Kaş Aldırmak Zararlı mı?

Daha güzel görünmek adına yapılan bazı uygulamalar hatalı ve bilinçsiz şekilde yapılması halinde yarardan çok zarar verebilmektedir. Onlardan biride hatalı kaş aldırmak olup, yeterince tecrübesi olmayan insanların yapması halinde ilerleyen zamanlarda pişmanlık duyacağınız sonuçlarla karşılaşırsınız.

Kaş ekimi fotoğrafları ve videoları için instagram.com/kasekimi adresini takip edebilirsiniz.

Kaş Alımı Nasıl Yapılır

Kaş Dökülmesinin En Önemli Nedeni

Dikkat ettiyseniz kaş dökülmesi problemi daha çok kadınlarda görülmektedir. Bu dökülme kafada kellik gibi çok belirtin olmayıp, kalem yada kalıcı makyaj denilen bir tür dövme ile kamufle edilmeye çalışılır. Tabii ki hiç birisi kaşların yerini tutmayacağı için diğer insanlar 2-3 metre uzaktan bile anlayabilmektedir.

Bilinçsiz Yapılan Kaş Alımı Kaş Küsmesine Neden Olur

Evet arkadaşlar kadınların %80 gibi önemli bir bölümü kendisi, kuaför yada güzellik salonlarında bu işlemi yaptırmaktadır. Kişinin kendisi yapacaksa mutlaka kıl kökleri ile ilgili bazı teknik konuları bilmesi gerekir. Kuaför yada güzellik salonlarında yaptıracak ise bunu yapacak olan görevlinin dermatoloji konularında temel düzeyde bilgisi olması gerekir. Aksi halde hatalı yapılan kaş aldırma işlemi maalesef kaş küsmesine neden olmaktadır.

Çözüm İçin Kullanılan İlaçların Başarısı Düşüktür
Çok fazla beklentiye girmeden saçkıranda bile etkili olan Sadbe Solusyon kullanılabilir. Elkim yaptırmadan önce Sadbe denemek akıllıca olur. Sadbeyi sürerken dikkatli olunmalıdır yoksa kaşın etrafındaki kılları da canlandırabilir. Hatalı alım sonucu ortaya çıkan dökülmenin tedavisi maalesef yok denilebilir. 9 Ay gibi bir sürede herhangi bir düzelme olmaması halinde ise sorun kalıcı hale gelmektedir. İnsanlar sarımsak vs sürme gibi uygulamalara yönelseler de maalesef herhangi bir etkisi olmamaktadır. Sarımsak sadece saçkıran sonucu dökülmelerde %50 başarı sağlamaktadır. Diğer tür dökülmelerde etkisi olmaz.

Kalıcı Makyaj Suni Görünüme Neden Olur

Kaşların tümü yada bir bölümünde ortaya çıkan dökülmeyi kadınlar genelde kalıcı makyaj dediğimiz bir tür dövme (Tattoo) ile kapatmaya çalışıyor. Bu noktada ise 2. hatayı yapmış oluyor. Dökülme genelde dıştan içe doğru olup, ilk etapta kaşların bir bölümü dökülmez, fakat bu yapılan kalıcı makyaj ile sağlam kaşlarda kimyasal madde ile zarar görmektedir. Uzaktan bile çok belirgin bir şekilde anlaşılan bu uygulama aynı zamanda yapıldıktan kısa bir süre sonra rengi solmaya başlamaktadır. Renk solması kaşlarda çok belirgin ve kötü görünüme neden olmaktadır. Aşağıda örnek bir görünüm yer almaktadır. Ayrıca sitemizde daha fazla örnek bulabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Solması

Kesin Çözüm Kaş Ekimi İle Mümkündür

Her ne sebeple olursa olsun, dökülmenin yerine en mantıklı çözüm kaş ekimi olmalıdır. 300-600 kök arasında yaptıracağınız kaş nakli beklentinizi karşılayabilir. Doğru şekilde yapıldıysa sizi tanımayan bir insan kesinlikle kaş ekimi yaptırdığınızı anlayamaz. Sonucu ömür boyu kalıcı olması nedeniyle sürekli kalıcı makyaj yaptırmakla uğraşmaz ve insanların dikkatini çekmezsiniz. Ekilen kaşlar vücutta en son dökülen kıllar olan enseden alındığı için ömür boyu kullanılabilir. Her sonucun aynı olmadığını bilerek araştırmanızı iyi yapmalısınız, özellikle kötü sonuçlanmış ekimlere ait fotoğrafların olduğu sayfayı görmeden karar vermemelisiniz.

1 Comment

Add a Comment
  1. Merhaba, Alanyada kaş ekimi için tavsiye edebileceğiniz bir uzman ya da klinik var mı? İşlem öncesinde kalıcı makyaj varsa silinmesi gerekiyor mu?
    Op Dr Atilla Kaya
    yok.silinmesi gerekmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018

Sizi Aramamızı İster misiniz?