Kaş Dökülmesi

Nakil için kararsız kalan bireyler için yapılan araştırmalar sonucu iki işlemin avantajları ve dezavantajlarını sizlerle paylaşıyoruz. Kalıcı makyajmı yaptırmalıyım? Yoksa ekimi yaptırmalıyım gibi düşüncelerle çok fazla takılmadan aşağıdaki bilgiler karar vermenizde en etkili yol olacağını düşünüyor ve sizi detaylı bilgilerle baş başa bırakıyoruz.

Kaş Ekimi

Seyreklik, dökülme veya yanlış almaya bağlı eksikliklerde popüler olması sebebiyle en sık uygulama kalıcı makyajdır ama kaş ekimi hakkında bilgi düzeyi arttıkça kontur yaptıran giderek azalmakta hatta daha önce yaptırdığı konturun üzerine ekim yaptıranların sayısı artmaktadır.

Kalıcı Kontur ve Kaş Ekimi Arasındaki Fark

Kalıcı makyaj(kontur)                                     Kaş ekim

-Suni görünür                                             – Doğaldan kaş gibidir

-Zamanla renk değiştirir                              -Doğal rengindedir

-Solar ve kaybolur                                   -Hep ilk günkü gibidir

– Şekil değiştirilemez                                      – Alınarak şekillendirilebilir

– Tekrarlamak gerekir                            – Bir kez yapılması yeterlidir

-Var olan kaşlara zarar verebilir                 -Var olan kaşlar zarar görmez

-Yok edilmesi çok zordur                      -Normal kaş gibi alınabilir

-Rengi koyulaştırılabilir                                 -Sıklaştırma yapılabilir

-Ucuzdur ama tekrarlanığı için pahalı olur  -İlk uygulamada daha pahalıdır

Kontur yaptırmayı düşünen kişi mutlaka daha önce kontur yaptıran birden fazla kişiyle yüzyüze görüşmeli ve ondan sonra karar vermelidir. Görüştüğü kişiler münkünse kontur yapan yerin önerdiği kişi olmamalıdır. Özellikle üzerinden 1-2 yıl geçmiş olması doğru karar vermenzde önemli olabilir çünkü dövme zamanla renk değiştirip pembe, lacivert, yeşil gibi çok dikkat çekici hale dönebilir.

Ekime karar verdiyseniz yada daha detaylı bilgi almak uzmanlarımızdan fikir almak isterseniz hemen aşağıdaki numaradan bizlere ulaşabilir güzellik uzmanlarımız sizlere daha detaylı yardımcı olacaklardır.

Kalıcı makyaj ilk uygulamada daha ucuz görünse de tekrar tekrar yapılması onu daha pahalı hale getirmektedir.Kaş ekimi bir kez yapılır ve ömür boyu kalıcıdır,diğer taraftan kalıcı makyajın şeklini değiştirmeniz mümkün değilken ekilen kaşlara istediğiniz şekli verebilirsiniz.Kalıcı makyajda şekil değiştirmek mümkün değildir ama ekilenler alınarak kaşa yeni şekil verilebilir.

Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi aldığınız hizmetin ne kadar süre gideceği, olabilecek kayıp ve değişimler, ek uygulama gerekip gerekmediği, tekrar ihtiyacı gibi konuları iyi araştırıp ona göre karar vermelisiniz. Bilmeniz gereken en önemli şey ekim yapılan kişilerin % 70 kadarı yaptırdığı konturdan rahatsız olup kamufle etmek isteyenlerden oluşmaktadır

Detaylı bilgi & İletişim: 0212 246 10 04

 Kalıcı Makyajmı Ekim mi? için 5 yorum yapılmış


Pinar

Kalici makyajin üzerine kas ekilirmi?
Op.Dr.Atilla KAYA
evet en sık yaptığımız ekim şekli

melike

Atilla bey bende ektirmek istiyorum ektirdikten sonra yara yada kizarma oluyormu kotu bir görünüm oluyormu
Op.Dr.Atilla KAYA
ilk gün dramatik görünüz sonra hızla düzelir

Merve

Merhaba Atilla bey, İzmir de yaşıyorum randevu alıp ekimin yapıldığı gün tekrar İzmir’e dönme şansım olur mu? Sonrasın kontrolleri vs. oluyor mu? Daha önce şehir dışından gelen hastalarınıza bu işlemi yapıp takip sürecinde bir sıkıntı yaşadınız mı?
Teşekkürler, iyi çalışmalar!
Op.Dr.Atilla KAYA
3 saat sonra geri dönebilirsiniz kontrol gerekmiyor ama öncesi fotoğrafınızı gönderin değerlendireyim. her isteyene ekim yapmıyorum ben mantıkı bulursam yapıyorum

filiz

merhaba hocam;kaş ekiminde yaş sınırı var mı?
Op.Dr.Atilla KAYA
hayır yok ama plan ve beklenti mantıklı olmalı

zeynep

merhbalar bn yaklasıık 2 hafta önce yaptırdım ilk etapta asırı bı koyulugu vardı cok sukur kendıne geldı kaslarım renk acısından ama sankı kasımda kıl kıl dökülmeler oluyor sizce bu normalmı uzmanımla danıstım hıcbr sekılde kullandıgımz boyayla alakası yoktur dedi ama dedigim gbi bnm kaslarımda ne bı dökülme kopma vs olmazdı sizce niçin böle oluyor ayrıca cildim bnm cok yaglı ve boyada tutmadı zaten bu zamanla silinirmi
Op.Dr.Atilla KAYA
bilimsel bir yazı okumadım ama yüzlerce dövme üzerine ekim yaptım hepsinin görüşü ortaktı kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra dökülme artmış
kullanılan boyaya göre silinme süresi değişir

bebek