Kaş şekli değiştirme ekimi

Kaşlar insanın yüz ifadesi oluştururken en fazla kullandığı aksesuarlardır. Kullanım dışında da yani ifade oluşturmazken bile kaşların şekli ifade oluşmasında etkilidir. Dış kısmı aşağı doğru iniyosa kişi yorgun, üzgün, bitkin bir yüz ifadesine sahip olur.
Botox enjeksiyonuyla kaşların kuyruk kısmı yukarı kaldırılarak daha dinamik, neşeli ve istekli bir görünüm kazanılabilmektedir.

Aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz vakada çıkış şekli sebebiyle yorgun, bezgin, yıpranmış bir ifade vardı, ekimle kaşın şeklini değiştirilerek yeni bir görünüm elde edilmiştir.

Kaş Şekli Nasıl Değiştirilir

İhtiyaca göre kalılaştırılabilir, sıklaştırılabilir, ekli fotoğraflarda görüldüğü gibi kuyruk kısmı yukarı taşınabilir.
Oluşturulmak istenen şekil çizilir, çizilen bu alana uygun sıklıkta kaş ekimi yapılır. Doğaldan olan kaşlar bu sınırın dışında kaldıysa o kısım cımbızla alınır. Böylece yeni bir şekil elde edilmiş olur.

Şekil değiştirilerek elde edilen dinamik görüntü kimlik gizleme gereksinimi sebebiyle tam aktarılamamıştır ama şekil değişikliği net algılanmaktadır.
Diğer taraftan en önemli sorun olan doğal açısıyla çıktıkları yakın çekimde net görülmektedir. Ekimler arasında doğal görünümün en zor elde edilebildiği kök nakli saç dışındaki ekimlerdir, ciddi tecrübe gerektirmektedir.
Ekimden sonraki yıllarda doğal kaşlarda olduğu gibi çekerek kaşa istenilen şekil verilebilir ancak plan doğru yapılmalıdır, beklenti makul olmalıdır.

Kaşekimi öncesi

Kaş ekimi öncesi

Kaş ekiminden hemen sonraki görünüm

Kaş ekiminden hemen sonraki görünüm

Kaş ekiminden bir ay sonraki görünüm

Kaş ekiminden sonra (bir ay sontraki görünüm)

FUE kaş ekimi yakından görünüm (çıkış açılarının doğala ne kadar yakın olduğuna dikkat ediniz)

Yakından görünüm (çıkış açılarının doğala ne kadar yakın olduğuna dikkat ediniz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaştaki şekil değişiminin kişide ciddi ifade değişikliği sağladığına dikkat ediniz.

Bu amaçla bir diğer uygulama da kaşı tümüyle yukarı taşımadır. Kaşın tüm üst sınırına 1-2 sıra ekilir, alt sıradan 1-2 sıra alınır. Böylece 1-2 mm yukarı taşınmış olur.

Yukarda sonrası ve yakından gördüğünüz fotoğraflara bakıpta her ekimin sonucunun aynı olacağını düşünmemelisiniz.
Böyle bir sonuç alınması için şunlara dikkat edilmelidir.
Kökler beslenebilecek en dar açıyla 25-30 derecelerle ekilmelidir.
Mutlaka hepsi tekli olmalıdır
Kanal açılarak değil iğne ile ekilmelidir.
İşlem uzman doktorun kendisi tarafından yapılmalıdır, yardımcılara yaptırılmayacak kadar ciddi bir işlem olduğu unutulmamalıdır.
Abartılı ekimler ve abartılı değişiklikler yapılmamalı, gerekirse ikinci seansa bırakılmalıdır.

Seyrek Kaşa Kaş Ekimi

Şekil değiştirme dışında sıklaştırma amaçlı ekimler de yapmaktayız.

Kaş bir çok sebeple seyrekleşebilir veya doğuştan seyrek olarak çıkabilir, sebep ne olursa olsun çözülebilir bir sorundur.

Kaşta Seyreklik Nedenleri

Genetik yapı ailesel özellikler
Demir eksikliği, guatr gibi çeşitli hastalıklar
İleri yaş, yaşlandıkça hücreeler yenilenemez.
Kaşları yanlış almak

Seyrek kaşlar önceleri kalem ve far gibi ürünlerle kamufle edilebilir ancak bir süre sonra kalemle uğraşmak bezdirici olduğundan veya yetersiz geldiğinden insanlar yeni çözüm arayışlarına girerler.


Seyrek kaşın aralarına ekim yapılarak istenilen sıklık ve genişlikte görünüme sahip olunabilir. Seyrekliği sıklaştırmanın yaşı yoktur bir daha çıkmayacağına karar verilen her yaşta sıklaştırılabilir
Kaşların seyrekliği daha çok kaşın dış yarısında gözlenir bazen burun köküne yakın kısımda da seyrelme olabilmektedir. Dökülme sebebi genellikle açık değildir böyle olunca da tedavi amaçlı ilaçta bulunamamaktadır her ne kadar jiletle kazımak, badem yağı veya sarmısak sürmek gibi uygulamalarla çare aransa da cevap alınamamaktadır. Orta düzeyde seyrelme genellikle kalem kullanılarak kapatılmaktadır ama seyreklik belirginleştiğinde ve kişi kalemle her gün uğraşmak istemediğinde kalıcı kontur yaptırabilmektedir.Kalıcı kontur çok sayıda dez avantajı sebebiyle yerini hızla ekime bırakmaktadır.

Kaş Sıklaştırma

seyrekliğin doğru ve kalıcı tedavi ekimdir. 2 saatte 300-400 kök arası kök nakliyle yaklaşık istenilen sonuç elde edilebilir. Kalıcı makyaj yada kontür denilen çözüm akla ilk gelen çözüm olsa da suni görünmesi yaptıran herkeste az veya çok pişmanlığa neden olmaktadır. Diğer taraftan renk değiştirmesi, silikleşmesi gibi sorunlardan dolayı tekrar tekrar yapmak gerekmesi kişiyi bezdirebilmektedir.
Kıl kökü nakli kalıcı bir çözümdür, ensedeki, saçlar dökülmediği sürece kaşa ekilenler de dökülmez yani uzun yıllar kullanılmış olur. Diğer taraftan istenilen şekilde ekileceği için normalde olduğu gibi alarak şekil vermeye gerek kalmaz ilk verilen şekli her zaman korurur. tabi burada özet halinde bilgi verildiği için hemen balıklama atlamamak gerekir çünkü seyrekleşmiş kaşa ekim öyle saç ekimi gibi basit bir işlem değildir.
Çok dikkat edilmesi gereken ayrıntıları vardır. Karar vermeden önce iyi araştırmalı ve araştırmanızda çıkış açısı, işlemi yapacak kişilerin eğitim düzeyi (genellikle ” ekip halinde ekiyoruz” diyerek kliniğin yardımcı personellerine yaptırılır bu sebeple ekip kimlerden oluşuyor öğrenin), doktorun ekim yapıp yapmadığı iyi araştırılmalıdır. Piyasada sıklıkla doktor hastayı ikna eder ondan sonra ne anlama geldiği belli olmayan “doktor kontrolünde ekim” yapılır.
Sıklaştırma amaçlı ekim seyrek olan her kaşa uygulanır ve kurallara dikkat edilirse doğal kaşlardan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olur.

Siyedeki yorumlara dikkat ederseniz en sık sorulan sorunun fiyat olduğunu görürsünüz. Siz siz olun en son soru olarak fiyatı sorun çünkü önemli olan kalitedir.

Kaş Ekim Görselleri

Kaş Ekimi Öncesi

Kaş Sıklaştırma Resmi , Kaş ekimi , Kaş sıklaştırma , Kaş Resmi , Kaş ekimi resmi

Örnek olarak konulan bu vaka yukarıda yazılanları özetler gibi. Daha önce kalıcı kontur yapılmış kontur kalıcı olmuş ama rengi değişmiş kırmızı pğembe arası bir renge bürünmüş. Bu görüntü son derece rahatsız edici hal almış. Kaşlar çok seyrek ve deri kırmızı görünüyor.

Ekimden Hemen Sonra

Kaş Sıklaştırma , kaş ekimi , Kaş sıklaştırma resmi , Kaş ekimi

300 kök nakli yapılmış vakanın işlemden hemen sonrası görünüm. Küçük pıhtılar sebebiyle bu kez işlemden dolayı kırmızı görünmektedir ancak kan saatler içerisinde pıhtılaşarak önce vişne çürüğü sonra siyah bir görünüm alacaktır. Siyah görünüm sayesinde kişi ertesi gün işine dönebilecek kadar normale yakın bir görüntü elde eder. Kalem far kullanması gerekmez.

Kaş Ekimi Sonrası Görünüm

Kaş Sıklaştırma , Kaş ekimi , Kaş ekimi resmi , kaş sıklaştırma örneği

İşlemden 2 hafta sonraki halidir. Normale yakın bir sonuç elde edilmiştir. Bir çok kişi farklı şekil tasarlayabilir ancak bu kişi yüzüyle uyumlu ince bir plan çizmiş ve bu plan üzerinden gidilmiştir. Dikkatli bakıldığında tabandaki kalıcı konturun büyük oranda kamufle edildiği görülebilmektedir.
Kalıcı makyaj tam kamufle edilemese de suni görünümü azaltılabilmekte ve doğallık katılabilmektedir.

75 Comments

Add a Comment
 1. Yuzumde gozumde sislik siskinlik olurmu. Ertesi gun ise girebilir miyim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  gözünüzde şişlik olabilir

 2. Merhabalar. Sadece ust kisimlara kas ekimi yaptırmak ortalama kaça mal olur?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kaşınızın yapısını durumunu değerlendirmek gerekir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 3. hocam Merhaba ben Kaşlarımı yanlış aldığım için 2 taraftanda ters çıkıyor ve durum boyle olunca Kaşlarım cok kötü duruyor benim sormak istediğim şey ters çıkan Kaşları eski haline getirebilirmiyiz yani normal kaş yönüne döndürme imkanimiz varmi varsada nasil yapilabilir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  normal görünümlü kaş ekebiliriz onlar çekilebilir

 4. Merhabe Benimde Kaslarım Ustteki Kadının Kasları gibi Yorgun Bitkin bi Görünümüm var Hatta nerdeyse Kaşlarımız Tıpa Tıp Aynı Ben Bu Durumdan Çok Rahatsızım İlk Tanıstıgım Biri Uykun mu Var Diyo Mesela Yorgun Bitkin Gözüküyorum. Dedigim Gibi Fotoraftaki Kadının Kaşlarıyla Benim Kaşlarım Çok Benziyo Yukarda Yapılan İşlem Nedir ?? Ücreti Nedir ?? Bu Durumdan Çok Rahatsız Oluyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim. Teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Ben o kadar zorlandığım için baş harfleri gerektiğinde bile büyük harfle yazamıyoruzm siz her kelimeyi büyük harfle başlattınız anlamadım 🙂
  1800 tl civarı tutar

 5. merhabalar kas ekiminde kil kokunu yine kastan alabiliyormusnuz enseden alinan kil uzayacak ve kesmekle ugrasacaz benim kaslarimda eksiklik yok fazlalik var ve sadece ortanin solu ters tarafa donuyo oda cirkin bi goruntu olusturuyo birde fiyati ne kadar oluyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kaştan alım zordur
  1 kök 6 tl

 6. Merhaba ben küçükken kaşımı yarmışdım ama dikiş falan atılmadı malum imkan olmayınca hemde tam sol kaşımın başlangıç kısmında büyüyünce farkettim sol kaşım aşırı derecede yamuk şekilsiz çıkıyo çok belli oluyo yamukluk düzeltme imkanımız var mı ileriki yıllarda ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  büyük oranda kamufle edebiliriz
  info @ ideaklinik.com ye resim gönderin değerlendireyim

 7. Merhaba ben kalıcı makyaj yaptırdım kaslarıma rengi açıldıktan sonra pişman oldum ben natürel görünmek istiyorum bu yüzden kaş ekimi yaptırmak istiyorum yalnız kasların çok seyrek ve açık renkteydi ve de düşüktü yukarı kaldırdı bu sorun olurmuş birde çalıştığım için görünüşüm çok önemli kaş ekiminden sonra kaç günde iyleşir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  zorunlu olarak kalıcı makyaj üstüne ekim yapılır
  ertesi gün sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz.

 8. ben almanyada yasiorum benimde kasimla ilgili sorunum var malsef eskiden coktu aldigim yerlerden artik kaslarim cikmior bana yardimci olmanizi size nasil ulasabilcemi ve kas ekimi almanyada yapiliormu ilginiz icin simdiden tskkler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info @ ideaklinik.com ye fotograf gönderebilirsiniz
  almanyayı araştırın ama canlı örnek görmeye çalışmayın kaş ekimi çok ayrıntılı bir iştir.

 9. Kaslarım duz degil duz olmasnı istiyorum olurmu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  mantık dahilinde yapılabilir

 10. merhaba, benim kaşlarım kalın ve bundan kurtulmak istiyorum kaşlarımı inceltmek istiyorum ve devamlı öyle kalmasını istiyorum buna çözüm var mı doktor bey?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  epilasyon yapılabilir

 11. doktor bey benim sorum şu acaba ense kılları yerine fazla kaşları uygun bölgeye ekebiliyormusunuz hem fazla kaştan kurtulmak hemde aldırmak zorunda kalmasak bu uygulama mümkünmü
  Op.Dr.Atilla KAYA
  denedik ama almak mümkün olmuyor

 12. Merhaba atilla bey 8 senedir kaşlarım dökülüyor piskolojim. Bozoldu iyice seyreldi daha önce doktora baş vurdum hormon bozukluğu var demişti tedavisi mümkünmü sizce
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hormon bozukluğundan kaş dökülmesi olduğunu hiç duymadım

 13. Atilla Bey merhaba,
  Ben 28 yaşında bir erkeğim. Kaşlarım fazla kalkık ve yay biçiminde. Daha erkeksi bir görünüm için düz ve daha alçak bir kaşlara sahip olmak istiyorum ama doğal olmamasından ve alınmış kaş gibi gözükmesinden endişe ediyorum.
  Sizce ne kadar doğal bir görünüme sahip olabilirim.
  Teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tarif ettiğinzi uygulamayı daha önce yaptık güzel oluyor.

 14. Merhaba Atilla bey kaş ekimi yaptırmak istiyorum, kaşlarım seyrek, cansız ve açık renk , şeklide aşağı doğru yorgun bir görüntüye neden oluyor kalın düz bir kaş şekli vermek mümkün olurmu bilgilerinizi rica ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet belirlediğiniz şekilde ekim yapılabilir tabiki mantık dahilinde

 15. Merhaba doktor bey,
  Kaş bir kadinin yuz guzelliginde gercekten cok etkili bir faktor ve bende size soru soran herkes gibi cok endiseliyim. Umarim islem yaptiran insanlar daha cok resim ve yorum paylasirlar. Benim kaslarim ince telli, seyrek, acik renk ve cansiz bir goruntude. Aralarini doldurtmak ve birazda seklini kalinlastirmak istiyorum. Yillardir rimel kullanmaktan o kadar yoruldumki anlatamam. Maliyetini ve olabilirligini ogrenmek istiyorum. Birde calisan bir bayanim ve ne kadar sure sonunda normal goruntuye ulasacagini ogrenmek istiyorum. Tesekkur eder iyi calismalar dilerim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ücret 1500 TL,5-7 günde işinize dönebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018