Kaş Dökülmesi

Bütün estetik uygulamalarda hastayı en çok meraklandıran konu sonrası nasıl görüneceğidir, ve mümkün olduğunca bundan emin olmaya çalışır. Kaş gibi yüzün en önemli görseli olan yapıda bu daha da önem arz etmektedir.

Aşağıda göreceğiniz kaş ekimi öncesi sonrası fotoğrafları farklı ihtiyaçlar için yapılmış sonuçları göstermektedir ve dikkatli bakıldığında akla gelebilecek tüm soruları cevaplamaktadır. “Benim kaşım bunlardan farklı” yaklaşımı son derece anlamsızdır çünkü dikkat edilemsi gerekenleri anlamak için bir kaş ekimi görseli bile yeterlidir, önemli olan neye dikkat etmeniz gerektiğidir. ” Kaş ekimi öncesi sonrası ” kelimeleriyle arayıp bulduğunuz fotoğraflarda şunlara dikkat etmeniz doğru yol almanızı sağlar.

Kökler kaçlı ekilmiş ? ; Tamamı tekli olmalıdır 2-3 kök içeren greftler ekilirse sonuç güzel olmaz çünkü doğalda tamamı teklidir.

Kaç derece açılarla ekilmiş ? ; 25-35 derece yatay ayrıda üst iki sıra kulak memesine bakacak şekilde, alt iki sıra kulak tepesine bakacak şekilde olmalıdır. Yatay ekiyoruz diyerek 60-70 derece açılarla ekim felaketle sonuçlanır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken açı da ekilecek kökün yere göre açısıdır. Şöyleki; üst sıraya ekilenler kulak memesine doğru, yere göre 10-15 derece aşağı bakan açılarla, alt sıraya ekilecek kökler kulağın tepesine yani yere göre yukarı bakan 10-15 derece açılarla ekilmelidir.

Plan doğru yapılmış mı ? ; Yüz yapısına uygun olmalıdır, ” kalın kaş istiyorum” diye kalın ekim iyi olmayabilir, ekilen kaş ne kadar kalın olursa doğal görünümden o kadar uzaklaşılır.

Öncesine kıyasla anlamlı fark yakalanmış mı ? ; Elde edilen sonuç fark edilir olmalıdır.

Resimler bu sorular açısından tatmin ediciyse yeterince resim var demektir, onlarcasını eklemeye gerek yoktur.

Şekil değiştirme ekimi; Bu vakada kişiye bezgin yüz ifadesi veren kaşlarının olduğu alanın yukarısına yeni bir şekil belirlenmiş ve orası doldurulmuştur, alt kısımda kalan eski cansız kıllar alınmıştır.

Bu vakada kaşın dış yarısının seyrelerek döküldüğü alan yeniden dolgun ve sık hale getirilmiştir, erkeklerde seyrek ihtiyaç duyulur ama doğru yapıldığında yüz güldürücü sonuç elde edilebilir.

Daha sık bir kaşa sahip olma

Bu vaka uzun kaş meraklısı yaşlı bir kişidir, zaman zaman daha da uzatmaktadır. Normalde bu yaşta çok ihtiyaç duyulmaz ama hastanın ısrarı üzerine yapılmıştır. Aynı hastaya kulağa kadar uzayan pala bıyık ekimi yapılmıştır.

Kaşların uzatılması isteği

Yara izi çok dikkat çekici olabilmektedir, kalemle kapatılabilse de kalemin silinmesi ihtimali kişiyi rahatsız etmektedir, ekli fotoğrafta yara izi tama yakın kamufle edilebilmiştir. Kaştaki yara izini kamufle etmekte daha etkilisini düşünmek mümkün değildir. Doğru açılarla ekilmesi durumunda doğaldan ayırt etmek mümkün olmaz.

Kaşlardaki yara ve ameliyat izi kapatma

Bu resim her kaş ekiminin aynı olmadığını, tecrübenin ve ayrıntılara uymanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Böyle bir sonuca katlanmamak için mutlaka öncesi araştırmanızı çok iyi yapın, asla aceleye getirmeyin ve daha önce yapılmış bir vakayı canlı görmeden karar vermeyin. Aşağıdaki fotoğrafı büyüterek dikkatle baktığınızda her birinin farklı açılarla çıktığını, greftlerin hepsinin tekli olması gerekirken 2-3-4 kök içeren greftlerden oluştuğunu, çok seyrek ve itici olduğunu görebilirsiniz.

Başarısız kaş ekimi

Kaş ekimi yaptıran kişi memnun olmak için yaptırır, piyasada yardımcı personellere yaptırılan vakaların sayısı arttıkça pişman olan, ekilenleri epilasyonla geri aldıran insanların sayısı da artmaktadır. Siz siz olun yeterince bilgi sahibi olduktan sonra ekim merkezleriyle görüşün ve size göre en kaliteli sonucu alacağınız yeri bulmaya çalışın.

Bu sayfada gördüğünüz kaş ekimi resimleri sonuncusu hariç tümüyle kliniğimizde yapılan ekimler olup sıkça başka sitelerde görmeniz sizi şaşırtmasın çünkü bir çok klinik tarafından izinsiz kullanılmakta ve sanki kendi ekimleriymiş gibi yayınlamaktadırlar. Bu fotoğrafları görürseniz bilin ki bu siteden çalınmıştır.

 

 Yorum yapılmamış

anjing