Kaş Dökülmesi

Tıpta Madazoris denilen dökülmenin sebebi kesin olarak tespit edilememişti. Fakat bir çok neden kişide dökülmeye neden olabilmektedir. Bunların en başında ise bilinçsiz yapılan alım gibi işlemler karşımıza çıkmaktadır. Hormonel ve psikolojik nedenlerden olabildiği gibi bazı hastalıklar ve allopecia areata (saçkıran) gibi sorunlardan dolayıda kişide kaş dökülmesi ortaya çıkmaktadır. Dilerseniz başlıklar halinde kaş döülmesi neden olur sorusuna cevap bulalım.

Kaş Dökülmesi Neden Olur

Bilinçsiz Kaş Aldırma
Çoğumuza oldukça basit bir işlem gibi görünen kaş aldırma özünde sağlık ve dermatoloji bilgisi gerektirmektedir. Ülkemizde denetimlerin çok sık yapılmaması nedeniyle aslında güzellik merkezlerinde yalnızca diplomalı uzmanlar olması gerekirken özellikle ara sokaklardaki küçük yerler bırakın diplomayı kurs sertifikası bile yoktur. Kendiniz yada yeterli tecrübeye sahip olmayan kişilerin yağtığı hatalı kaş alımı ve şekil verme işlemlerinde köklerde zayıflamaya zamanla tamamen ölmesine neden olmaktadır.

Guatr Hastalarında Görülen Kaş Dökülmesi
Troid bezinin görevini tam olarak yerine getirememesi sonucu görülen Guatr saç dökülmesine neden olduğu gibi aynı zamanda kaş dökülmesi probleminede neden olabilmektedir.

Kaş Çektirme Alışkanlığı
Tırnak yiyen insanlar gibi aynı zamanda saç telleri ve kaşlarını çektiren insanlar tıpta buna Trikomania denilmekte çekilen kaşlar yine köklerin ölmesine neden olmakta ve bir süre sonra yenilenme işlemini yerine getirememekteler.

Kaşta Saçkıran Problemi
Yine tam nedeni tespit edilemeyen bir problem saçkıran (Allopecia Areata) özellikle saç ve erkeklerde sakal bölgesinde sıkça görülen etkilediği alanda madeni para büyüklüğünde dökülmeye sebep olan saçkıran aynı zamanda kaş bölgesindede geçerlidir.

İlerleyen Yaşta Görülen Kaş Dökülmesi
İnsanlar yaşlandıkça düşen vücut direnci bir çok organımız gibi kaşlarımız içinde zayıflamaya neden olmaktadır. Zayıflayan ve kalitesi düşen kaşlarımız dökülme için oldukça kolaydır.

Kaza ve Yanma Sorunları
İnsanın başına ne geleceği belli olmaz, kaza ve yanma gibi durumlardan etkilenen kaş bölgesi o andan sonra kaş çıkmama sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Kaş Dökülmesi Tedavisi Nasıl Edilir?
Bir çok şarlatan ve para göz insanın bulunduğu toplumda bitkisel karışımlar vs ile kaş dökülmesini tedavi edeceğini söyleyenler olacaktır. Maalesef değerli arkadaşlar, çünkü kaş kökü öldükten sonra onu yeniden canlandıracak hiç bir işlem yoktur. Fakat Guatr ve Saçkıran nedeniyle görülen saç dökülmesi hastalığın iyileşmesi sonucunda kendiliğinden çıkmaya başlayacaktır. Bunun dışında tek tedavi şekli Kaş Ekimi yaptırmaktır.

Kaş Dökülmesi Kaş Ekimi

Op. Dr. Atilla KAYA kaş dökülmesi ve bunun sonucunda zorunluluk haline gelen kaş ekimi hakkında ve diğer sorularınızı aşağıdaki yorum formundan iletmeniz halinde cevaplayacaktır.

Kaş Dökülmesi Neden Olur için 4 yorum yapılmış


burcu

saçkıran olan kaşa ekim yapılırmı
Op.Dr.Atilla KAYA
evet yapılabilir ama diğer kaşınızda saçkıran olma ihtimali kadar ekilenlerde de saçkıran olma ihtimali olduğunu bilmelisiniz.

berrin

merhaba yeriniz nerede acaba bu islemi yaptiktn snra sac ekimi gbi kastada kotu grunum oluyormu bir sure oluyorsa bu ne kdar surede normale doner bu knuda biraz bilgilendirebilirmisiniz acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
ertesi gün kötü bir görünüm olmuyor

serpil

Bende çekme hastaligi var hic kaşim yok a
ma artik guzel gorunmek istiyom onun icin ektirmek istiyom memnun kalirmiyim yeriniz nerde acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
memnun kalırsınız ama öncelikle yolma hastalığından kurtulmalısınız yoksa ekilenleri de yolarsınız

murat

Yaş büyüdükçe kaş şekli degişir mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
evet cilt gevşedikçe dış yarılar aşağı şner

domba