Kaş Dökülmesi

Kaş Kalınlaştırma 1

Doğuştan, dökülme sonrası, yaşlanma, kaş küsmesi veya yanlış kaş alımına bağlı olarak rahatsız edecek düzeyde incelmiş kaşa ekimle istenilen ölçüde kalınlaştırılabilir.

Kalın kaşım olsun diyenlerde sorun genellikle kaşı alarak fazla inceltme ve alınanların tekrar çıkmaması sebebiyle çok ince kaş kalmasından kaynaklanmaktadır. Kaşını bu hale getirenler genellikle bu durumu küsme olarak değerlendirirler. Ekim yapılarak istenilen ölçülere getirilebilir.

Kişinin yüz ve göz yapısı kalın kaşa uygun olabildiği gibi zaman zaman kalın kaşlar moda olabilmektedir. Bu durumda yapılabilecek kalıcı makyaj doğal olamayacağı için en doğru çözüm ekimdir. Diğer taraftan gün gelir incesi moda olursa kalıcı makyajı inceltmek mümkün değildir ama ekilmişlere istenilen şekli vermek her zaman mümkündür.

Kalınlaştırmada ekim kaşın üst sınırından yapılması çoğu zaman daha akıllıca bir plandır çünkü kalınlaşırken bir miktarda yukarı kaldırılmış olur ve daha dinamik görünüm sağlar, diğer taraftan yaş ilerledikça kaşlarda aşağı doğru bir miktar iner işte yukardan yapılması gelecekte kaçınılmaz olan bu duruma bir anlamda çözüm getirmiş olur.

Kaş Kalınlaştırma;

İnce, zayıf ve bir miktar aşağı düşmüş kaşlar için ideal çözümdür. Kişinin beklentisi doğrultusunda üst sınır yeniden oluşturulur. İhtiyaca göre 1-3 sıra kıl kökü nakli yapılması genellikle yeterli olmaktadır. Burada bilinmesi gereken önemli şey çok kalın olmamasına özen gösterilmesidir, ne kadar kalın tasarlanır ve ne kadar kalın ekilirse doğallıktan uzaklaşılmış olur. Bir defada çok kalın bir ekim yerine sonucu görüp gerekirse üstten veya alttan bir sıra daha geçmek çok daha mantıklı bir yaklaşım olur. İlk uygulamada hasta aklına takılan doğal olur mu; dik çıkarmı, acı olur mu, gözüm şişer mi? gibi onlarca sorunun cevabını da almış olur. Kalınlaştırılan kaş fazla bulunması veya hoşlanılmaması durumunda cımbızla çekilerek istenilen şekil verilebilir. Cımbızla alınanlar büyük ihtimalle geri çıkacaktır ancak küçük bir ihtimalle ekilenlerde de küsme olabilir.

Kaşları Gürleştirmek İçin;

Kaşın eni gibi bir de bu alandaki sıklık ta önemlidir yani kişi kaşlarını aynı zamanda seyrek bulabilir yada ekilenler beklediği kadar sık olmayabilir. Eğer hem ince hem seyrekse kalınlaştırma için üstten yada alttan yeni sıra geçerken kaşın gövde kısmına da ekim yapılarak aynı anda sıklaştırılabilir. Benzer şekilde ekilen kaşlar içinde yeniden sıklaştırma ekimi yapmak mümkündür. Tüm bunlar hasta tarafından belirlenir ve abartılı olmamak koşuluyla doktor tarafından gerçekleştirilir. Doktor tafafından demişken araştırmanızı sürdürürken görüştüğünüz kişilere mutlaka “ekimi doktor bizzat kendisimi yapıyor” diye sorun vekesinlikle net bir evet cevabı almadan razı olmayın. Yoksa size “saç ekim uzmanlarımız ekiyor” denir ve iki tane lise mezunu, tıp fakültesinin kapısından bile girmemiş yardımcı elemanlara ekim yaptırılır ve sonrası epilasyon yaptıracak yer ararsınız.

Gürleştirmekten söz etmişken ilaçlardan da söz etmeliyim; piyasada sanki kaş çıkaracakmış imajı yaratılarak satılan eeose diye bir serum var, sakın ola reklamlara kanmayın ürünün kutusunda asla böyle bir iddia yok ne yazıkki yalanın bini bir paraya olan internet ortamında ve reklamlarda bu tür söylemler var yoksa kesinlikle kaşınıza en küçük bir etkisi olmaz , boşa paranızı çöpe atmayın. Yine sarımsak sürmeki, jiletle kazımak, badem yağı sürmek veya çeşitli bitkisel kürler gibi şeyler duyabilirsiniz. Bilime inanıyorsanız bunlara inanmayın çünkü bu bilgileri destekleyen bir tek bilimsel çalıma bile yoktur.

Kaş kalınlaştırma resmi
Kaş Kalınlaştırma Örnek 2
Kaş Kalınlaştırma Örneği 3

Kalın kaşlar moda oluncae bu tür ekim çok sık talep edilmektedir ancak genellikle abartılı beklenti olmaktadır, plan yaparken abartıya kaçıp bir defada olsun demek yerine makul bir şey yaptırın gerekirse ikinci seans yaptırın çok daha memnun kalırsınız.Kaş Kalınlaştırma için 42 yorum yapılmış


fatma

mrb ben kaş ektirmek istiyorum fakat sizin iletişim adresinizi bulamıyorum sitenizde nasıl ulaşabilirim kaş ekimi konusunda bilgi almak ve ödeme şekillerini öğrenmek istiyorum teşekkürler.
Moderatör
Site bilgi amaçlı kurulduğu için iletişim bilgisi eklenmemişti,uyarınızla bilgi alabileceğiniz telefon numarası eklendi.

Canan

Slm Antalya da merkeziniz var mi? Yoksa da onerebileceginiz bir doktor arkadasiniz var mi kas ektirmek icin?
Moderatör
Antalyada şubemiz yok,kaş ekimi yapan varmı bilmiyorum ama kaş ekimi çok ayrıntılı bir iştir evinize yakın yeri değil kaliteli ekim yaptırabilacağiniz yeri araştırın nede olsa ömür boyu gözünüzün üstünde taşıyacaksınız 🙂

azra

merhaba ben kisabir sure önce kalici kas yaptirdim.seyrek ve inceydi.biraz kalinlastirip sekilli olsun istedim.seyrek olan yerleri doldurttum.renk seciminide yapmistik.biraz koyu olsun istedim.uygulamayi yapan bayan tene uyguladigimizda renk birazdaha acik olur,bir ton daha koyusunu yapalim ozaman istediginiz renk tutar dedi bende kabul ettim.ama hic acilma olmadi renkte cok koyu oldu hic dogal durmuyor.cok siyah oldu ne yapmam lazim rengini degistirebilirmiyim veya actirabilirmiyim ne önerirsiniz.tesekkurler.
Moderatör
keşke araştırmanızı önceden yaptırsaydınız sorunuzu kaş ekimiyle çok daha güzel bir şekilde çözebilirdiniz.sanırım en doğrusu kendi haline açılmasını beklemeniz çünkü lazer ciddi düzeyde yanık oluşturuyor.

bahar

merhaba ben bahar benim kaş ve kirpiklerim de dökülme oluyo ne yapmam gerekiyo lütfen yardıcı olun bide el tikim var acaba bondan dolayımı olurmu
Moderatör
el tikinden olabilir ama genellikle bu tikler tek taraflı olur yinede emin olmak için dermatologla görüşebilirsiniz.

hasan

ekim gününden normal haline kaç gün sürüyor
Moderatör
kısmi kaş ekimleri ertesi gün normal oluyor ama tüm kaş ekimlerinde 23- gün şişlik olabiliyor.

hasan

son bişey soracam hocam peki dışarıdan biri ekimi anlayabiliyor mu yani çok göze çarpıyor mu
Moderatör
masanın karşısında oturan kişi anlayamaz.

ceren

merhabalar hocam.benim saç ve kaşlarımda dökülme problemi var.kaş ekimi için bana yardımcı olabilirmisiniz.saygılar.
Moderatör
dökülmenin üzerinden 1 yıl geçtiyse ekim yapabiliriz,geçmediyse çıkma ihtimali var

ceren

Hocam birde nakil için enseden mi kıl alınıyor.benim sağlık sorunum ensemdede saç yok,saçkıranım ben 🙁 bana kaş ekimi yapılabilirmi? 🙁 yardımınıza ihtiyacım var.5 yaşından beri saçkıranım 🙁
Moderatör
kaliteli olmak kaydıyla vücudun her yerinden kök alınabilir

ceren

Hocam saçımın belli yerlerinde saç var,kolda olan kıl köküde geçerli olurmu.
Moderatör
kol kılları çok kalitesizdir,başka hiç yoksa vede alınabilirse ekilebilir.

engin

hocam benim 6-8 kıla hatta tüye ihyiyacım var..minik bi iz var ama belli belirsiz..ama ben takmışım bi kere…el üstü ve parmak üstü kıllarım işimi görür.hem kaşımla uyumlu hemde uzamıyolar..buralardan kıl almak mümkünmü???
Moderatör
o kıllar genellikle alınamayacak kadar zayıf oluyor ama biraz kaliteliyse denenebilir.

ikan