşlar yazının geri kalan kısmında ilk 4 günlük süreci gördünüz şimdi ise ilk 10 gün ve sonrasına bakalım. Sonuç muhteşem olduğunu göreceksiniz.

4. Gün
5. Gün
7. Gün
9. Gün
10. Gün
21. Gün
35. Gün

Evet, arkadaşlar yazının geri kalan kısmında Op. Dr. Atilla Kaya’nın kızına yapmış olduğu ekimden önce ve sonra görünümleri yer aldı. Şimdi ise dilerseniz birazda farklı ekimlerde görüntülere yer verelim.

Kaş Şeklini Değiştirme

Aşağıda görülen vakıada öncesi haline baktığımızda kişiye bezgin bir yüz ifadesi kattığını görürsünüz. Çözüm olarak kaşlarının olduğu alanın yukarısına yeni bir şekil belirlenmiş ve orası doldurulmuştur. Alt kısımda kalan eski cansız kıllar alınmıştır.

Daha sık bir kaşa sahip olma

Kişinin İsteği Doğrultusunda Yapılan Uzun Kaş

Bu vaka uzun kaşa meraklı 72 yaşında bir kişidir. Zaman zaman daha da uzatmaktadır. Normalde bu yaşta çok ihtiyaç duyulmaz. Fakat hastanın ısrarı üzerine yapılmıştır. Aynı hastaya kulağa kadar uzayan pala bıyık ekimi yapılmıştır.

Kaşların uzatılması isteği

Yara İzine Yapılan Kapatıcı Kaş Ekimi

İnsanlar sadece güzel görünüm için değil, aynı zamanda kaza ve yanık izlerinin kapatılması içinde ekim yaptırmaktadır. İşte onlara bir örnek vakıa yara izi çok dikkat çekici olabilmektedir. Kalemle kapatılabilse de kalemin silinmesi ihtimali kişiyi rahatsız etmektedir. Ekli fotoğrafta yara izi tamama yakın kamufle edilebilmiştir. Kaştaki yara izini kamufle etmekte daha etkilisini düşünmek mümkün değildir. Doğru açılarla ekilmesi durumunda doğaldan ayırt etmek mümkün olmaz.

Kaşlardaki yara ve ameliyat izi kapatma

Bu resim her kaş ekiminin aynı olmadığını, tecrübenin ve ayrıntılara uymanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Böyle bir sonuca katlanmamak için mutlaka öncesi araştırmanızı çok iyi yapın, asla aceleye getirmeyin ve daha önce yapılmış bir vakayı canlı görmeden karar vermeyin. Aşağıdaki fotoğrafı büyüterek dikkatle baktığınızda her birinin farklı açılarla çıktığını, greftlerin hepsinin tekli olması gerekirken 2-3-4 kök içeren greftlerden oluştuğunu, çok seyrek ve itici olduğunu görebilirsiniz.

Başarısız kaş ekimi

Estetik amaçlı işlem yaptıran kişi memnun olmak için yaptırır, piyasada yardımcı personellere yaptırılan vakaların sayısı arttıkça pişman olan, ekilenleri epilasyonla geri aldıran insanların sayısı da artmaktadır. Siz siz olun yeterince bilgi sahibi olduktan sonra ekim merkezleriyle görüşün ve size göre en kaliteli sonucu alacağınız yeri bulmaya çalışın.

Bu sayfada gördüğünüz resimlerin sonuncusu hariç tümüyle kliniğimizde yapılan ekimler olup sıkça başka sitelerde görmeniz sizi şaşırtmasın çünkü bir çok klinik tarafından izinsiz kullanılmakta ve sanki kendi ekimleriymiş gibi yayınlamaktadırlar. Bu fotoğrafları görürseniz bilin ki bu siteden çalınmıştır.

About Op. Dr. Atilla Kaya

Türkiye'de ilk defa kaş ekimi işlemini gerçekleştiren Op. Dr. Atilla Kaya, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde hizmet vermektedir.

3 comments

  1. Kaşınızın durumunu ,Gerçekten ekime ihtiyacınız olup olmadığını değerlendirmek gerekir. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz.
    Öp. Dr. Atilla Kaya

  2. Merhaba hocam..kas ekimi yaptirmak istiyorum..geri donus yaparsaniz sevinirim..

  3. Hocam ellerinize sağlık saç ekimi de yapıyormuşsunuz

    Op.Dr.Atilla Kaya
    hayır saç ekimi yapmıyorum,uzun zaman önce bıraktım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri