Kaş Dökülmesi

Kaş bir çok sebeple seyrekleşebilir veya doğuştan seyrek olarak çıkabilir, sebep ne olursa olsun çözülebilir bir sorundur.

Seyrek Kaş Sebepleri

Genetik yapı ailesel özellikler

Demir eksikliği, guatr gibi çeşitli hastalıklar

İleri yaş, yaşlandıkça hücreeler yenilenemez.

Kaşları yanlış almak

Seyrek kaş önceleri kalem ve far gibi ürünlerle kamufle edilebilir ancak bir süre sonra kalemle uğraşmak bezdirici olduğundan veya yetersiz geldiğinden insanlar yeni çözüm arayışlarına girerler.

Seyrek kaşın aralarına ekim yapılarak istenilen sıklık ve genişlikte görünüme sahip olunabilir. Seyrekliği sıklaştırmanın yaşı yoktur bir daha çıkmayacağına karar verilen her yaşta sıklaştırılabilir
Kaş seyrekliği daha çok kaşın dış yarısında gözlenir seyrek olarak burun köküne yakın kısımda da seyrelme olabilmektedir. Dökülme sebebi genellikle açık değildir böyle olunca da tedavi amaçlı ilaçta bulunamamaktadır her ne kadar jiletle kazımak, badem yağı veya sarmısak sürmek gibi uygulamalarla çare aransa da cevap alınamamaktadır. Orta düzeyde seyrelme genellikle kalem kullanılarak kapatılmaktadır ama seyreklik belirginleştiğinde ve kişi kalemle her gün uğraşmak istemediğinde kalıcı kontur yaptırabilmektedir.Kalıcı kontur çok sayıda dez avantajı sebebiyle yerini hızla kaş ekimine bırakmaktadır.

Kaş Sıklaştırma;

seyrekliğin doğru ve kalıcı tedavi kaş ekimidir. 2 saatte 300-400 kök arası kök nakliyle yaklaşık istenilen sonuç elde edilebilir. Kalıcı makyaj yada kontür denilen çözüm akla ilk gelen çözüm olsa da suni görünmesi yaptıran herkeste az veya çok pişmanlığa neden olmaktadır. Diğer taraftan renk değiştirmesi, silikleşmesi gibi sorunlardan dolayı tekrar tekrar yapmak gerekmesi kişiyi bezdirebilmektedir.  Kıl kökü nakli kalıcı bir çözümdür, ensedeki, saçlar dökülmediği sürece kaşa ekilenler de dökülmez yani uzun yıllar kullanılmış olur. Diğer taraftan istenilen şekilde ekileceği için normalde olduğu gibi alarak şekil vermeye gerek kalmaz ilk verilen şekli her zaman korurur. tabi burada özet halinde bilgi verildiği için hemen balıklama atlamamak gerekir çünkü seyrek kaşa kaş ekimi öyle saç ekimi gibi basit bir işlem değildir. Çok dikkat edilmesi gereken ayrıntıları vardır. Karar vermeden önce iyi araştırmalı ve araştırmanıda çıkış açısı, işlemi yapacak kişilerin eğitim düzeyi (genellikle ” ekip halinde ekiyoruz” diyerek kliniğin yardımcı personellerine yaptırılır bu sebeple ekip kimlerden oluşuyor öğrenin), doktorun ekim yapıp yapmadığı iyi araştırılmalıdır. Piyasada sıklıkla doktor hastayı ikna eder ondan sonra ne anlama geldiği belli olmayan “doktor kontrolünde ekim” yapılır. Sıklaştırma amaçlı ekim seyrek olan her kaşa uygulanır ve kurallara dikkat edilirse doğal kaşlardan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olur.

Siyedeki yorumlara dikkat ederseniz en sık sorulan sorunun fiyat olduğunu görürsünüz. Siz siz olun en son soru olarak fiyatı sorun çünkü önemli olan kalitedir.

Kaş Ekim Görseli;

Kaş Sıklaştırma Resmi , Kaş ekimi , Kaş sıklaştırma , Kaş Resmi , Kaş ekimi resmi

Kaş Ekimi Öncesi;

Örnek olarak konulan bu vaka yukarıda yazılanları özetler gibi. Daha önce kalıcı kontur yapılmış kontur kalıcı olmuş ama rengi değişmiş kırmızı pğembe arası bir renge bürünmüş. Bu görüntü son derece rahatsız edici hal almış. Kaşlar çok seyrek ve deri kırmızı görünüyor.

 
Kaş Sıklaştırma , kaş ekimi , Kaş sıklaştırma resmi , Kaş ekimi

Kaş Ekiminden Hemen Sonra;

300 kök nakli yapılmış vakanın işlemden hemen sonrası görünüm. Küçük pıhtılar sebebiyle bu kez işlemden dolayı kırmızı görünmektedir ancak kan saatler içerisinde pıhtılaşarak önce vişne çürüğü sonra siyah bir görünüm alacaktır. Siyah görünüm sayesinde kişi ertesi gün işine dönebilecek kadar normale yakın bir görüntü elde eder. Kalem far kullanması gerekmez.

Kaş Sıklaştırma , Kaş ekimi , Kaş ekimi resmi , kaş sıklaştırma örneği

Kaş Ekimi Sonrası Görünüm;

İşlemden 2 hafta sonraki halidir. Normale yakın bir sonuç elde edilmiştir. Bir çok kişi farklı şekil tasarlayabilir ancak bu kişi yüzüyle uyumlu ince bir plan çizmiş ve bu plan üzerinden gidilmiştir. Dikkatli bakıldığında tabandaki kalıcı konturun büyük oranda kamufle edildiği görülebilmektedir.

 

 

Seyrek Kaşa Sıklaştırma Amaçlı Ekim için 29 yorum yapılmış


seda

merhaba.benim kaşlarımın arası çok açık.yani uzaklar birbirlerinden..daha uzun görünmesi sağlanabilir mi
Moderatör
Yaklaştırılabilir ama unutmayın kaşların yakın olması insanı asabi gösterir

aliye alp

uygulanan kaş taneleri dökülme riski varmı varsa ne kadar? teşekkürler
Moderatör
Bir hastalık olmazsa dökülmez

yeliz

incelediğim kadarıyla yaptığınız işlemler başarılı gözüküyor.Fakat ektiğiniz kaşlar yapay kıl mı yada ne ? ve garantisi nedir,daha sonra dökülürse yan etki de yapabilir sonuçta.bunu merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler
Moderatör
doğal kıllar kullanılır,dökülmez

yasemin

merhaba
benimde kaşım seyrek. tahminen benimde 300 kökle hallolabilir. fakat ben kaç günde iyileştiğini merak ediyorum. ayrıca bu operasyon nerede yapılmakta, ne kadar süre önce basvurmalıyız.
Moderatör
genellikle 5-6 günde farkedilir sorun kalmıyor

aslı

mrb benim kaşlarım çok sarı ve seyrek kaş ekildiğinde yine sarı mı çıkacak. birde uygulama merkeziniz nerede ve ne kadar tutar.
Moderatör
saçınız ne renkse o renk çıkar

saliha

ben troit hastası olduğum için kaşlarım her gecen gün daha cok dokuluyor kas ekecek kadar param yok bu konuda nabilirim
Moderatör
tiroidinizi tedavi ettirirseniz büyük ihtimalle geri çıkar.

ebru

kaşlar alınnca tekrar çıkarmı kaş alma nakledilenlenlere zarar verirmi?
Moderatör
alınabilir ve tekrar çıkar

ebru

benim kaşlarımın sonu aksi yönde uzuyor bunun için ne yapabiliyoruz?
Moderatör
çok mantıklı değil ama doğru açıyla ekilip var olanlar alınabilir.

ebru

evt haklısınız ama normalde aşagıya doğru inmesi gerekirken yukarı doğru uzuyor iki tarafda biraraya gelince dağınık bi görüntü oluyor ve haliyle kaş boyutuda kısalıyor var olanları alıp çıkış yönünü normal yöne çevirebilirmiyiz?
moderatör
görsem daha iyi olacak sanırım

ömer

iyi günler doktor bey benım kaşlarım dokuluyo bu normal bı durummudur kaşlarım cok sık dokulen kasların yerine kaş çıkarmı sımdılık pek bı sorun yok ama cıkmassa sorun teskıl edebılır 23 yasındayım troıd testı yaptırıcagım turkıyeye geldıgımde sorun cıkmaz ıse normal bı durummudur sizde ?
moderatör
günlük bir kaç kaş değişir ama tabiki kaş dökülmesi normal değil.

ömer

mrb gerçekten her kaşlarımı duzeltmeye kalktıgımde dokulmeye 3 4 tane elıme gelıyor. psıkolojım bozuldu denılebılır troıt bezıne baglı bır dokulmede anıden ve bu sıddette dokulme olabılırmı ??? yada baska bır hatalıktan dolayı dokulme nedenlerı nelerdir sağolun şimdiden..???dermotologamı gorunmemız gerekıyor acaba ? eger azalırsa sıklastırmamız mumkun olurmu klınıgınızde ?
moderatör
dermatologa görünebilirsiniz ama bu kadar dökülme normaldir çünkü kaş sürekli değişir.

yasemin

merhabalar…
Kaslarimi kazidim 1 hafta önce fakat sol kasimda bazi yerleri cikmadi tersten aldigim icin kuaforler tekrar almami soylediler duzden almalasin diye tekrar aldim kaslarim uzar mi ? Ve benim 5 ay sonra dügünüm var ozaman a kadar uzarmi =(
moderatör
evet o zaman kadar belirti kalmaz

esmerrrr

Mrb benm kaslarim co seyrek ve on kisimlari cokk. Azk. kaş ektirmk istiyorum kac tl tutar banabir bilgi verin.
moderatör
1500 tl tutar

yasemin

cok tesekkur ederim beni cok aydinlattiniz.allah razi olsun icim cok ferahladi.kellik olan bolgelerinde kokler patladi.

nuray yılmaz

kaş kalıcı makyaj yaptırmıştım ve şu an çok kötü, derhal sildirmek istiyorum…birbirinen farklı çok çirkin şu anda 2 kaşım var, yeriniz nerde , silinme ne kadar tutar ve sürer ? tşkler
moderatör
kaş silme işlemi yapmıyoruz

burcu

merhaba doktor bey benim kaşlarımda seyrek bende kaş ektirmek istiyorum kaşın bütününde gözde görülür açıklık yok seyrek olduğu için boyamak zorunda kalıyorum kaşımın kalınlığından memnunum şekil değişikliği istemiyorum aralarına iğneyle ekim yaparken sağlam kaşlar bu ekimden etkilenirmi? Ya resimdeki bayana nasıl ekim yaptınız gerçekten çok merak ettim hiç boşluk görünmediği halde çok başarılı…benide kurtarabilirmisiniz kaş boyamaktan
Op.Dr.Atilla KAYA
iğne ile ekimde var olanlar etkilenmez
makul ölçülerde sitediğiniz kadar sıklaştırılır

fatoş

ben esneden hücre aldırdım saçlarım kıvırcık oldugu için kaşarımda kıvırcık çıkıyor memnun degilim igrenc gözüküyo düzelmesi mümkün deilmi
Op.Dr.Atilla KAYA
kıvırcıklık açısı aşağı baktırılsaydı sorun olmazdı
lazerle aldırabilirsiniz

buket

merkezinize gelmek istiyorum fakat bebeğimi emziriyorum kaş ekimine engelmidir
Op.Dr.Atilla KAYA
hayır engel değil emzirirken kaş ekimi yapılabilir,2 saat ara vermeniz yeterli

ipek

selam benim de senelerdir dökülen hatta küsen kaşlarım var özellikle sağ kaşımın kavisten aşağısı hiç yok düz alandada bazı boşluklar var yine.sol kaşım okadar kötü olmasada onuda boyamadan çıkamıyorum dışarı.ben tam kaş değilde çıkmayan yerlere sadece sıklaştırma amaçlı kaş ekimi yaptırmak istiyorum acaba maliyeti aşağı yukarı nekadar olur ?
Op.Dr.Atilla KAYA
1500 tl tutar

Buse

Kolay gelsin Atilla hocam sıkılaştırma işlemi istiyorum.sarımsak badem yağı findik yağı bütün alternatif tıp yöntemlerini denedim hatta üç kere jiletle kazıdım eczanelerde satılan ünlü kaş serumlarından üç kür kullandım ama yok fayda yok aynada baktığım da kaslarımın altındaki teni görebiliyorum araları çok olmasa da seyrek kalın ve gür kaşlar benim için hep hayal oldu.çünkü biliyorum ki gözler ne kadar güzel olursa olsun kaş olmayinca göz güzelliği hep desteksiz yarım kalıyor aklıma takılan şu sol kasimda piercing var.ve ben ankara da yasiyorum ekim için bi kere ıstanbula gelmem yeterli olur mu sonra kontrol için bi daha gelmem gerekir mi ve piercing ne olacak bi zarari var mi kaş ekimine saygılar.
Op.Dr.Atilla KAYA
kendi yaptıklarınızı boşa yapmışsınız bilinenin aksine hiçbirinin sıklaşmada etkisi olmaz, serum adıyla satılan ürünlere para vererek o kalpazanlara para kaptırmış olmanızada üzüldüm üstelik 3 defa boşa para kaptırmışsınız

Buse

Evet zaten serumların bi faydasi olmadı dürüst olmak gerekirse.peki hocam piercing ve ankara işi onlara ne dersiniz.yorum yaptınız mi onlarla ilgili ben telefondan göremedim ama.
Op.Dr.Atilla KAYA
piercing engel olmaz ekim sırasında çıkarılır
isim önermem doğru olmaz kendiniz araştırmalısınız çünkü etraf iğrenç görünen kaş ekimleriyle dolu siteden de resimler görebilirsiniz.

Buse

Hocam zaten sizden başkasına ektirmek istemiyorum ki kaşlarimi artık bu işin duayeni olmuşsunuz 🙂 ıstanbula gelmem gerekecek.ilk fırsatta ve en kısa zamanda görüşürüz.
Op.Dr.Atilla KAYA
abartmışsınız be,okuyan çakma mail diyecek 🙂

Betül

kaş ekimi saçın renginde oluyor diyorsunuz . benim normal sacım acık bı kahverengiydi ama suan sacım sıyah 3 yıldır falan sıyah sac kullanıyorum. sac kokumden alacağınız kaş ekiminde kaşımda saçım gibi siyah olabilir mi yoksa dna da taşıdığı renlemi kalır acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
genetiğinizdeki renginde çıkar

xx

Resimdeki kisi benim. Uzerinden tam 5 yil gecti. Dr. beye buradan tekrar tesekkur ediyorum. Ne ekim yapilirken aci hissettim, ne sonrasinda. Dokulmede olmadi. Kas kaleminden kurtuldum. Dr Kaya ekimi o kadar guzel ve dogal yapti ki, bircok yakinim ekimin farkina dahi varamadilar. Bence verdiginiz her kurusa deger. Baska yere hic gitmeyin. Sunu da ekleyeyim, dr bey cok pozitif bir insan. Isine hakkini vererek ve zevkle yapan bir insan. Hayatimin en guzel ve beni en mutlu edici dr deneyimiydi. Dr bey uzaklardan cok selamlar. Ellerinize saglik 🙂
Op.Dr.Atilla KAYA
valla o kadar hoşuma gittiki çakma diyecek olsalar da yayınlayayım dedim 🙂

merve

Merhaba.benim kaslarimin dibi cok kasiniyordu bi sure sonra da kaslarim dokulmeye basladimdoktora gittim kortizonlu bi ilac verdi bi sure kullandim ama ne yazik ki kaslarimin dokulmesi durmadi.sadece kepeklenmesi durdu.suanda bile kasiniyor.fazlasiyla gur olan kaslarim suan cok seyrelmis durumda.psikolojim altust olmus durumda.boyle bi durum da da kas ekimi yapiyor musunuz yoksa farkli bir tedavi yontemi mi izlemeliyim.kas diplerimde egzama var.
Op.Dr.Atilla KAYA
kaş döküldükten 8 ay sonra çıkmamışsa ekim yapılabilir

Zehra

Merhaba hocam benim kaslarim cok seyrek degil ancak ben daha kalin bir kas istiyorum.kaslarimi kalinlastirmak icin kas kalemi kullaniyorum.sadece guzel gorunmek icin kas kalinlastirma yapiyor musunuz .bide merak ettigim sey ne kadar zaman sonra kaslarimdaki kizariklik ve sislikler gider.
Op.Dr.Atilla KAYA
Beklentiniz makul ölçülerdeyse yapabiliriz, genellikle rahatsız edici düzeylerde kızarıklık olmuyor

ayse

Dr. Bey merhaba,
Benim kaşlarim açık renk ve seyrek. Yıllardır boyuyorum ve artık çoook yoruldum inanın. Beyaz tenliyim ve cildim biraz hassas. Istanbul disindayim ve memurum. Kaş ekimi için ne kadar süre izin kullanmalıyım? Cildim hassas olduğundan dolayı çok kizarirmi ve kızarıklık tam olarak kaç günde kaybolur? İş yerinde farkedilnemesi açısından soruyorum. Benim biraz kalinlasacak ve seyreklik doldurulacak. Birde bana kaç liraya malolacagini soracağım. Yanıtınıza göre geleceğim istanbula. Iyi çalışmalar dilerim.
Op.Dr.Atilla KAYA
7-8 günden sonra kalemle kamufle edebilirsiniz
1800 tl

xena

Merhaba,yillardir kas ekimini yaptirmak istiyorum ve arastiriyorum fakat ekim sonrasinda yasayacagim sureci dusununce teredutte kaliyorum..fakat seyrek bolgeleri sıklastırmak icin cok ihtiyacım var.. Adana’da ekim yapiyormusunuz? Kas ekiminden sonra 2 aya kadar kaş alimi yapilamadgni duymustum? Bunun sebebi nedir? Bu benm icin cok zor.. nasil gezerim ozaman okadar daginik kaşla? Alınsa neolurki? Gercekten merak ettim.. tesekkurler simdiden..
Op.Dr.Atilla KAYA
Adanada ekim yapmıyorum
ertesi gün bile kaşınızı alabilirsiniz

Tahir

Merhaba Doktor bey,
Yurtdışında kalıyorum ve bir hafta sonra bir kaç günlüğüne İstanbula geleceğim Kaşlarım biraz döküldü ve oldukca seyrek görünüyor. Acaba o zaman içersinde ekimi yapabilmeniz mümkünmi
Onca yazılanları okumama rağmen, randevu için henüz nereyle irtibata girmem gerektiğini bilmiyorum. Saygılar
Op.Dr.Atilla KAYA
2 saatte yapabiliyoruz, 212 574 25 25 i arayabilirsiniz.

monyet