Kötü Yapılan Kaş Ekimi Örnekleri

Ehil olmayan (tecrübesiz ve bu konuda eğitimsiz) doktor olmayan hatta sağlık eğitimi bile almamış kişilerin yaptığı işler maalesef toplumda insanların huzursuz olmaları ve bunalıma girmelerine neden olmaktadır. Konumuzla alakalı olarak Türkiye’nin bir çok yerinde Kaş Ekimi yapan daha doğrusu yaptığını sanan kişi ve kurumlar maalesef yeterli tecrübe olmadan yaptığı için insanların paraları ile rezil olmalarına neden olmaktadır. Bu tür durumda olan bir çok kişi vardır ve ne yazık ki çözümü ciddi sorun olmaktadır.
Daha çok video ve fotoğraf örnekleri için instagram.com/kasekimi
Bu sitede diğer sayfalarda gördüğünüz normal doğal görünen ekimlere bakıp da her yerde aynı kalitede ektirebileceğinizi düşünmeden iyi araştırın.

Sayfanın devamında yapılmış ekimlerin fotoğraflarını ve fotoğrafların hemen üstünde küçüh izahını görebileceksiniz.

Kaş Ekiminde Tecrübe Önemlidir

Yukarıda bahsi geçen vaka sadece bir örnek olup, kliniğimize bugüne kadar bu şekilde yüzlerce vaka geldiğini söyleyebiliriz. Aşağıda yer alan görseller bunlardan bir kaçı olup, sizde böylesi sıkıntıları yaşamamak için mutlaka tecrübeli Kaş Ekimi uzmanlarından hizmet almalısınız.
Tecrübe kadar yöntem ve yöntemin nasıl uyuglandığı da önemlidir. Aşağıdaki ekimlerin hepsi FUE yöntemiyle yağılmıştır ama kanal açılarak yaıldığı için sonuç ortadadır. İğneile ekimde bu tür sorunlar yaşanmaz.

Aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz ekimlerin hiçbiri kliniğimizde yapılmamıştır.

Düzensiz, dik çıkan ve sınırları net olmadan çıkan kaşlar
Erkekte Kötü yapılmış Kaş Ekimi Sol

 

Gereksiz geniş tasarlanmış ve doğru olmayan açılarla çıkış
Kötü Ekilmiş Kaş Sol

 

FUE ile ekim yapılmış ancak büyük kısmı çıkmamış çıkan kaşlarsa değişik yönlere doğru ama dik çıkmış, başarısız bir sonuç.
kaş ekimi

 

Düzensiz 3-4 kök içerir tarzda ekilmiş

 

 

 

 

 

Çivi gibi çok dik çıkmış
Çivi gibi çıkan kaşlar

 

Çok seyrek ve dik ekilmiş
Çok seyrek ve dik ekilmiş kaş

 

Dik çıkmış 80-90 derece hatalı
Dik çıkan kaş ekimi

 

Düzensiz ve dik yapılmış
Düzensiz ve dik kaş ekimi

 

Ekilen kaşların çoğunun tutmadığı görülüyor
Ekilen kaşların çoğunun tutmadığı görülüyo

 

sınırları net belirlenememiş
sınırları net belirlenememiş kaş ekimi

 

Kaş ekiminin eziyet haline geldiği bir vaka

Ekli resimde gördüğünüz kişi kaşlarının dış yarısının dökülmesi üzerine kendisine yakışacak bir model belirleyerek kaş ektirmiş, kaşları çıktığında 2-3-4 kök içeren demetler halinde ekildiğini, tamamının tam karşıya bakacak şekilde ekildiğini görmüş, bu garip görüntüyü hiçbir şekilde kamufle edememesi üzerine aldırmaya karar vermiş. Yapılan lazer epilasyonlarda bir kısmı gitmiş ancak bir taraftan yanık olması, kılların tamamen bitmemesi üzerine iğneli epilasyona başlamış.

kaş ekimi doğal olurmu

en iyi kaş ekimi yöntemi

İstemediği bu kaşlardan kurtulmak için bir sene boyunca iğne epilasyonu yaptırmış,lazerle hırpalanan cilt iğnenin yakması sonucu daha kötü görünüme bürünmüş çukurluk, kabarıklıklar oluşmuş. Kabarıklık, çukurlar sebebiyle kalıcı kontur da yaptıramadığı için yeniden ekim planlanmıştır

Kaş Ekimi Yaptıracaklar Nelere Dikkat Etmeli?
Bu işlem saç  ekiminden farklıdır araştırırken dikkatli olmalısınız.

Saç ekiminin kötü yapılmış olanı toppik,jöle,biryantin gibi ürünlerle kısmen kamufle edilebilir yada şapka veya protez saç gibi uygulamalarla tamamen kapatılabilir. Buna karşın kaş ekiminin kötü sonuçlanması ekim yaptıran için tam bir zulüm olmaktadır çünkü kapatmak mümkün değildir ve çok göz önünde olduğu için konuşulan kişinin gözü hep oraya kayar bu da kişiyi aşırı ölçüde rahatsız eder.

Kötü yapılmış kaş ekiminin çözümü üç şekilde mümkündür

1- Çıktıkça cımbızla çekerek almak zahmetli bir çözümdür ama en ekonomik olanıdır ve kişi kendi yapabilir,burada sadece dik çıkma sorunu çözülmüş olur kaşsızlık sorunu aynen devam eder.
2- Epilasyon;lazer veya iğne epilasyonuyla dik çıkan kıllar köklerinden yakılırtemizlendikten sonra yeniden doğal açısıyla ekim yapılır.
3- Dik ekilmiş kaşlar FUE ile alınır tamama yakını alındıktan sonra istenilen sıklıkta ve doğal açısıyla yeniden kekilir.En doğru çözüm budur ciddi tecrübe gerektirdiği için yaygın olarak yapılamamaktadır.
Burada gördüğünüz kötü sonuçlanmış ekimler 1-3 seans yapılmıştır ama sonuç resimlerdende anlaşılacağı üzere çok yüz güldürücü değildir. Ekimi araştırılırken çok dikkatli olmak ve her saç ekenin kaşı da ekebileceği yanılgısına düşmemek gerekir.

 

Bir başka vaka

Tecrübesiz Ekim

Ankara’da Kaş Ekimi Yaptırdı

İlginç bir vaka daha doğrusu kaşıyla çok uğraşmak zorunda kalan bir ekim mağduru geldi ve paylaşayım dedim. Ekte kimliği gizlenerek yayınlanmış fotoğraftaki kişi 2 yıl önce Ankara’da ekim yaptırmış. Bir süre sonra temizlendiğinde hepsinin dik çıktığını ve de 4-5 kıl içeren demetler halinde olduğunu fark etmiş ve yaptırdığı kliniğe gidip göstermiş. Kliniktekiler zamanla dik çıkanların yatacağını 4-5 kök halinde çıkanları da cımbızla çekmesi gerektiğini söyleyip göndermişler. Zamanla dik çıkmada değişim olmadığını gören kişinin daha fazla oyalanmak istemediğini belirtmesi üzerine aynı kliniğin Konya’da ekim yapan bir başka şubesine yeni bir hemşire geldiği söylenmiş ve buraya yönlendirilmiştir.

Konya’da Kaş Ekimi 2. Defa Yapılmış

Yatık ektiği söylenen Konya’da ki bu elemana yeniden ekim yaptırmışlar. Ancak 2 yıl sonra yeniden yapılan bu ekimde de kaşlar dike yakın açıyla ve kıvırcık çıkıyormuş. Yani sonuç yine hüsran denilebilir. Kişi bunun üzerine ekilen kaşları cımbızla almış.

Kaşlarda Yara İzi Ortaya Çıktı
Tecrübesiz kişilerin yaptığı kaşları cımbızlı yolan bu arkadaşımız aslında hesaba katmadığı bir durum ile karşılaşır.
Cımbızla çekmek bir çözüm gibi görünse de yapılan ekimler kanal açılarak yapıldığı için berbat bir yara izi ortaya çıkmaya başlamış ve düzelmeyeceğini anladığı için yeniden ekime karar vermiş. Oysaki bu alanda başarılı tecrübeli bir uzman ekimi kanal ile değilde 0,7 cm çapındaki iğne ile delerek yapmaktadır.

Kliniğimize Başvurdu
2 Defa başarısız ekimden sonra son bir kez daha ekim yaptırmayı düşünen arkadaşımız bu sefer kliniğimize gelerek Op. Dr. Atilla KAYA tarafından değerlendirildi yara izi olan alanların ancak kaş ekimiyle ile kamufle edilebileceği anlatıldı. Hastanın kabul etmesi üzerine hepsi tekli köklerden oluşan 300 kök her bölgede olması gereken doğrultuda 25 derecelerle ekim yapıldı. Daha önce ekilmiş ve bazıları uzamış kaşların 80-90 derece açılarla yani dik çıktığı gözlendi.

Kişi nasıl bir hata yaptığını kliniğimizde şu farkları görünce anladı

 • Her kökü uzman doktor (Op. Dr. Atilla KAYA) bizzat kendi ekti, yardımcı elemanlar sadece diğer işlerde uzmana yardımcı oldu.
 • Her kök 25-30 derecelerle ekildi. Başarısız yapılan ekimler incelendiğinde 80-90 derece ekildiği kişiye aktarıldı.
 • Tamamı iğne ile delerek kanal açılmadan ekildi.
 • Köklerin canlı kısmına asla dokunulmadı (kanal açılarak ekimde kıl düz olsa bile kıvırcık çıkar)
 • Greftlerin (kıl kökleri) tamamı motorla değil elle alındı (elle alım mikro motorla alıma kıyasla çok az hasar verir)
 • Ekim yapılacak yer serumla şişirilmedi (bu bölgenin şişirilmesi sonrası 6-7 gün boyunca gözlerde şişliğe neden olur)
 • Kullanılması için ilaç önerilmedi (yeterince steril çalışıldığında Antibiyotik kullanmaya gerek yoktur)
 • İhtiyaç halinde isterse rötuş amaçlı 4 kök bile ekim yapılacağı söylendi.
 • Ensede tıraş edilen alanın genişliği daha önceki ekimlerin yarısından daha dar bir alandı.
 • Kontrol önerilmedi, aynı gün işine dönebileceği söylendi.

About Op. Dr. Atilla Kaya

Türkiye'de ilk defa kaş ekimi işlemini gerçekleştiren Op. Dr. Atilla Kaya, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde hizmet vermektedir.

5 comments

 1. Evet yapılabilir,ekimden sonra kısa tutarsanız istediğiniz formu yakalarsınız.
  Op. Dr. Atilla Kaya

 2. Merhaba benim kaşlarımda kalıcı makyaj var ancak 3 yıl oldu ve çok az kaldı diğer bir husus saçlarım kıvırcık acaba Ekim yapılabilir mi

 3. Kaş ekimi yaptirmistim başka bir yerde ve çıkartmak için iğneli epilasyon ile acaba bir seferde cikartirilirmi kıllar tamamen temizlenince size gelmek istiyorum yeni kaş ekimi için.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  tek seansta temizlenmesi çok zor.temizlenince gelirseniz,ekiminizi yapabiliriz.

 4. hocam merhaba bende kaş ektirmek istiyorum ama bu şekilde olmasından çok korkuyorum sizin adınızı çok duydum bu yüzden size güveniyorum ben diyarbakırdan gelcem acaba tek seansta hallolabilecek bi iş mi bu yoksa bir kaç kere daha gelmem gerekir mi
  Op.Dr.Atilla Kaya
  cilt yapınız,daha önce işlem yapılıp yapılmadığına bağlı olarak tek seansta istediğiniz sıklığa ulaşamayabilir.2. seans gerekebilir

 5. Mesaji: merhaba ben almanyada yasiyorum 4 sene önce duydum kas ekimini benim kasimin bas tarafi cok az kil vardi devami ise cok seyrekti hep boyuyordum sonra ekildiyini duydum kayseriye izine hitmistim ordada yapildigini ögrendim …… … bey yapiyormus yanina gittim agrisiz ameliyatsiz oldugunu anlatti ve hemen yaptirmaya karar verdim kendisi ekim yapmadi yardimcilari yapti iki kisiydiler fakat 2 saat demislerdi 6 -7 saat gibi sürdü cok aci cektim üc gün komada gibi yattim ve sonuc hic iyi olmadi eski kaslarim artik yoktu ve cok ama cok seyrek ve dik dik uzamaya basladi izinim bittmisti sonra kendisini aradim zamanla düzelir dedi ama 4 senedir düzelmedi tabiki cok cirkin görünüyordu ne yapacagimi bilemedim kimsenin yüzüne bakamiyordum kalici kas boyasi yaptirdim ama yinede normal bir görünüm olmadi internette arastirirken sizi buldum bana yardim edebilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri