Kaş Dökülmesi

2005 yılında dökülme sebebiyle kalıcı makyaj yaptırıp zamanla renk değiştirmesi sebebiyle bundan rahatsız olan hastamızın kalıcı makyajını lazerle siliyorduk.

Seanslar halinde devam eden kalıcı makyaj silme işlemi devam ederken rengi açılan yere kaş ekimi yapabileceğimizi anlattık.Daha önce hiç kaş ekimi yapmadığımızı deneme amaçlı olacağını ama büyük ihtimalle hoşuna gideceği ve sevmezse ekilen kaşları çekerek şekil verebileceğini hatta tümünü sürekli çekerek ekim yapılmamış hale getirebileceğini yani çeşitli alternatifleri olacağı konusunda aydınlattık.

İlk Etapta 300 Kök Ekim Yapıldı

Kişinin kabul etmesi sonucu ekime karar verildi büyük oranda silinmiş olan dövme alanına 300 kök nakli yapıldı.Orta kesimlerdeki doğal açılardan biraz farklı olsada gerek bizim gerekse hastanın beklentilerini karşılayacak kalitede bir sonuç elde ettik.

Kaş Ekim Tecrübesi

Bu vaka bize çok şey öğretti,kaş ekebileceğimiz,kaşa istediğimiz açıyı verebileceğimiz,kaşı eksik insanlara yardım edebileceğimiz,yara yanık izi gibi dramatik görünen durumları düzeltebileceğimiz,insanları son derece suni görünen kalıcı makyajdan kurtarabileceğimiz konularında önümüzü açtı.Bu ilk kaş ekimi vakamız sayesinde ufkumuz açıldı.İlk uygulama olmasına rağmen güzel görünmesi bizi cesaretlendirdi.

kas ekimi oncesi

kas ekimi oncesi

 

kas ekiminden hemen sonra

kas ekiminden hemen sonra

 

kaş ekimi sonrası

kaş ekimi sonrası

Yapılan ilk ekim olmasına rağmen açılar çok dik olmamıştır.Türkiyede Yapılan İlk Kaş Nakli için 2 yorum yapılmış


NURDAN

Ben Ankaradan yazıyorum. Ekim işlemi nekadar zaman sürüyor. ve iyileşmesi nekadar sürüyor
Op.Dr.Atilla KAYA
2-3 saat sürer 8-10 günde düzelir

kübra genç

hocam merabalar. Sistemik skleroz hastalığım var. Kaş ve kirpiklerim döküldü kaş ve kirpik ektirmek istiyorum ama bi sakıncası var mıdır? birde ikisi bir kaça mal olur. Üniversiteye başlicam gitmeden yaptırmak istiyorum iyileşme süreci nedir yada anormal görülmeme süresi? Aslına bakarsanız ankarada bildiğiniz bi dr. arkadaşınız varsa eğer beni yönlendirebileceğiniz çok memnun olurum kolay gelsin saygılar
Op.Dr.Atilla KAYA
kirpik ekimi yapmıyorumm
ankarada kaş ekimi yapan yerleri bilmiyorum araştırmalısınız

banteng