Kaş Dökülmesi Neden Olur

Tıpta Madazoris denilen dökülmenin sebebi kesin olarak tespit edilememişti. Fakat bir çok neden kişide dökülmeye neden olabilmektedir. Bunların en başında ise bilinçsiz yapılan alım gibi işlemler karşımıza çıkmaktadır. Hormonel ve psikolojik nedenlerden olabildiği gibi bazı hastalıklar ve allopecia areata (saçkıran) gibi sorunlardan dolayıda kişide kaş dökülmesi ortaya çıkmaktadır. Dilerseniz başlıklar halinde kaş döülmesi neden olur sorusuna cevap bulalım.

Kaş Dökülmesi Neden Olur

Bilinçsiz Kaş Aldırma
Çoğumuza oldukça basit bir işlem gibi görünen kaş aldırma özünde sağlık ve dermatoloji bilgisi gerektirmektedir. Ülkemizde denetimlerin çok sık yapılmaması nedeniyle aslında güzellik merkezlerinde yalnızca diplomalı uzmanlar olması gerekirken özellikle ara sokaklardaki küçük yerler bırakın diplomayı kurs sertifikası bile yoktur. Kendiniz yada yeterli tecrübeye sahip olmayan kişilerin yağtığı hatalı kaş alımı ve şekil verme işlemlerinde köklerde zayıflamaya zamanla tamamen ölmesine neden olmaktadır.

Guatr Hastalarında Görülen Kaş Dökülmesi
Troid bezinin görevini tam olarak yerine getirememesi sonucu görülen Guatr saç dökülmesine neden olduğu gibi aynı zamanda kaş dökülmesi probleminede neden olabilmektedir.

Kaş Çektirme Alışkanlığı
Tırnak yiyen insanlar gibi aynı zamanda saç telleri ve kaşlarını çektiren insanlar tıpta buna Trikomania denilmekte çekilen kaşlar yine köklerin ölmesine neden olmakta ve bir süre sonra yenilenme işlemini yerine getirememekteler.

Kaşta Saçkıran Problemi
Yine tam nedeni tespit edilemeyen bir problem saçkıran (Allopecia Areata) özellikle saç ve erkeklerde sakal bölgesinde sıkça görülen etkilediği alanda madeni para büyüklüğünde dökülmeye sebep olan saçkıran aynı zamanda kaş bölgesindede geçerlidir.

İlerleyen Yaşta Görülen Kaş Dökülmesi
İnsanlar yaşlandıkça düşen vücut direnci bir çok organımız gibi kaşlarımız içinde zayıflamaya neden olmaktadır. Zayıflayan ve kalitesi düşen kaşlarımız dökülme için oldukça kolaydır.

Kaza ve Yanma Sorunları
İnsanın başına ne geleceği belli olmaz, kaza ve yanma gibi durumlardan etkilenen kaş bölgesi o andan sonra kaş çıkmama sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Kaş Dökülmesi Tedavisi Nasıl Edilir?
Bir çok şarlatan ve para göz insanın bulunduğu toplumda bitkisel karışımlar vs ile kaş dökülmesini tedavi edeceğini söyleyenler olacaktır. Maalesef değerli arkadaşlar, çünkü kaş kökü öldükten sonra onu yeniden canlandıracak hiç bir işlem yoktur. Fakat Guatr ve Saçkıran nedeniyle görülen saç dökülmesi hastalığın iyileşmesi sonucunda kendiliğinden çıkmaya başlayacaktır. Bunun dışında tek tedavi şekli Kaş Ekimi yaptırmaktır.

Kaş Dökülmesi Kaş Ekimi

Op. Dr. Atilla KAYA kaş dökülmesi ve bunun sonucunda zorunluluk haline gelen kaş ekimi hakkında ve diğer sorularınızı aşağıdaki yorum formundan iletmeniz halinde cevaplayacaktır.

Kaş Dökülmesi Neden Olur için 10 yorum yapılmış


burcu
18 Mayıs 2014

saçkıran olan kaşa ekim yapılırmı
Op.Dr.Atilla KAYA
evet yapılabilir ama diğer kaşınızda saçkıran olma ihtimali kadar ekilenlerde de saçkıran olma ihtimali olduğunu bilmelisiniz.

berrin
31 Mayıs 2014

merhaba yeriniz nerede acaba bu islemi yaptiktn snra sac ekimi gbi kastada kotu grunum oluyormu bir sure oluyorsa bu ne kdar surede normale doner bu knuda biraz bilgilendirebilirmisiniz acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
ertesi gün kötü bir görünüm olmuyor

serpil
06 Ocak 2015

Bende çekme hastaligi var hic kaşim yok a
ma artik guzel gorunmek istiyom onun icin ektirmek istiyom memnun kalirmiyim yeriniz nerde acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
memnun kalırsınız ama öncelikle yolma hastalığından kurtulmalısınız yoksa ekilenleri de yolarsınız

murat
13 Şubat 2015

Yaş büyüdükçe kaş şekli degişir mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
evet cilt gevşedikçe dış yarılar aşağı şner

ayşe
16 Mart 2015

Kaşta saçkiran var ektirmeyi düşündük ama bir doktor bi kaç sene sonra tekrar dökülür dedi vazgrçtik boyle vakalar oluyormu?
Op.Dr.Atilla KAYA
Konuştuğunuz doktor kaş ekimini bilmediğinden öyle demiştir. Dökülmeyen ense kılları kullanıldığı için dökülmez.

Oğuz
20 Haziran 2015

Bunun dışında sizin ile nsl iletişime gecebiliriz kaş ektirmek ve sizden randevu almak istiyorum.
Op.Dr.Atilla KAYA
İstanbul Bakırköy deyiz
http://www.medikalart.com adresinden iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sevtap
13 Temmuz 2015

Merhaba doktor bey
benim yaklasik olarak 6 aydir kaslarimda dökülme var ve gözle görülür derecede seyrelme oldu. Hala da ayni siddetle dökülmeye devam ediyor(7-9 tane kas günlük) Doktora gittim birkac kez bircok tetkik yapmalarina ragmen hicbir sey bulamadilar. Kaslarimda cok fazla kepeklenme var,deriye yapismis kepek gibi bir sey. Kaslarim döküldügü zaman kökünde beyaz iri seyler oluyor köke yapisik.
Sizce bunun icin ne yapabilirim ve kaslarim yeniden cikip eskisi gibi olabilir mi?
Bu arada yasim 22
Op.Dr.Atilla KAYA
Buradan net bir şey söylemek zor ama seboreik dermatit olabilir, eğer öyleyse tedaviyle hepsi olmasa bile bir kısmı geri çıkar

Ozlem
13 Ağustos 2015

Ben resimdeki bayanim size tavsiyem sac kiran hastalarina kas ekimi yapmamaniz cunku benim ekilen kaslar bir yil icinde geri dokuldu bunu arayip size bildirdim ve boyle bir hastaliga ekim yapmak kandirmak olur deri hasta oldugu icin kil kokleri tutunamiyor 6 sene oldu hala resimdeki gibi
Op.Dr.Atilla KAYA
Saçıkrana ekim değişik bölgelere yaptık ama bunların bazıları çıkıp döküldü ve artık olabildiğince yapmıyorum, hasta ısrarla denemek isterse önermeden yapıyorum

Selin
19 Ağustos 2015

Merhaba beimn kslarim alti senedir yok oldu uclar ve ust bolge yüz
Adet kas fiyati ne olur ben bakirkoye uzagim gelince ektirmek istiyorum
Vaktim olmuyo hocam bilgi verebilirmisiniz
Op.Dr.Atilla KAYA
kaş ekilebilir ama neden döküldüğü önemli

Selin
19 Ağustos 2015

Yüz adet kas ektirmek istiyorum fiyat almak istiyorum
Op.Dr.Atilla KAYA
http://www.medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html ücretlere bu linkten bakabilirsiniz


Yorum yapın


kambing