Kaş Dökülmesi

Kaş Kalınlaştırma 1

Doğuştan, dökülme sonrası, yaşlanma, kaş küsmesi veya yanlış kaş alımına bağlı olarak rahatsız edecek düzeyde incelmiş kaşa ekimle istenilen ölçüde kalınlaştırılabilir.

Kalın kaşım olsun diyenlerde sorun genellikle kaşı alarak fazla inceltme ve alınanların tekrar çıkmaması sebebiyle çok ince kaş kalmasından kaynaklanmaktadır. Kaşını bu hale getirenler genellikle bu durumu küsme olarak değerlendirirler. Ekim yapılarak istenilen ölçülere getirilebilir.

Kişinin yüz ve göz yapısı kalın kaşa uygun olabildiği gibi zaman zaman kalın kaşlar moda olabilmektedir. Bu durumda yapılabilecek kalıcı makyaj doğal olamayacağı için en doğru çözüm ekimdir. Diğer taraftan gün gelir incesi moda olursa kalıcı makyajı inceltmek mümkün değildir ama ekilmişlere istenilen şekli vermek her zaman mümkündür.

Kalınlaştırmada ekim kaşın üst sınırından yapılması çoğu zaman daha akıllıca bir plandır çünkü kalınlaşırken bir miktarda yukarı kaldırılmış olur ve daha dinamik görünüm sağlar, diğer taraftan yaş ilerledikça kaşlarda aşağı doğru bir miktar iner işte yukardan yapılması gelecekte kaçınılmaz olan bu duruma bir anlamda çözüm getirmiş olur.

Kaş Kalınlaştırma;

İnce, zayıf ve bir miktar aşağı düşmüş kaşlar için ideal çözümdür. Kişinin beklentisi doğrultusunda üst sınır yeniden oluşturulur. İhtiyaca göre 1-3 sıra kıl kökü nakli yapılması genellikle yeterli olmaktadır. Burada bilinmesi gereken önemli şey çok kalın olmamasına özen gösterilmesidir, ne kadar kalın tasarlanır ve ne kadar kalın ekilirse doğallıktan uzaklaşılmış olur. Bir defada çok kalın bir ekim yerine sonucu görüp gerekirse üstten veya alttan bir sıra daha geçmek çok daha mantıklı bir yaklaşım olur. İlk uygulamada hasta aklına takılan doğal olur mu; dik çıkarmı, acı olur mu, gözüm şişer mi? gibi onlarca sorunun cevabını da almış olur. Kalınlaştırılan kaş fazla bulunması veya hoşlanılmaması durumunda cımbızla çekilerek istenilen şekil verilebilir. Cımbızla alınanlar büyük ihtimalle geri çıkacaktır ancak küçük bir ihtimalle ekilenlerde de küsme olabilir.

Kaşları Gürleştirmek İçin;

Kaşın eni gibi bir de bu alandaki sıklık ta önemlidir yani kişi kaşlarını aynı zamanda seyrek bulabilir yada ekilenler beklediği kadar sık olmayabilir. Eğer hem ince hem seyrekse kalınlaştırma için üstten yada alttan yeni sıra geçerken kaşın gövde kısmına da ekim yapılarak aynı anda sıklaştırılabilir. Benzer şekilde ekilen kaşlar içinde yeniden sıklaştırma ekimi yapmak mümkündür. Tüm bunlar hasta tarafından belirlenir ve abartılı olmamak koşuluyla doktor tarafından gerçekleştirilir. Doktor tafafından demişken araştırmanızı sürdürürken görüştüğünüz kişilere mutlaka “ekimi doktor bizzat kendisimi yapıyor” diye sorun vekesinlikle net bir evet cevabı almadan razı olmayın. Yoksa size “saç ekim uzmanlarımız ekiyor” denir ve iki tane lise mezunu, tıp fakültesinin kapısından bile girmemiş yardımcı elemanlara ekim yaptırılır ve sonrası epilasyon yaptıracak yer ararsınız.

Gürleştirmekten söz etmişken ilaçlardan da söz etmeliyim; piyasada sanki kaş çıkaracakmış imajı yaratılarak satılan eeose diye bir serum var, sakın ola reklamlara kanmayın ürünün kutusunda asla böyle bir iddia yok ne yazıkki yalanın bini bir paraya olan internet ortamında ve reklamlarda bu tür söylemler var yoksa kesinlikle kaşınıza en küçük bir etkisi olmaz , boşa paranızı çöpe atmayın. Yine sarımsak sürmeki, jiletle kazımak, badem yağı sürmek veya çeşitli bitkisel kürler gibi şeyler duyabilirsiniz. Bilime inanıyorsanız bunlara inanmayın çünkü bu bilgileri destekleyen bir tek bilimsel çalıma bile yoktur.

Kaş kalınlaştırma resmi
Kaş Kalınlaştırma Örnek 2
Kaş Kalınlaştırma Örneği 3

Kalın kaşlar moda oluncae bu tür ekim çok sık talep edilmektedir ancak genellikle abartılı beklenti olmaktadır, plan yaparken abartıya kaçıp bir defada olsun demek yerine makul bir şey yaptırın gerekirse ikinci seans yaptırın çok daha memnun kalırsınız.Kaş Kalınlaştırma için 42 yorum yapılmış


Ayşegül

Hocam merhaba. Ben de seyre kaşlı bir bayan olarak kaşlarımın arasını uzun süredir çiziyorum. Ve bu beni çok rahatsız ediyor. Kaş ekimini ciddi ciddi artık düşünüyorum fakat kaş ekimi çok acılı bir süreç olduğunu duydum ne kadar doğru yada yanlış ? Başka bir tedavi için annemi size getirmeyi düşünüyorum okuduğum kadarı ile işinizi profesyonel olarak yapıyorsunuz. İyi çalışmalar dilerim.
Op.Dr.Atilla KAYA
uyuşturduğum için hiç ağrı olmaz

gülşah

Hocam Merhaba bundan 4 yıl önce kaşıma kontur yaptirmistım.bir Kaşıma kavis verildi görüntü kötü oldu ben 2 aydır lazerle sildiriyorum 3 sean ama siyahlasma oldu… ben bunun üzerine kaş ektirebilirmiyim.ve son olarakta ben mersinde oturuyorum ankarada Şubeniz varmi varsa adres, randevu hemen verebiliyormusunuz. Fiyat nasıl alacam…? Çok soru sordum kusura bakmayin… şimdiden teşekkür ederim…kurtarın beni bu dertten aynaya bakamiyorum 🙁
Op.Dr Atilla KAYA
info @ideaklinik.com ye fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirebilirim.ankara şubemizde kaş ekimi henüz yapılmıyor.

domba