Abartılı Kaş Ekimi

Bu abartılı kaş ekiminin yapıldığı kişi 72 yaşından sonra görüntüsünde değişiklik isteyen ve geç kaldığı için bunu abartan bir erkektir. Kişi makul, mantıklı ve aklı başında biri olduğu için beklenti ve planları abartılı da olsa istediği yapılmıştır. Sonunda 72 yaşında da olsa kaşlarının şeklini değiştirerek daha mutlu bir insan olmuştur. Bu açıklamayı “bu ekimi yapanlar saçmalamış” diye düşünülmemesi için yapılmıştır.

Daha fazla fotoğraf ve video için instagram.com/kasekimi

Kaş Şekli Nasıl Belirlenir

Ekimin  yapılacağı alan kişinin kendisi tarafından belirlenir. En mantıklısı ekimi yaptıracak kişi öncesi günlerde kalemle değişik şekillerde çizimler yaparak kendine en yakışan formu bulup bu formda ektirmelidir.
Bu form her zaman mantıklı olmayabilir böyle olunda doktor makul ölçülere çeker:
Aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz kişi aşırı ısrar sonucu yapmaya razı etmiştir, normalde bu kadar abartılı ekim mantıklı değildir. Erkekler daha çok saç ekimine ihtiyaç duyarkan kadınlarda daha çok kaşa müdahale edilir. Çünkü kadınlarda kaşlarla ilgili sorun daha sık rastlanır.  Erkeklerde daha çok yara izi veya yanık izi gibi izleri kapatma yada tam dökülme durumlarında yapılmaktadır. Resmini gördüğünüz kişi abartıyı seven biri olduğu için extrem bir vakadır.

Bir başka sayfada kaşını uzatmış resmi ayrı bir konu başlığı olarak eklenecektir.

Ekim Öncesi
Ekimin Öncesi

Ekim Sonrası

Sonrası

 

Ekim Öncesi

Öncesi

Ekim Sonrası
Ekimin Sonrası

Bu yapılanın tam tersi incecik ekimler yaptıranlardan da örnekler verelim dedik.

İnce Kaş Ekimi

Ekimde her şeyi kişi kendi belirler, yüz şekline, ekonomik durumuna yada kendine yakıştırmasına göre isterse incecik ektirebilir. İnce bulunması halinde günler sonra yeniden ekimle istenildiği kadar kalınlaştırılabilir. Tabiki beklenti makul ve mantık çerçevesinde olmalıdır.

Ekim1

ince kaş ekimi , ince kas ekimi
ince kas ekim , ince kaş ekim
ince kaş ekimi , ince kas ekim , kas ekim , ince kas ekim resmi , ince kaş ekim resmi

Ekim 2

ince ekim
ince kaş ekimi 2
kaş ekimi , ince kaş ekimi
kaş ekimi resmi , ince kaş ekim resmi , ince kaş ekimi resmi

Kaş Ekiminde Ücretlendirme

1 kök ekim ücreti 8 TL dir. Yapılacak ekimin şekli ve kalınlığı maliyeti çok değiştirecektir. Yukarıda gmrdüğünüz abartılı olanla çok ince tasarlananın ücretleri de bu kadar farklıdır. İşlem kök sayısına gre ücretlendirildiği için abartılı olanın ödeyeceği ücret te 4 kat fazladır.

Kaş Kalınlaştırma

Doğuştan, dökülme sonrası, yaşlanma, kaşların küsmesi veya yanlış kaş alımına bağlı olarak rahatsız edecek düzeyde incelmiş kaşa ekimle istenilen ölçüde kalınlaştırılabilir.

Kalın kaşım olsun diyenlerde sorun genellikle kaşı alarak fazla inceltme ve alınanların tekrar çıkmaması sebebiyle çok ince kaş kalmasından kaynaklanmaktadır. Kaşını bu hale getirenler genellikle bu durumu küsme olarak değerlendirirler. Ekim yapılarak istenilen ölçülere getirilebilir.

Kişinin yüz ve göz yapısı kalın kaşa uygun olabildiği gibi zaman zaman kalın kaşlar moda olabilmektedir. Bu durumda yapılabilecek kalıcı makyaj doğal olamayacağı için en doğru çözüm ekimdir. Diğer taraftan gün gelir incesi moda olursa kalıcı makyajı inceltmek mümkün değildir ama ekilmişlere istenilen şekli vermek her zaman mümkündür.

Kaş Kalınlaştırma 1

Kalınlaştırmada ekim kaşın üst sınırından yapılması çoğu zaman daha akıllıca bir plandır çünkü kalınlaşırken bir miktarda yukarı kaldırılmış olur ve daha dinamik görünüm sağlar, diğer taraftan yaş ilerledikça kaşlarda aşağı doğru bir miktar iner işte yukardan yapılması gelecekte kaçınılmaz olan bu duruma bir anlamda çözüm getirmiş olur.

İnce, zayıf ve bir miktar aşağı düşmüş kaşlar için ideal çözümdür. Kişinin beklentisi doğrultusunda üst sınır yeniden oluşturulur. İhtiyaca göre 1-3 sıra kıl kökü nakli yapılması genellikle yeterli olmaktadır. Burada bilinmesi gereken önemli şey çok kalın olmamasına özen gösterilmesidir, ne kadar kalın tasarlanır ve ne kadar kalın ekilirse doğallıktan uzaklaşılmış olur. Bir defada çok kalın bir ekim yerine sonucu görüp gerekirse üstten veya alttan bir sıra daha geçmek çok daha mantıklı bir yaklaşım olur. İlk uygulamada hasta aklına takılan doğal olur mu; dik çıkarmı, acı olur mu, gözüm şişer mi? gibi onlarca sorunun cevabını da almış olur. Kalınlaştırılan kaş fazla bulunması veya hoşlanılmaması durumunda cımbızla çekilerek istenilen şekil verilebilir. Cımbızla alınanlar büyük ihtimalle geri çıkacaktır ancak küçük bir ihtimalle ekilenlerde de küsme olabilir.

Kaşları Gürleştirmek İçin

Kaşın eni gibi bir de bu alandaki sıklık ta önemlidir yani kişi kaşlarını aynı zamanda seyrek bulabilir yada ekilenler beklediği kadar sık olmayabilir. Eğer hem ince hem seyrekse kalınlaştırma için üstten yada alttan yeni sıra geçerken kaşın gövde kısmına da ekim yapılarak aynı anda sıklaştırılabilir. Benzer şekilde ekilen kaşlar içinde yeniden sıklaştırma ekimi yapmak mümkündür. Tüm bunlar hasta tarafından belirlenir ve abartılı olmamak koşuluyla doktor tarafından gerçekleştirilir. Doktor tafafından demişken araştırmanızı sürdürürken görüştüğünüz kişilere mutlaka “ekimi doktor bizzat kendisimi yapıyor” diye sorun vekesinlikle net bir evet cevabı almadan razı olmayın. Yoksa size “saç ekim uzmanlarımız ekiyor” denir ve iki tane lise mezunu, tıp fakültesinin kapısından bile girmemiş yardımcı elemanlara ekim yaptırılır ve sonrası epilasyon yaptıracak yer ararsınız.

Gürleştirmekten söz etmişken ilaçlardan da söz etmeliyim; piyasada sanki kaş çıkaracakmış imajı yaratılarak satılan eeose diye bir serum var, sakın ola reklamlara kanmayın ürünün kutusunda asla böyle bir iddia yok ne yazıkki yalanın bini bir paraya olan internet ortamında ve reklamlarda bu tür söylemler var yoksa kesinlikle kaşınıza en küçük bir etkisi olmaz , boşa paranızı çöpe atmayın. Yine sarımsak sürmeki, jiletle kazımak, badem yağı sürmek veya çeşitli bitkisel kürler gibi şeyler duyabilirsiniz. Bilime inanıyorsanız bunlara inanmayın çünkü bu bilgileri destekleyen bir tek bilimsel çalıma bile yoktur.

Kaş kalınlaştırma resmi
Kaş Kalınlaştırma Örnek 2
Kaş Kalınlaştırma Örneği 3

Kalın kaşlar moda oluncae bu tür ekim çok sık talep edilmektedir ancak genellikle abartılı beklenti olmaktadır, plan yaparken abartıya kaçıp bir defada olsun demek yerine makul bir şey yaptırın gerekirse ikinci seans yaptırın çok daha memnun kalırsınız.

About Op. Dr. Atilla Kaya

Türkiye'de ilk defa kaş ekimi işlemini gerçekleştiren Op. Dr. Atilla Kaya, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde hizmet vermektedir.

6 comments

 1. Selamun aleyküm benim kaşlar döküldü bi kısmı. Acaba gürleştirebiliyor muyuz ?
  benim yaş 19 da döküldüler daha 19 um kötü görüntü oluştu velhasılı kelam bir de haftada bir kesilmesi gerekiyorsa daha askerliktir o iştir bu iştir elimde makasla mı gezmem gerekiyor hocam ve de yaşlılığı da var nasıl bir yardım söylersiniz ? Allah razı olsun şimdiden, şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
  Op Dr Seher Şirin
  tekrar çıkabilir,beklemeni öneririm

 2. Merhabalar.kaş gurleştirmek mümkün müdür acaba?
  Bir de ben utanıyorum bu işten; erkek olmamdan ötürü, utancımı mazur görün lütfen 🙂 ve de sanırım ekim sonrası kıllar uzuyormuş tek sıkıntısı bu sanırım bunun bir yolu var mıdır acaba? sağolun şimdiden.
  Bir de ameliyata karar verip gelirsem en boş oldugunuz günde alabilir misiniz? Malum utanıyorum. Son olarak görüşmeden kaç gün sonra oluyor işlem
  Sağolun
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefondan whatsapptan fotoğraf göndeririseniz durumunuzu değerlendrebilirim.randevu alırısınız aldığınız günde ekiminizi gerçekleştirebiliriz

 3. Hocm benim kaşm iç tarafta yani nasip anlatsam misal sol kasimin bi kismi kemegin üzerinde diğer sağ kismi kemegin altında yamuk yani buda asabi ve sinirli yorgun gorunmemi sagliyo alttaki kaslari yukariya yani kemiğin üstüne ekme sansimiz varmi??
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Kaştan kök alımı genellikle mümkün olmuyor ama beklentiniz makul ise üstten desteklenir alttakileri alarak şekil verebilirsiniz

 4. atilla hocam, ekilen kaşları düzeltme amaçlı almak istersek ne kadar bi süre geçmesini beklememiz gerekir 3 hafta geçti ve düzeltmek istiyorum şimdi alırsam bi daha çıkar mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  3 haft geçtiyse alabilirsiniz, çıkması beklenir ama küsebilir de

 5. Merhaba ben 18 yaşınnda bir erkeğim kaşımın bazı bölgelerinde seyrelme var, be nimsağ kaşım sol kaşıma göre biraz daha kalın bunu eşitleyebilirmiyiz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  seyrek yerler sıklaştırılabilir ve eşitlenebilir

 6. bende bole kas ekımı ıstıyorum bu kas ekımı ne kadr fıyatı ve ben ankaradyım kac saatde bıter acaba bırde yaralar ne zamn ıyılesıo ne zamn uzamaya baslıyorlar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o kişi erkekti ektik bayana böyle bir kaş yapışmayacağı için ekmem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri