Kaş Dökülmesi

Kaş bir çok sebeple seyrekleşebilir veya doğuştan seyrek olarak çıkabilir, sebep ne olursa olsun çözülebilir bir sorundur.

Seyrek Kaş Sebepleri

Genetik yapı ailesel özellikler

Demir eksikliği, guatr gibi çeşitli hastalıklar

İleri yaş, yaşlandıkça hücreeler yenilenemez.

Kaşları yanlış almak

Seyrek kaş önceleri kalem ve far gibi ürünlerle kamufle edilebilir ancak bir süre sonra kalemle uğraşmak bezdirici olduğundan veya yetersiz geldiğinden insanlar yeni çözüm arayışlarına girerler.

Seyrek kaşın aralarına ekim yapılarak istenilen sıklık ve genişlikte görünüme sahip olunabilir. Seyrekliği sıklaştırmanın yaşı yoktur bir daha çıkmayacağına karar verilen her yaşta sıklaştırılabilir
Kaş seyrekliği daha çok kaşın dış yarısında gözlenir seyrek olarak burun köküne yakın kısımda da seyrelme olabilmektedir. Dökülme sebebi genellikle açık değildir böyle olunca da tedavi amaçlı ilaçta bulunamamaktadır her ne kadar jiletle kazımak, badem yağı veya sarmısak sürmek gibi uygulamalarla çare aransa da cevap alınamamaktadır. Orta düzeyde seyrelme genellikle kalem kullanılarak kapatılmaktadır ama seyreklik belirginleştiğinde ve kişi kalemle her gün uğraşmak istemediğinde kalıcı kontur yaptırabilmektedir.Kalıcı kontur çok sayıda dez avantajı sebebiyle yerini hızla kaş ekimine bırakmaktadır.

Kaş Sıklaştırma;

seyrekliğin doğru ve kalıcı tedavi kaş ekimidir. 2 saatte 300-400 kök arası kök nakliyle yaklaşık istenilen sonuç elde edilebilir. Kalıcı makyaj yada kontür denilen çözüm akla ilk gelen çözüm olsa da suni görünmesi yaptıran herkeste az veya çok pişmanlığa neden olmaktadır. Diğer taraftan renk değiştirmesi, silikleşmesi gibi sorunlardan dolayı tekrar tekrar yapmak gerekmesi kişiyi bezdirebilmektedir.  Kıl kökü nakli kalıcı bir çözümdür, ensedeki, saçlar dökülmediği sürece kaşa ekilenler de dökülmez yani uzun yıllar kullanılmış olur. Diğer taraftan istenilen şekilde ekileceği için normalde olduğu gibi alarak şekil vermeye gerek kalmaz ilk verilen şekli her zaman korurur. tabi burada özet halinde bilgi verildiği için hemen balıklama atlamamak gerekir çünkü seyrek kaşa kaş ekimi öyle saç ekimi gibi basit bir işlem değildir. Çok dikkat edilmesi gereken ayrıntıları vardır. Karar vermeden önce iyi araştırmalı ve araştırmanıda çıkış açısı, işlemi yapacak kişilerin eğitim düzeyi (genellikle ” ekip halinde ekiyoruz” diyerek kliniğin yardımcı personellerine yaptırılır bu sebeple ekip kimlerden oluşuyor öğrenin), doktorun ekim yapıp yapmadığı iyi araştırılmalıdır. Piyasada sıklıkla doktor hastayı ikna eder ondan sonra ne anlama geldiği belli olmayan “doktor kontrolünde ekim” yapılır. Sıklaştırma amaçlı ekim seyrek olan her kaşa uygulanır ve kurallara dikkat edilirse doğal kaşlardan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olur.

Siyedeki yorumlara dikkat ederseniz en sık sorulan sorunun fiyat olduğunu görürsünüz. Siz siz olun en son soru olarak fiyatı sorun çünkü önemli olan kalitedir.

Kaş Ekim Görseli;

Kaş Sıklaştırma Resmi , Kaş ekimi , Kaş sıklaştırma , Kaş Resmi , Kaş ekimi resmi

Kaş Ekimi Öncesi;

Örnek olarak konulan bu vaka yukarıda yazılanları özetler gibi. Daha önce kalıcı kontur yapılmış kontur kalıcı olmuş ama rengi değişmiş kırmızı pğembe arası bir renge bürünmüş. Bu görüntü son derece rahatsız edici hal almış. Kaşlar çok seyrek ve deri kırmızı görünüyor.

 
Kaş Sıklaştırma , kaş ekimi , Kaş sıklaştırma resmi , Kaş ekimi

Kaş Ekiminden Hemen Sonra;

300 kök nakli yapılmış vakanın işlemden hemen sonrası görünüm. Küçük pıhtılar sebebiyle bu kez işlemden dolayı kırmızı görünmektedir ancak kan saatler içerisinde pıhtılaşarak önce vişne çürüğü sonra siyah bir görünüm alacaktır. Siyah görünüm sayesinde kişi ertesi gün işine dönebilecek kadar normale yakın bir görüntü elde eder. Kalem far kullanması gerekmez.

Kaş Sıklaştırma , Kaş ekimi , Kaş ekimi resmi , kaş sıklaştırma örneği

Kaş Ekimi Sonrası Görünüm;

İşlemden 2 hafta sonraki halidir. Normale yakın bir sonuç elde edilmiştir. Bir çok kişi farklı şekil tasarlayabilir ancak bu kişi yüzüyle uyumlu ince bir plan çizmiş ve bu plan üzerinden gidilmiştir. Dikkatli bakıldığında tabandaki kalıcı konturun büyük oranda kamufle edildiği görülebilmektedir.

 

 Seyrek Kaşa Sıklaştırma Amaçlı Ekim için 30 yorum yapılmış


seda

merhaba.benim kaşlarımın arası çok açık.yani uzaklar birbirlerinden..daha uzun görünmesi sağlanabilir mi
Moderatör
Yaklaştırılabilir ama unutmayın kaşların yakın olması insanı asabi gösterir

aliye alp

uygulanan kaş taneleri dökülme riski varmı varsa ne kadar? teşekkürler
Moderatör
Bir hastalık olmazsa dökülmez

yeliz

incelediğim kadarıyla yaptığınız işlemler başarılı gözüküyor.Fakat ektiğiniz kaşlar yapay kıl mı yada ne ? ve garantisi nedir,daha sonra dökülürse yan etki de yapabilir sonuçta.bunu merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler
Moderatör
doğal kıllar kullanılır,dökülmez

yasemin

merhaba
benimde kaşım seyrek. tahminen benimde 300 kökle hallolabilir. fakat ben kaç günde iyileştiğini merak ediyorum. ayrıca bu operasyon nerede yapılmakta, ne kadar süre önce basvurmalıyız.
Moderatör
genellikle 5-6 günde farkedilir sorun kalmıyor

aslı

mrb benim kaşlarım çok sarı ve seyrek kaş ekildiğinde yine sarı mı çıkacak. birde uygulama merkeziniz nerede ve ne kadar tutar.
Moderatör
saçınız ne renkse o renk çıkar

saliha

ben troit hastası olduğum için kaşlarım her gecen gün daha cok dokuluyor kas ekecek kadar param yok bu konuda nabilirim
Moderatör
tiroidinizi tedavi ettirirseniz büyük ihtimalle geri çıkar.

ebru

kaşlar alınnca tekrar çıkarmı kaş alma nakledilenlenlere zarar verirmi?
Moderatör
alınabilir ve tekrar çıkar

ebru

benim kaşlarımın sonu aksi yönde uzuyor bunun için ne yapabiliyoruz?
Moderatör
çok mantıklı değil ama doğru açıyla ekilip var olanlar alınabilir.

ebru

evt haklısınız ama normalde aşagıya doğru inmesi gerekirken yukarı doğru uzuyor iki tarafda biraraya gelince dağınık bi görüntü oluyor ve haliyle kaş boyutuda kısalıyor var olanları alıp çıkış yönünü normal yöne çevirebilirmiyiz?
moderatör
görsem daha iyi olacak sanırım

ömer

iyi günler doktor bey benım kaşlarım dokuluyo bu normal bı durummudur kaşlarım cok sık dokulen kasların yerine kaş çıkarmı sımdılık pek bı sorun yok ama cıkmassa sorun teskıl edebılır 23 yasındayım troıd testı yaptırıcagım turkıyeye geldıgımde sorun cıkmaz ıse normal bı durummudur sizde ?
moderatör
günlük bir kaç kaş değişir ama tabiki kaş dökülmesi normal değil.

tikus