Kaş Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Kaş Ekimi Fiyatları

Yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından biri haline gelen kaşlarımız tıpkı saçlar gibi geçici ve kalıcı dökülme problemine maruz kalabilir. Dökülmelerin nedeni hastalıklar, ilerleyen yaş, yanı sıra bakım için uygulanan kaş aldırma çoğu zaman küsme dediğimiz istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Dökülen kaşlar kişide ciddi bir rahatsızlığa neden olmaktadır. En doğru ve doğal çözüm ekimdir

Kaş ekimleri fotoğrafları ve videoları için instagram.com/kasekimi

İdea Kliniklerinde 1 Kıl Kökü 10 TL
Kaşa kıl kökü nakli uygulamasını Türkiye’de ilk gerçekleştiren doktor İdea Klinik doktorlarından Op DR Atilla KAYA’dır. İşlemin fiyatlarına baktığınızda ücretin ekilen kıl kökü sayısı ile alakalı olduğunu görürsünüz. Bunun için ekilen her greft (kıl kökü) 10 TL olarak ücretlendirilir. Genellikle 300 kök ekilmesi beklentiyi karşılamaktadır. Yara izi veya yanık izi gibi yerlere 100-150 kök yeterli olabilmektedir.
Araştırmanızda soracağınız en son soru ücret olmalıdır, parayı her zaman kazanabilirsiniz ama kötü sonuçlanmış bir ekimden kurtulup eski halinize dönmek bundan çok daha zor olabilir.

Kaş İçin Kaç Greft (Kıl Kökü) Ekilmesi Gerekir?

Peki fiyatı öğrendiysek şimdide ne kadar ekim yapılacağına bakalım mı? burada net bir rakam verme imkanı olmasa bile 300 greft ideal görünüme ulaşmak için yeterli diyebilirim. Çünkü ekim nedenleri çok çeşitli olabilir. Dökülmüş alan, saçkıran, seyreklik, sıkılaştırma, kalınlaştırma, ameliyat, yara ve yanık izi kapatma gibi bir çok nedenle ekim yapılması gerekebilir. O nedenle her insanın ihtiyaç duyacağı kıl kökü sayısı farklı olacaktır. Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi 300 greft ihtiyaç duyduğunuz güzel görünüm için idealdir.

Kaş Ekimi Ne Kadar Sürer?

İdea Klinik 20 yıldan beri hizmet veren bir kurum olup, Estetik, Kalp Damar ve Genel Cerrahi alanında hizmet vermekte, 12 yıldır kaş ekimi yapılmaktadır. Uygulama şuan için İstanbul Bakırköy  kliniğinde yapılmaktadır. Doktorlarımız bu konuda yüzlerce uygulama yapması nedeniyle deneyimli ve tecrübelidir. Bu nedenle 300 gerft ekim işlemi 2 ile 4 saat arasında yapılmaktadır. Yani Türkiye’nin neresinden gelirseniz gelin belirtilen süreçte işleminiz tamamlanıp, aynı gün şehrinize dönebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?
Şimdi dilerseniz birazda uygulamanın nasıl yapıldığına bakalım. Op. Dr. Atilla KAYA 2013 yılına kadar saç ekimi uygulamaları yapması nedeniyle Türkiye’de ilk defa FUE yöntemini uygulayan kurumlardan biri olmuştur. İşlerinin yoğunluğu nedeni ile saç ekimini bırakmış, ayrıntı ve özel birikim gerektiren diğer kıl kökü nakilleri yanı sıra genel cerrahi alanında teşhis ve tedavilere devam etmektedir.

Kişi İstediği Görünümü Çizerek Belirtir: Öncelikle kliniklerimize gelenler nasıl bir görünüm elde etmek istediklerini kalemle çizerek göstermektedir.

Köklerin Alımı Yapılır: Kişi istediği görünümü kaşları üzerinde kalemle çizerek gösterdikten sonra cerrahi odada ekilecek kıl köklerinin alımı başlar. Uygulamada FUE yöntemi tercih edildiği için ekimi yapılacak kılların 0,6 mm gibi çok ince uçlarla tek tek alınmaktadır. Alım genellikle ense alanında 1 cm alan tıraş edilerek yapılır.

Bekletilmeden Ekime Geçilir: Örnek 300 gerft ekim yapılacaksa alım tek seferde yapılmayıp, 40-50 greft alınarak alıma bir süre ara verilerek ekime geçilmektedir. Çünkü alınan kıl kökleri uzun süre bekletilmesi halinde oksijensiz kalarak ölmesine neden olmaktadır. Hemşireler alım yaptıktan sonra doktorlarımız alınan kıl köklerini yine 0,6 mm uçla ekim yaparlar.

Uygulama Doktorlarımız Tarafından Yapılır
Bu işlem diğer uygulamalara kıyasla uzman doktor olmayı ve daha fazla tecrübeli olmayı gerektirmektedir. Çünkü tecrübesiz kişiler tarafından yapılması halinde dik çıkan kaşlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gerekli açıyı ayarlayamadıkları için hüsranla sonuçlanabilir. O nedenle İdea Klinik ekim işlemini bu alanda yüzlerce uygulama yapmış olan doktorumuzun bizzat kendisi tarafından yapılmaktadır, doktor kontrolünde bile olsa  yardımcı elemanlara asla ekim yaptırılmaz.

Doktora Sor
Evet arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, sizlerin sormak, öğrenmek istediği hususları dilerseniz aşağıda yer alan soru ve yorum formundan doktorlarımıza iletebilirsiniz. 24 Saat içerisinde sorularınıza doktorlarımız yanıt verecektir. Sayfada ağırlıklı olarak ücret ele alınmıştır ama ekimi araştırırken soracağınız en son soru olmalı, öncelikle kalite ve doğallığı araştırmalısınız

Son Söz

Buraya kadar bir çok şeyden bahsettik, net ücretleri öğrendiniz ama şunu asla aklınızdan çıkarmayın. Kaş ekimiyle ilgili olarak soracağınız son soru yada diğer deyimle araştırmanızın son noktası ücret olmalıdır. Önceliğiniz kesinlikle kalite ve doğllık olmalıdır. Ucuza yaptırdığınız bir kaştan kurtulmak için epilasyon yaptırmak zorunda kalabilirsiniz, epilasyon yaptırırken doğaldan var olan kaşlarınızı da ümitlerinizi de kaybedebilirsiniz. Aman dikkatli olun.

About Op. Dr. Atilla Kaya

Türkiye'de ilk defa kaş ekimi işlemini gerçekleştiren Op. Dr. Atilla Kaya, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde hizmet vermektedir.

198 comments

 1. Evet ekim yapılabilir. 05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirebilirim. Yalnız pandemi nedeniyle şimdilik ekimlere ara verdim.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 2. Hocam merhaba benim kaşlarım küçük ve seyrek ben bu kaşlarımın küçük olmasından memnun değilim kıl kökü olmayan yerler olursa nasıl olucak bilemiyorum ekilebilir mi?

 3. Kaşlarınızın fotoğrafını 05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderin, değerlendirelim.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 4. Hayır bir başka kişiden nakil yapılamaz.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 5. kaşlarım seyrek ve kalıcı makyaj var. eşimin kaşlarından nakil yapılarak olur mu.

 6. Hocam merhaba ,

  Ben size Ankara’dan yazıyorum.Eskiden bu kadar kıl ekim tekniği yaygın değildi ayrıca son zamanlarda moda olan kıl tekniği ile kaş aralarını çizme doldurma tekniği sistemi yoktu.Kaşlarım açık renk ve seyrek olduğu için 8 yıl önce kaş kontürü yaptırdım yaptırmaz olaydım çok pişman oldum .Yapan kişi bir sürü paramı aldı kendisine verdiğim parayı haram ediyorum neden derseniz kaşlarım kestane rengi yapan kişi kaşlarımı kömür karasına çevirdi üstelik o kaşlar sonra gri renge döndü ne boyası kullandıysa hiç yok olmadı .Ankarada kıl tekniği yapan bir kişiye başvurdum o da kaşlarımın modelini kaldırdı ve kıl tekniği olmaz bu kaşa deyip resmen o da kontür yaptıbu sefer kaşların yarısı siyah yarısı kırmızı oldu o kadar mutsuzum ki size anlatamam üstelik sol kaşım balık kuyruğu gibi kaşlar kaldırılınca sol kaş çift kaş oldu sildirme işlemi için iki kere başvurdum paramı alıyorlar ama silmiyorlar bu kadar sildik diyorlar sonuç sıfır . Bana lütfen yardımcı olun herkes üç kağıtcı para göz olmuş tek dertleri para almak kaşlarımı mahvettiler bu kaşların toparlanma düzelme şansı olur mu. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.Saygılarımla.

 7. Hayır, Yok. Istanbula gelmeniz gerekir.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 8. Eskişehir de yeriniz varmi ?

 9. Merhaba
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim. PCOS erkek tipi dökülmeye neden olur, kaş dökülmesine değil. Sıklıkla Alım hatalarına bağlı, gebelik, emziklilik gibi durumlarda kaş kaybı yaşayabiliyor.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 10. Hocam benim kaşlarım çok düzensiz uzuyor ve seyrek küsen yerler var uzamıyor istemsiz yerler uzuyor bu da kötü görüntü aldıktan sonra boyuyorum mecbur çok şekilsiz ve saçlarımın önlerinde dökülme çok fazla polikistik över var bnde hormonlarım dengesiz kaş ektirirsem hormanlar tekrar tetiklermi net bilgi verirmisnz ne yapmalıyım?

 11. önce egzamayı tedavi edip kontrol altına almalısınız.uzun süre tedavi edilmeyen egzama dökülmeye neden olabilir. Egzama tedavi edilip kontrol altına alındıktan sonra ekim yapılabilir.
  Op. Dr. Atilla Kaya

 12. Bu 6 aydır geçirdiğim seboreik dermatit yüzünden kaşlarım seyreldi şu an dökülme yavaşlamasına rağmen hastalık bazen nüksediyor egzemam varken kaş ekimi yaptırılabilir mi hocam

 13. Gelin birlikte değerlendirelim,yada 05426210888 nolu telefona whatsatan fotoğraf gönderin, değerlendirelim.ekebiliriz.
  Op. Dr. Atilla Kaya

 14. hocam kolay gelsin kaş ekimi için ensede yeterli alan yok kaşlarım çok seyrek sakaldan dönor alma şanınız varmı acaba

 15. Kaş ekimi için kökleri ense bölgesinden alıyoruz, Başka dönor alan yok, dövme olan alana Ekim yapabiliriz, Sorun olmaz.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 16. Kaşlarımın yapısı çok kalın ve siyah , saçlarım ise kahve tonlarında ve daha inçe yapılı olarak çıkıyor … Kaş ekildiği zaman renk ayrımı ve inceliği nasıl uyum sağlayacak ? Birde altında Dövme var buna rağmen Ekim yapılabiliyor musunuz ?

 17. Eğer kaşınız alınalı 8 ay olmadıysa 8 ayın dolmasını bekleyin, çıkabilir. Eğer 8 aydan uzun olduysa ve çıkmadıysa 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim, ekim yapılabilir.
  Öp. Dr. Atilla Kaya

 18. Benim de 1 kaşım yanlışlıkla alındı kuaför yüzünden bazı yerleri seyrek ne yapabilirim moralim çok bozuk 1 senedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri