Kaş ekimi yakından görünüm

Bütün ekimlerde en önemli sorun doğal görünümdür, yüz bölgesi ekimlerinde doğal görünüm elde etmek oldukça zordur beklenti doğal görünüme yakın olmalıdır. Köklerin ekim açısı 25-30 derece tutulursa ilk bakışta doğal kaşlardan ayrımı zordur. Sayfanın alt kısmındaki yöntemleri iyi araştırmadan karar vermemelisiniz.

Daha fazla görsel için instagram.com/kasekimi

Kaş Ekimi Görselleri

Bu tür estetiğe yönelik uygulamaların fotoğraflarını incelerken fotomontaj kullanımı yaygındır, bunu iyi değerlendirmeli ve resme bu açıdan da bakmalısınız. Ekim yapılan alanın seyrek olmasının nedeni hastanın beklentisidir. Hasta kaşının diğer alanlarının da seyrek olması sebebiyle seyrek istemiştir. Fikrini değiştirip ikinci seansla sıklaştırılabileceği gibi ilk uygulamada da bundan daha sık yapılabilirdi.
Kıl kökleri enseden alınıp her kök tekli olacak şekilde hazırlanmış ve tekli greftler halinde ekilmiştir.
Ekim işlemi kanal açılmadan iğne ile delinerek yapılmıştır. Buna bağlı olarak köklerin dibinde çukurluk ya da tümseklik oluşmamıştır. Derinin doğallığı korunabilmiştir. Ekme işlemi uzman doktor tarafından bizzat yapılmıştır.
Resimlerde çıkış açılarının doğalla ne kadar benzeştiğine dikkat ediniz.

Dökülme ile boşalmış alan
Kaş Dökülmesi Olmuş Bölge

Ekime hazırlanmış bölge
Fue Kaş Ekimi için Hazırlanmış Alan

Ekimden sonra
Kaş Ekiminden Sonra

Benzer sonuç alabilmek için şu sorulara uygun cevap alacağınız kliniği araştırmalısınız
Kökler kaçlı ekilecek ?
Hepsi tekli olmalı, 2-3 kök içeren şekilde ekim doğallıktan çok uzak olur

Her köke olması gereken açı verilecek mi ?
25-30 derece açılarla ekilmeli

Ekim işlemini yapacak kişi uzman doktor mu ?
Yardımcı personellere ektirilmemeli

Kökler dışarıda uzun süre bekleyecek mi ?
Dışarıda uzun süre bekleyen köklerde ölüm olur

Kanal açılmadan iğne ile delinerek yapılacak mı
Kanal açılarak yapılırsa 70-80 derece açılarla çıkar

Ayrıca
Yüze yakışan en ince kaş planlanmalı, ne kadar kalın tasarlanırsa doğallıktan o kadar uzaklaşılır. Çok sık ekmek yerine 10-15 gün sonra ikinci seans yapılırsa kökler daha iyi beslenebilir.

Kaş ekimi resimlerimizi bir çok site kendi yapmış gibi yayınlamaktadır, bu sitede gördüklerinizin tamamı İdea Klinik arşivinden alınmıştır ve orjinalleri İdea Klinikte vardır.

Kaş Ekim Yöntemleri

Aslında halihazırda uygulanan tek yöntem vardır ancak ayrıntılar önemlidir ve ekime karar vermeden önce sayfa dikkatlice okunmalıdır.

FUT Yöntemi

Saç ekimi işinin mantığından kopamayanların bir süre uyguladığı bir tekniktir, büyük oranda terkedilmiş ve tek tük uygulayan kalmıştır. FUT yönteminde enseden 1×5 -7 cm ölçülerinde cilt kesilerek alınır, alınan bu parça 1-3 kök içeren küçük parçalara ayrılır ve kaşın olması istenilen yerde kesici aletlerle açılan deliklere ekilirdi. Sonuç tam bir hüsrandır.

FİT Yöntemi;

Biz FUT yapmıyoruz diyebilmek için ne anlama geldiği belli olmayan bir yöntemdir. Adı dışında farkı olduğu söylemek zordur. Yapan kalmamıştır

FUE Kaş Ekimi;

2016 yılı itibariyle hala en iyi yöntemdir tabiki doğru uygulanması halinde. Önümüzdeki yıllarda daha iyisi tanımlanana kadar geçerli bir tekniktir. FUE nin hakkıyla yapılması halinde kaşa doğaldaki açıya yakın açı verilebilmektedir bu sayede doğaldan ayırımak zordur. Saç ekiminde kullanılan FUE tekniğinden sonra elde edilecek sonuç FUT yönteminden farklı olmayacağı için ekim yapan klişinin nasıl bir FUE uyguladığından emin olunmalı ve sayfanın devamındaki ayrıntılara dikkat ederek araştırma yapılmalıdır.

DHİ Kaş Ekimi

Pen veya kalem yöntemi de denmektedir. FUE ye kıyasla daha yatay, 50 – 60  derecelerle yapabilmeyi sağlayan bir yöntemdir. İçine kök yerleştirilen 1mm – 1.2 mm çapında kanül deri altına ilerletilir, uygun derinliğe gelindiğinde kök bırakılır. FUE ye kıyasla daha iyi sonuç alınsa da iğne ile ekimde verilen 25-30 derece açıyla yapılabilmesi DHİ tekniğinde imkansızdır.

Kanal Açarak Ekim

Ucu jilet gibi keskin 1.2 mm lik kesici aletlerle yapılır, lateral slit de denilir. Deri küçük kesici aletle kesilerek kanallar açılır. Greftler alınır alındığı gibi 1-2-3-4 kök içeren greftler halinde bu kanallara sokulur. Açıdan söz etmek mümkün değildir, kaşlar çıktığında herhangi bir yöne herhangi bir açıyla çıkar.

İğne İle Kaş Ekimi

DHİ yani kalemle yapılan yöntemin gelişmiş şeklidir. 12 senedir her vakada kendimize “bu işi daha iyi nasıl yaparız” sorusunun cevabıyla her gün daha iyi sonuç elde edebileceğimiz sonuca ulaştık. Bu süre zarfında yaptığımız yüzlerce kaş ekimi bize şu noktalara dikkat etmemiz gerektiğini öğretti;

 • Kökün yerleştirileceği nokta iğne ile delinmeli kesinlikle kanal açılarak yapılmamalıdır. Hastayı ikna etmek için söylenen “lateral slit” yöntemi kanal açmaktır ve sonuç aynıdır.
 • Her bir kök kesinlikle tekli ekilmelidir asla iki üç follikül içeren şekilde ekilmemelidir.
 • Kaş ekimi yardımcı sağlık personellerine yaptırlmaması gereken ciddi bir cerrahi girişimdir kesinlikle uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Hasta “saç ekim uzmanı” kelime oyunuyla aldatılmamalıdır.
 • Her kök ciltle arasında 25-30 derece olacak şekilde ekilmeli, “yatık ekiyoruz” gibi ne anlama geldiği belli olmayan cümlelerle hasta ikna edilmemelidir.
 • Kaşın üst sırası kulak memesine, alt sırası kulak tepesine bakacak şekilde yani 10-15 derece açılarla yerleştirilmelidir.
 • Hastayı ikna etmek için “zamanla kaşa uyum sağlar” denmemeli ensedeki saçlar uzadığı sürece uzamaya devam edeceği hastadan saklanmamalıdır.
 • Hastanın istediği gibi abartılı kaş değil doğala yaklaşacak ve hastanın yüzüne uyacak bir plan çizilmelidir. Kaş kalınlaştıkça doğallıktan uzaklaşılır.
 • Köklerin tamamının alınıp sonra ekime geçilmesi dışarda bekleme süresinin uzun olmasına yani köklerin osijensiz geçireceği sürenin uzamasına neden olur bu sebeple alımla ekimin eş zamanlı yapılması gerekir, dışarda kalış süresi olabildiğince kısaltılmalıdır.
 • Ücretlendirme kök başı yapılmalı ve ihtiyaca yakın sayıda ekilmelidir. Abartılı sayılarla ikna etmeye çalışmak yerine “makul bir rakam ektirin gerekirse sıklaştırma yaptırın” gibi daha iyi sonuç elde edilecek şekilde yaklaşılmalıdır.
 • Follikülün canlı kısmından değil zarar vermeyecek şekilde cansız kıl kılmından tutularak ekilmelidir yoksa teller kıvırcık çıkar veya ölür. Bu uygulama ancak iğne ila kanal açmadan ekimle mümkündür.
 • Ekimde kullanılacak iğne 0.6 mm den kalın olmamalıdır, bu kalınlık iğne asla iz bırakmaz, kanal açılarak yapılan ekimde açılan kanallar 1.2 mm ve daha büyük olduğu için her kaşın dibinde çukurluk kalabilir.

Kaş ekimi yaptıracaklar yukardaki 11 maddeyi ders çalışır gibi ciddi şekilde öğrenmeli gerekirse eline yazarak liste yapıp ekiminizi yapacak kişiye her soruyu ayrı ayrı sormalı ve net cevap almalıdır. Aldığı cevaplardan ikna olursa yaptırmalı yoksa başka bir klinikle görüşmelidir.

Ekime karar vermeden önce o klinikte ekilmiş birini canlı görmeye çalışın. Telefonla bilgi almak yanıltıcı olabilir. Şöyle ki; Telefonun diğer ucundaki insan gerçekte kliniğin elemanıdır ve sizi ikna etmek için yalan söylüyor olabilir veya onu memnun eden sonuç sizin için kabul edilemez olabilir.
Bu temkinli yaklaşım internette okuduğunuz öneriler veya ‘ben yaptırdım çok memnunum” şekinde yazlanlar için de geçerlidir.

Bu sayfada kızıma yaptığım ekimi de paylaşmak istiyorum

Kaş Ekimi Öncesi Hali

35. Gün

Kaş Ekimi Doğal Duruyor mu?

Doğaldan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olabildiği gibi çok kötü bir görünüm de ortaya çıkabilir.
Evet arkadaşlar burada ilk dikkat edilmesi gereken hususun ekim yapan cerrahın tecrübesi olduğunu anlıyoruz. Bu arada ekimi tamamen yardımcılarına yaptıran bir cerrahın tecrübesinden söz etmek mümkün değil.
Aslında ekimlerin hiçbiri doğal olmaz çünkü doğal değildir ama belirli kurallara ve prensiplere uyulursa doğaldan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olur. Kurallar ve prensipler olmadan yapılırsa yukarıda fotoğrafta gördüğünüz gibi iğrenç olabilir. Siz de beklentilerinie yaklaşabilmeniz için ‘araştırırken dikkat edilecekler’ sayfasını ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde okuduktan sonra araştırmaya başlayın ve o sayfada yazan bilgileri soru haline getirip doktorunuza sorun.
Bu sitenin değişik sayfalarında göreceğiniz doğala çok yakın sonuçlar gideceğiniz her yerde bu sonucu alacağınızı göstermez, ekim yaptırmayı düşündüğünüz kliniğin sonuçlarını canlı olarak görmelisiniz., size gösterilen fotoğraflara şüpheyle bakın, ”bu kişinin canlı halini görebilirmiyim, ya da online canlı görüşebilirmiyim” deyin ve ısrar edin.

Beklentilerinizi Netleştirmelisiniz
Ekiminizi yaptırmadan önce nasıl bir sonuç elde edeceğinizi iyi sorgulamalısınız çünkü her işlemin sonucu aynı değildir. Özellikle sayfada yazılanların net cevabını almadan ekiminizi yaptıracağınız yere karar vermemelisiniz. Sonucu ömür boyu taşıyacağınız için gittiğiniz doktoru istediğiniz kadar sıkıştırabilirsiniz, sorularınızla bunaltabilirsiniz.

Resimler Herşeyi Ortaya Koyuyor
Aşağıda iki farklı klinik ve 2 farklı kişi tarafından yapılmış 2 farklı hasta resmi göreceksiniz aradaki farka dikkat ediniz ve yeterli araştırma yapmadan kesinlikle karar vermeyiniz.

Kötü Kaş Ekimi
Tecrübesiz kişilerin yaptığı doğaldan uzak görünümlü ekimin sonucu

 

Güzel Kaş Ekimi
Op. Dr. Atilla KAYA tarafından yapılan kaş ekimi

 

Kaş Ekimi Yakından
Kötü görünümlü ekime birde yakından bakın herşeyi daha net anlayacaksınız.

 

Sizce Hangisi Daha Doğal?
Burda konumuzda sorulan soruda cevabını bulmuş oluyor. Neydi o soru doğallık, evet başarılı ve alanında uzman kişiler yaptığında doğaldan farksız olabilirken, aksine yeterli bilgiye sahip olmayanlar yapması durumunda doğallık beklemek çok zor olabiliyor. Tavsiyemiz kaşlarınızı ektirmeden önce iyica araştırmalısınız.

 

About Op. Dr. Atilla Kaya

Türkiye'de ilk defa kaş ekimi işlemini gerçekleştiren Op. Dr. Atilla Kaya, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde hizmet vermektedir.

105 comments

 1. Size nasıl ulasabılırım lutfen tskler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ideaklinik bakırköy
  05426210888

 2. benim kaşlarım oldukça açık sarı peki ben siyah saç kullanıyorum ve kaşlarımı her ay siyah boya ile boyuyorum benim ne renk kaş yaptırmam gerekicek ve yaptırdığım kaşı kaç yıl kullanabilirim.
  Op Dr Seher Şirin
  saçlarınız sarı ise yapacak birşey yok.çünkü yine kaşlarınız sarı olacaktır.ama koyu renkli ise o zaman saçınızın renginde kaşınız olabilir

 3. Hocam trafik kazası geçirdim sağ kaşımın nerdeyse yarısı yok kaş ekimi yaptırmak için bir merkeze başvurdum benden beşbin lira istediler bana fiyat anormal geldi sizce fiyat normalmidir?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Fiyat en son soracağınız şey olmalı öncelikle kaliteyi araştırın. Sitedeki kötü kaş ekimi resimlerini görürseniz fiyatın ne kadar önemsiz olduğunu da görürsünüz, kliniğin ektiği kişleri görmeden karar vermemenizi öneririm. Bence çok aşırı pahalı söylenmiş. Biz 300 kökü 1800 TL ye ekiyoruz ve size yeterli olur.

 4. Kas ektirdim kaslarim diklemesine buyuyor bir seneyi gecti hala yatmadi bilgiverirseniz sevinirim
  Op.Dr Atilla KAYA
  dik yada dike yakın açıyla ekildiyse yatması beklenmez

 5. Merhaba,
  ben Atilla hocama 2 agustosta kaş ekimi yaptırdım.
  kaşlarim dökülme sorunundan dolayi zaten çok seyrek ve kısmi boşluklar var.
  söylediği gibi ekilenlerin neredeyse tamamı 12.gunden sonra döküldü.
  şu anda 3. Ay sonundayım ve merakla 4. Ay ve sonrasını bekliyorum 🙂
  şu anda henüz çıkan yok ama zaten atilla hocam 4 ay ile bir yıl arası sonucu görebileceğimi söylemişti.
  umarım sonuç yüzümüzü güldürür, acele edip ekimden sonra kaşlar çıkmadı diye ümitsizliğe kapılmayın, sonuçta her şeyin bir süreci bir zamanı var.
  sonuçları sizinle paylaşırım zamanı geldiğinde.
  sevgiyle kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri