Dökülen alana kaş ekimi

Bölgesel yada tümüyle olan dökülmeler çok dramatik görünebilmektedir. Kalıcı makyajla sorun çözülmeye çalışılsada sonuç doğaldan çok farkı ve suni olduğu için en ideal çözüm kök naklidir. Ancak  köklerin 20-25 derece ile yerleştirilmesine dikkat edilmelidir.
Kaş ekimi fotoğraf ve videoları için instagram.com/kasekimi
Ekim araştırırlırken ekim yapacak kişiye “kaç derece açıyla ekeceksiniz “ diye sorulup sayısal olarak değer alınmalı ve “yatık ekiyoruz” gibi sözlere itibar edilmemelidir. Çünkü 80 derece açıyla ekim 90 derece ile ekimden daha yatıktır ama dimdik algılanır.
Dökülme sonucu kaşlarda seyrelme bir çok sebeple olabilmektedir. Bunlardan biri de saçkırakdır, bölgesel adıyla söylenecek olursa kaşkırandır.

Saçkıran Olan Kaşa Ekim Yapılır mı?

Evet yapılabilir ama saçkıranda öncelikle ilaçla tedavi uygulanmalı hatta ısrarcı olunmalıdır çünkü doğru tedaviyle çıkma ihtimali% 95 lere kadar çıkabilmektedir.
Saçkıranda tedavilerin başarı yüzdeleri şöyle sıralanabilir. Burada yazılan yüzde başarı oranı kullanan 100 hastadan tatmin edici sonuç alanların sayısıdır.
Kendiliğinden düzelebilir % 35 civarı
Sarımsak sürmek % 50 civarı
Kortizonlu merhem sürmek % 40 civarı
Kortizon enjeksiyonu yapmak % 80-85
SADBE ( squarik asit di butyl ester kullanmak % 90-95
DPCP ( di phen ci piron – difensipron okunur) % 90-95
Bu kadar yüksek başarı sağlayan ilaçlar varken direk ekime yönelmek doğru ve bilimsel bir yaklaşım olmayacağından öncelikle bunlar kullanılmalıdır. Bunlarla beklenen sonuç elde edilemediyse bu durumda ekim düşünülür.
Saçkırana ya da diğer adıyla kaşkırana ekim yapıldığında ekilen köklerin hepsi tutar ancak şu bilinmelidir; nasıl vücudun kıl olan her yerinde yeniden saçkıran olma ihtimali varsa ekilenler için de aynı durum geçerlidir. Yani kısa süre sonra ya da yıllar sonra ekilen köklerin de dökülem ihtimali vardır, bu ihtimal diğer tüm alanlarla yaklaşık aynıdır.

Kaşta Dökülme
Kaşta Dökülme
Kaş ekimi sonrası klinikten çıkarken görünüm
Kaş ekimi sonrası klinikten çıkarken görünüm
Kaş ekimi sonrası erken dönem
Kaş ekimi sonrası erken dönem
Kaş ekimi 6 ay sonraki görünüm
Kaş ekimi 6 ay sonraki görünüm

Bu ekim vakamız bir süre sonra saçkırana benzer şekilde döküldüğünü telefonla söylemiştir ancak görüntüsü yoktur.

Diğer dökülme sebepleri ve tedavileri daha farklıdır. Yanlış alım sonucu, kalıcı makyaj sebebiyle, çekiştirme tikiyle, yara yanık sonucu kayıplar gibi sorunların çözümünde ekimden kesin sonuç alınır va kalıcıdır. Bu sorunların çözümler ayrı sayfalarda ele alınmıştır.

Kaş Şekli Değiştirme Ekimi

İhtiyaca göre kalılaştırılabilir, sıklaştırılabilir, ekli fotoğraflarda görüldüğü gibi kuyruk kısmı yukarı taşınabilir.
Oluşturulmak istenen şekil çizilir, çizilen bu alana uygun sıklıkta kaş ekimi yapılır. Doğaldan olan kaşlar bu sınırın dışında kaldıysa o kısım cımbızla alınır. Böylece yeni bir şekil elde edilmiş olur.

Şekil değiştirilerek elde edilen dinamik görüntü kimlik gizleme gereksinimi sebebiyle tam aktarılamamıştır ama şekil değişikliği net algılanmaktadır.
Diğer taraftan en önemli sorun olan doğal açısıyla çıktıkları yakın çekimde net görülmektedir. Ekimler arasında doğal görünümün en zor elde edilebildiği kök nakli saç dışındaki ekimlerdir, ciddi tecrübe gerektirmektedir.
Ekimden sonraki yıllarda doğal kaşlarda olduğu gibi çekerek kaşa istenilen şekil verilebilir ancak plan doğru yapılmalıdır, beklenti makul olmalıdır.

Kaşekimi öncesi
Kaş ekimi öncesi
Kaş ekiminden hemen sonraki görünüm
Kaş ekiminden hemen sonraki görünüm
Kaş ekiminden bir ay sonraki görünüm
Kaş ekiminden sonra (bir ay sontraki görünüm)
FUE kaş ekimi yakından görünüm (çıkış açılarının doğala ne kadar yakın olduğuna dikkat ediniz)
Yakından görünüm (çıkış açılarının doğala ne kadar yakın olduğuna dikkat ediniz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaştaki şekil değişiminin kişide ciddi ifade değişikliği sağladığına dikkat ediniz.

Bu amaçla bir diğer uygulama da kaşı tümüyle yukarı taşımadır. Kaşın tüm üst sınırına 1-2 sıra ekilir, alt sıradan 1-2 sıra alınır. Böylece 1-2 mm yukarı taşınmış olur.

Yukarda sonrası ve yakından gördüğünüz fotoğraflara bakıpta her ekimin sonucunun aynı olacağını düşünmemelisiniz.
Böyle bir sonuç alınması için şunlara dikkat edilmelidir.
Kökler beslenebilecek en dar açıyla 25-30 derecelerle ekilmelidir.
Mutlaka hepsi tekli olmalıdır
Kanal açılarak değil iğne ile ekilmelidir.
İşlem uzman doktorun kendisi tarafından yapılmalıdır, yardımcılara yaptırılmayacak kadar ciddi bir işlem olduğu unutulmamalıdır.
Abartılı ekimler ve abartılı değişiklikler yapılmamalı, gerekirse ikinci seansa bırakılmalıdır.

Seyrek Kaşa Kaş Ekimi

Şekil değiştirme dışında sıklaştırma amaçlı ekimler de yapmaktayız.

Kaşlar bir çok sebeple seyrekleşebilir veya doğuştan seyrek olarak çıkabilir, sebep ne olursa olsun çözülebilir bir sorundur.

Kaşta Seyreklik Nedenleri

Genetik yapı ailesel özellikler
Demir eksikliği, guatr gibi çeşitli hastalıklar
İleri yaş, yaşlandıkça hücreeler yenilenemez.
Kaşları yanlış almak

Seyrek kaşlar önceleri kalem ve far gibi ürünlerle kamufle edilebilir ancak bir süre sonra kalemle uğraşmak bezdirici olduğundan veya yetersiz geldiğinden insanlar yeni çözüm arayışlarına girerler.


Seyrek kaşın aralarına ekim yapılarak istenilen sıklık ve genişlikte görünüme sahip olunabilir. Seyrekliği sıklaştırmanın yaşı yoktur bir daha çıkmayacağına karar verilen her yaşta sıklaştırılabilir
Kaşların seyrekliği daha çok kaşın dış yarısında gözlenir bazen burun köküne yakın kısımda da seyrelme olabilmektedir. Dökülme sebebi genellikle açık değildir böyle olunca da tedavi amaçlı ilaçta bulunamamaktadır her ne kadar jiletle kazımak, badem yağı veya sarmısak sürmek gibi uygulamalarla çare aransa da cevap alınamamaktadır. Orta düzeyde seyrelme genellikle kalem kullanılarak kapatılmaktadır ama seyreklik belirginleştiğinde ve kişi kalemle her gün uğraşmak istemediğinde kalıcı kontur yaptırabilmektedir.Kalıcı kontur çok sayıda dez avantajı sebebiyle yerini hızla ekime bırakmaktadır.

Kaş Sıklaştırma

seyrekliğin doğru ve kalıcı tedavi ekimdir. 2 saatte 300-400 kök arası kök nakliyle yaklaşık istenilen sonuç elde edilebilir. Kalıcı makyaj yada kontür denilen çözüm akla ilk gelen çözüm olsa da suni görünmesi yaptıran herkeste az veya çok pişmanlığa neden olmaktadır. Diğer taraftan renk değiştirmesi, silikleşmesi gibi sorunlardan dolayı tekrar tekrar yapmak gerekmesi kişiyi bezdirebilmektedir.
Kıl kökü nakli kalıcı bir çözümdür, ensedeki, saçlar dökülmediği sürece kaşa ekilenler de dökülmez yani uzun yıllar kullanılmış olur. Diğer taraftan istenilen şekilde ekileceği için normalde olduğu gibi alarak şekil vermeye gerek kalmaz ilk verilen şekli her zaman korurur. tabi burada özet halinde bilgi verildiği için hemen balıklama atlamamak gerekir çünkü seyrekleşmiş kaşa ekim öyle saç ekimi gibi basit bir işlem değildir.
Çok dikkat edilmesi gereken ayrıntıları vardır. Karar vermeden önce iyi araştırmalı ve araştırmanızda çıkış açısı, işlemi yapacak kişilerin eğitim düzeyi (genellikle ” ekip halinde ekiyoruz” diyerek kliniğin yardımcı personellerine yaptırılır bu sebeple ekip kimlerden oluşuyor öğrenin), doktorun ekim yapıp yapmadığı iyi araştırılmalıdır. Piyasada sıklıkla doktor hastayı ikna eder ondan sonra ne anlama geldiği belli olmayan “doktor kontrolünde ekim” yapılır.
Sıklaştırma amaçlı ekim seyrek olan her kaşa uygulanır ve kurallara dikkat edilirse doğal kaşlardan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olur.

Siyedeki yorumlara dikkat ederseniz en sık sorulan sorunun fiyat olduğunu görürsünüz. Siz siz olun en son soru olarak fiyatı sorun çünkü önemli olan kalitedir.

Kaş Ekim Görselleri

Kaş Ekimi Öncesi

Kaş Sıklaştırma Resmi , Kaş ekimi , Kaş sıklaştırma , Kaş Resmi , Kaş ekimi resmi

Örnek olarak konulan bu vaka yukarıda yazılanları özetler gibi. Daha önce kalıcı kontur yapılmış kontur kalıcı olmuş ama rengi değişmiş kırmızı pğembe arası bir renge bürünmüş. Bu görüntü son derece rahatsız edici hal almış. Kaşlar çok seyrek ve deri kırmızı görünüyor.

Ekimden Hemen Sonra

Kaş Sıklaştırma , kaş ekimi , Kaş sıklaştırma resmi , Kaş ekimi

300 kök nakli yapılmış vakanın işlemden hemen sonrası görünüm. Küçük pıhtılar sebebiyle bu kez işlemden dolayı kırmızı görünmektedir ancak kan saatler içerisinde pıhtılaşarak önce vişne çürüğü sonra siyah bir görünüm alacaktır. Siyah görünüm sayesinde kişi ertesi gün işine dönebilecek kadar normale yakın bir görüntü elde eder. Kalem far kullanması gerekmez.

Kaş Ekimi Sonrası Görünüm

Kaş Sıklaştırma , Kaş ekimi , Kaş ekimi resmi , kaş sıklaştırma örneği

İşlemden 2 hafta sonraki halidir. Normale yakın bir sonuç elde edilmiştir. Bir çok kişi farklı şekil tasarlayabilir ancak bu kişi yüzüyle uyumlu ince bir plan çizmiş ve bu plan üzerinden gidilmiştir. Dikkatli bakıldığında tabandaki kalıcı konturun büyük oranda kamufle edildiği görülebilmektedir.
Kalıcı makyaj tam kamufle edilemese de suni görünümü azaltılabilmekte ve doğallık katılabilmektedir.

About Op. Dr. Atilla Kaya

Türkiye'de ilk defa kaş ekimi işlemini gerçekleştiren Op. Dr. Atilla Kaya, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde hizmet vermektedir.

52 comments

 1. Hocam benim kaşlarım çok seyrek ve şeklini sevmiyorum istediğimiz şekilde eklenir mi? Ayrıca Kayseride bir yer önerebilir misiniz size gelmeyi çok isterdim 🙁
  Op Dr Atilla Kaya
  ekilebilir.ama kayseri de önerebileceğim yer yok

 2. Hocam ben Adana’dan yazıyorum size.yıllar önce size kaş ekimi yaptırdım.ancak döküldükten sonra ekilen yer bayağı boş kaldı.eski şeklini Aldı anlayacağınız.adanaya gelmiyormuşsunuz sanırım.önerebileceğiniz Dr var mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Dr.Serkan Sabancıoğlu var Balcalıda onla görüşebilirsiniz.

 3. Selam hocam ben 36 yaşındayım. 10 yasinda saç kıran oldum. çok tedavi gördüm sonuç alamadım. ankarada oturuyorum. saclarim var ama kaslarimda yok denecek kadar az ankarada kas ekimi yaptırmak istiyorum.fiyatini ne kadar acaba kesin bir sonuç alabilirmiyim.simdiden tskler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ankarada yerimiz yok ama çok iyi araştırmadan karar vermeyin.ekim yaptıracağınız yerin ektiği kaşları internette görmeye çalışın

 4. selam dr. bey benim kaşlarım sackıran sebebi ile döküldü ektirmek istiyorum bana nasıl yardım cı olursunuz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  en az 1 yıl geçmeli ondan sonra ekim yapılabilir

 5. Seda hanim merhaba, ben kas ektireli iki bucuk ay oldu, suan sok dökülmeyi yasiyorum ekilen kaslarin tamami döküldü sayilir bir iki tel haric ama bu normalmis, doktor beyin dedigine göre, kaslarim cikinca nasil göründügünü yazarim,
  Atilla bey ne zaman tekrar cikar kaslarim, tamamlanmasi bir yili bulur demistiniz ama cikmaya baslamasi ne zaman olur aceba, bazi yerlerde yorumlar okudum ilk hali iyiydi sonra döküldü tekrar ciktiginda dik dik cikti diye böyle bir seyin olma sansi varmi? bu durum beni biraz endiselendiriyor dogrusu…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  4-8 ayda çıkış başlar,ilk haliyle aynı açıyla çıkar

 6. Hulya hanim durumunuz nedir, memnunmusunuz, sok dökulme oldumu? Lutfen yardimci olun bizlere?

 7. Hulya hanim kas ektirdinizmi, sonucu merak ediyorum, bende yakin zamanda ektirmeyi dusunuyorum.
  Doktor bey bir sorum olacak okudugum bir kac yorumda ilk ektirdigim iki ay guzeldi ama sonra dökuldu ve cikan kaslar dik dik cikti diye yazmislar ( size yaptiran bir kac kisi ve diger doktorlara yaptiran bir kac kisi) bunun nedeni nedir? Yani ekimden sonra kabuklar dökulunce guzel oldu diye sevinmek erkenmidir? Yada sonucu ne etkiler ne degistirir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ekim açısı neyse o açıyla çıkar ve zamanla açı değişemz ama bazı kişilerde bir kaç kök fibrozis denilen doku iyileşmesi sebebiyle yön değiştirebilir ama bu küçük bir ihtimal

 8. Seda hanim insallah kurtulurum bu kas sorunundan ve sizlerede umut olurum cünkü bu sorun bütün hayatimi etkiliyor ve biliyorumki bu sorunu yasayan herkes benden farksiz, buradan yine yazarim nasil gectigini ve nasil göründügünü, umarim hersey iyi olur…

 9. Hulya hanim, sonuctan bizleride haberdar edin lutfen, ona göre bizde cesaret kazanalim ve ekim yaptirabilelim, aslinda vucut kiliylada ekim oluyormus ama Atilla bey yazilardan anladigim kadariyla siz yapmiyorsunuz galiba, neden aceba denedinizmi? Guzel olmuyormu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben vücut kılında yapılmış ekim görmedim ama göğüs kıllarından saç ekimi yaptırğım için kaş ekiminin iyi olmayacağına karar verdim ve yapmıyorum.birde saç gibi daha güzel bir kıl varken vücuttaki daha kalitesiz kılı ekmenin anlamlı olduğunu düşünmüyorum.

 10. Ayse hanim yaziniz bana cesaret verdi, benim yasim daha 33 ama sacimda cok beyaz var, ekilenlerde beyazlar diye endiseliydim ama cesaret edip 20 kasima randevu aldim, bende iki sene önce kasima dövme yaptirmistim sadece uclarina, zamanla dövme grilesti bende ilacla sildirme yöntemiyle sildirdim, iz kalmaz dendi ama kirmizi bir iz kaldi, simdilerde iz biraz hafifledi ama oralarda kas olmadigi icin belli oluyor ben sadece kasimin kuyruklarina ektirmek istiyorum, benim merak ettigim sok dökülme kacinci ayda oldu, sizin kasiniz yokmus ama ben sok dökülme yasarsam kendi kaslarimda dökülürmü diye merak ediyorum, birde kesme olayi zormu nasil kesiyorsunuz, koaföremi gidiyorsunuz yoksa kendiniz kesebiliyormusunuz? Simdiden tesekkür ederim…

 11. merhaba seda hanim, merhaba yonca hanim.yazilarimi okuduysaniz benim hic kasim yoktu.senelerce dövmeyle ugrastim,hele dövme yaptirirken cektiyim acilar,birde ise yarasa,acik kül renkli kaslar sinirimi bozuyordu.karar verdim yaptirdim.cok memnunum.doktor bey,sok dökülmeden 6,8 ay sonra yeniden cikar demisti.bunu 6 ile 10 ay veya 1yil yapalim,cünkü kas ektireli 8 ay bitecek ve benim kaslar cikmaya devam ediyor.her bir kila aaaa burdada cikti diye seviniyorum.kaslar tamamen ciktiginda.resim gönderirim.ama eski halinin resimleri yok,cünkü doktor bey evde cizip gelebilirsiniz demisti,bende doktora gitmeden cizip gittim.inanin hic kasimda kil yoktu.resim gönderdiyimde,gördüyünüz bütün killar,ekilen killardir.yaptirirken aci hissetmiyorsunuz sadece uyusturmak icin iyne yapiliyor,o biraz acitiyor.ekimden sonra temiz tutmak lazim,zaten ne yapmaniz gerektiyini yazili olarak dr bey veriyor.yonca hanim ben 57 yasindayim.saclarimin önleri bembeyaz doktor bey enseden siyah killari secip ekiyor.zamani gelince ekilmeyen kaslarda beyazliyor.eyer beyazlarsa,sacinizi boyadiginiz zaman kaslarida boyarsiniz sorun yok.haftada bir kesmek gerekiyor.bence haftada bir kesmek,hergün ayna önünde kalemle cizmek,boyasi aktimi ciktimi,kaygisindan daha iyidir.yüzümü yikayip krem sürüp cikiyorum.doktor bey akrabam deyil,hic bir cikarimda yok.ben almanyada o türkiyede.ben kaslardan cok sikinti cektiyim icin insanlara yardimci olmak istiyorum.ektirin derdiniz bitsin.hepinize selamlar,hosca kalin.

 12. Doktor bey bende kas ektirmek istiyorum ama benimde saclarimin cogu beyaz ekim icin siyah saclari secebiliriz demissiniz ama size kas ekimi yaptiran bir arkadasín yazisini okumustum ekim icin enseden bir parmak kalinliginda iki parmak uzunlugunda bir yer kazimissiniz, bendende böyle bir yer kazinirsa oradan ne kadar siyah kök cikar bilemem, siyah kökleri secmenin baska bir yolu varmidir, diyelimki siyah kökler secilerek ekildi bu ekilen köklerde hizli beyazlarmi, beyazlarsa cözümü ne olabilir? ekilen kaslari gerimi aldiricaz o zaman?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  siyahları seçip alıyoruz
  normal beyazlaşma süresi ne ise o zaman beyazlaşır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri