Kaş Ekimi Doğal Duruyormu?

Sanrırımki ekim yaptıracakların en çok düşündüğü konulardan birisi yapılan ekim sonrası doğal görünürmü? Bu sorunun cevabını bizzat ekimi yapan Op. Dr. Atilla KAYA yanıtlıyor. Tabiî ki bu sorunun cevabı ekimi yapan kişinin bu konudaki tecrübesi ve dikkatine bağlı olduğu kadar tekniğin nasıl uyguladığına göre çok değişir. Doğaldan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olabildiği gibi çok kötü bir görünüm de ortaya çıkabilir. Evet arkadaşlar burada ilk dikkat edilmesi gereken hususun ekim yapan cerrahın tecrübesi olduğunu anlıyoruz.

Daha fazla fotoğraf ve video için instagram.com/kasekimi

FUE Kaş Ekimi Yapılması

Kaş ekiminde uygulanan tek yöntem FUE dir ancak FUE tekniğinin uygulanışı çok fark edebilmektedir özellikle yardımcı personellerin ekim yapması daha çok saç ekimi gibi kanal açılarak yapıldığı için sonuç doğaldan çok uzak olmakta ve asla beklentiyi karşılamamaktadır.
Aslında FUE yöntemi kökün nasıl alındığını tanımlayan Folliküler Ünite Extraction kelimelerin baş harfleridir, ekimin nasıl yapıldığını göstermez. KÖklerin enseden geniş alanı ameliyatla keserek değil de 1-2-3-4 kök içeren gruplar halinde alındığını ifade eder.
10 yıl kadar önce FUT yöntemi vardı ancak o zamanlar sadece saçla ilgili işlemler yapılıyordu, kaşa kıl kökü nakli yapılabileceği sadece bir kişi tarafından biliniyor ve yapılıyordu.

Beklentilerinizi Netleştirmelisiniz
Ekiminizi yaptırmadan önce nasıl bir sonuç elde edeceğinizi iyi sorgulamalısınız çünkü her işlemin sonucu aynı değildir. Özellikle şu soruların net cevabını almadan ekiminizi yaptıracağınız yere karar vermemelisiniz

 • Kökleri kim ekecek (doktordan net cevap almalısınız, bizzat kendisinin yapacağından emin olmalısınız, ”ekim uzmanlarımız ekip halinde ekecek” cümlesinin anlamsızlığını iyi görmelisiniz)
 • Kökler kaçlı guruplar halinde ekilecek (kesinlikle tamamı tekli kök olmalıdır)
 • Cilde kaç derece açılarla ekilecek ( “yatay ekiyoruz” denmesi sizi ikna etmesin 25-30 derece açılarla ekileceğini sayısal olarak teyit etmelisiniz)
 • Üst sıra ve alt sıra farklı açılarla olmalı (üst sıra aşağı doğru 15 derece, alt sıra 15 derece yukarı bakmalı)

Resimler Herşeyi Ortaya Koyuyor
Aşağıda iki farklı klinik ve 2 farklı kişi tarafından yapılmış 2 farklı hasta resmi göreceksiniz aradaki farka dikkat ediniz ve yeterli araştırma yapmadan kesinlikle karar vermeyiniz.

Kötü Kaş Ekimi

Tecrübesiz kişilerin yaptığı doğaldan uzak görünümlü ekimin sonucu

 

Güzel Kaş Ekimi

Op. Dr. Atilla KAYA tarafından yapılan kaş ekimi

 

Kaş Ekimi Yakından

Kötü görünümlü ekime birde yakından bakın herşeyi daha net anlayacaksınız.

 

Sizce Hangisi Daha Doğal?
Burda konumuzda sorulan soruda cevabını bulmuş oluyor. Neydi o soru doğallık, evet başarılı ve alanında uzman kişiler yaptığında doğaldan farksız olabilirken, aksine yeterli bilgiye sahip olmayanlar yapması durumunda doğallık beklemek çok zor olabiliyor. Tavsiyemiz kaşlarınızı ektirmeden önce iyica araştırmalısınız.

Kaş Ekimi Doğal Dururmu?

Aslında ekimlerin hiçbiri doğal olmaz çünkü doğal değildir ama belirli kurallara ve prensiplere uyulursa doğaldan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olur. Kurallar ve prensipler olmadan yapılırsa yukarıda fotoğrafta gördüğünüz gibi iğrenç olabilir. Siz de beklentilerinie yaklaşabilmeniz için ‘araştırırken dikkat edilecekler’ sayfasını ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde okuduktan sonra araştırmaya başlayın ve o sayfada yazan bilgileri soru haline getirip doktorunuza sorun.
Bu konuda Op. Dr. Atilla KAYA tüm sorularınızı yanıtlıyor.

37 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba atilla bey kaşimda yarik var kasimin icinde yatay duruyor kas ektirerek bunu kapatabilirmiyim fiyat ne kadardir
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.ücret içinde şu linke bakınız.https://www.dratillakaya.com/kas-ekimi-ucreti

 2. Merhabalar atilla bey benim kaşlarım yok denilicek kadar seyrek kontur yaptırdım memnun kalmadım şuanda silme işlemi yapıyorum ve kas ektirmek istiyorum kaşlarım düşük olduğu için biraz üstünden ektirmek istiyorum olurmu acaba Atilla bey
  Op.Dr.Atilla Kaya
  eğer kontura bağlı iz kalmayacaksa olabilir fakat kalıcı makyajın bıraktığı iz sizi düşük kaştan daha mutsuz edebilir,doğru karar vermek gerekir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

 3. merhaba hocam,
  kaş ekimi kalıcı çözüm oluyor mu, kaş konturu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce sağlıklı bir yöntem mi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kaş ekimi kalıcı ve en doğal çözümdür.kaş konturu hem yapay hemde zamanla renk farkı olduğu için rahatsız edici oluyor.aynı zamanda varolan kaşlarınızında dökülmesine neden olur

 4. merhaba hocam. benim kaşımın aralarında boşluklar var oralara kaç ektirmek istiyorum ama kendi kaşımdan farklı olurmu rengi sertliği ?
  Op Dr Atilla Kaya
  ense bölgesinden alınıp ekildiği için daha canlı olur.eksik alanlara ekim yapılabilir

 5. merhabalar hocam. Kaşımın aralarında yoğun boşluklar var. Kaş ektirmek istiyorum. Saçtan alınıpta ekildiğini duymuştum. Tedavi hakkında bilgi alabilirmiyim ?
  Op Dr Atilla Kaya
  Buradan genel bilgi yazamam siteyi inceleyin buradan kısa net soru sormalısınız

 6. merhaba kaş ektirmek istiyorum. renk bakımından doğal durur mu acaba
  Op Dr Adil Altınsoy
  Merhaba Berat
  Saçınızın rengi neyse o renkte çıkar
  Ankara

 7. Atilla bey Ankara’ya gelme imkanınız var mı ?kaşlarımı ektirmek istiyorum fiyatı nedir ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Ankaraya ekim için gelmiyorum.sizin İstanbula gelmeniz gerekir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz daha iyi bilgilendirebilirim.

 8. Merhaba!. Atilla bey.. ben kaş ektirmek istiyorum yalnız kaşımda kalıcı boya var ve rengi gri :-(kaş ektirdikten sonra o boya kötü görünüm yapar mı? Ve fiyat aralığını mümkünse öğrenebilir miyim ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ekilen kaş kalıcı makyajı bir miktar kamufle eder.ekilebilme sıklığı gri rengin daha iyi kamufle olmasını sağlayacaktır.limitimiz 300 kök.ihtiyaca göre daha fazla da ekilebilir.300 kök kaşın karşığı 1800 tl dir.ekilen her bir kök kaş için 6 tl ödersiniz.

 9. iyi günler ben kaş ektirmek istiyorum ama aynı zamanda modellik yapıyorum bu yüzden ektirmeden sonra oluşcak şok dökülme denen şey hakkında detaylı bilgi alabilir miyim?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yüz bölgesi iyi kanlandığı için şok dökülme pek yaşanmaz.ama bu dönemde eğer dökülürse kaş kalemi kullanabilirsiniz

 10. Selam kaş ektirmek istiyorum ama saç gibi uzadığını söyleyenler var bilgilendirme yapabilirmisiniz
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ilk 2 yıl 15 günde bir kesip şekil vermeniz gerekir ama daha sonra uzama hızı giderek azalır.fakat kalıcı makyajın kötü görüntüsü le kıyaslayınca çok daha doğal bir çözüm

 11. hocam hamile bayanlarada kaş ekimi yapılabilir mi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  gebelikte ekim yapılmaz.gebelik ve emziklilkte kaş dökülmesi yaşanabilir.bu nedenle doğum sonrası beklenmeli

 12. Merhabalar. Kaş ekimi için nekadar onceden gūn almamiz gerek.
  Saygilar
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

 13. Hocam mrb saç kıvırcıksa ensedekiler kaş ekilirse kıvırcıkmı olu.Bir arkadaş ektirmiş kıvırcık çıkmış kaşlar öyle olurmu böyle durumlarda ne yapıyorsunuz
  Op.Dr.Seher Şirin
  kıvırcık olacaktır.ama kısa kesildiği zaman kıvırcık durmaz

 14. iyi günler.. kaş ekimi yaptırmak istiyorum faakt sarışınımm ekimden sonra yeni ekilen yerden çıkan kıl köklerinde bir renk değişimi olur mu ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  hayır renk değişiliği olması beklenmez

 15. Slm doktor bey siz istanbuldaysaniz ankara da ki adres te var ben ankaraya daha yakınım bu yüzden onasi da iyi mi sizin kadar iyi kaş ekimi yapabilirler mi
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Op.Dr.Adil beye gönül rahatlığı ile ekim yaptırabilirsiniz

 16. hocam daha önce kaş ekimi yaptırdım. fakat bir dökülme oldu. bunun sebebi ne bilmiyorum ama tekrar ekim yaptırmak istiyorum. mümkün müdür
  Op.Dr.Atilla Kaya
  dökülme nedeniniz önemli

 17. hocam iyi günler geçirdiğim bir kaza sonuucunda beyin ameliyatı oldum ve saç ve kaşlarımda dökülmeler meydana geldi. kaş ekimi yaptırmak istiyorum. kıl çıkışlarında yine eski biçim alınıyor mu ?
  Op Dr seher Şirin
  evet belirlediğiniz şekilde ekim yapılabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018