Kaş Dökülmesi

Kaştaki eksikliğin giderilmesinde kullanılan en yaygın uygulama kalıcı makyaj ve kalemle çizmek olmakla birlikte FUE yöntemi ile kıl kökü nakli çok daha etkin ve kalıcı bir çözüm olarak giderek yaygınlaşmaktadır. Eski yöntem olan FUT tekniğiyle nakil kalıcı makyajdan daha itici göründüğü için yaygınlaşamamış ve yerini FUE ye terk etmiştir.
Kaş kıllarının çıkış açısı çok değişken olan bir yapıdır. Her alanda farklı açıyla çıkmaktadır. Burun kökünde yukarı bakarken yanlarda kulağa doğru bakmaktadır genel olarak düşünüldüğünde yelpaze görünümdedir. Bu açıların verilerek doğal görünüm elde edilebilmesi kaş nakli konusunda tecrübe ve daha önemlisi yetenekli olmayı gerektirmektedir.

Kaş Nakli

Saç ekiminden çok farklı, zor ve ince ayrıntıları olan bir uygulamadır bu sebeple saç ekimlerinin çoğunu yardımcı sağlık elemanları yaparken kaşı daha çok doktor ekmektedir. Kaş nakli yaptıracak kişi bu konuyu mutlaka nakil öncesi aydınlatmalı ve bu kadar ciddi bir uygulamayı yardımcı personellere bırakmamalıdır. “Doktor kontrolünde” değil bizzat uzman doktorun kendisi tarafından yapılmalıdır.
Ekimde kalitesi en iyi olan ense kılları kullanılır. Ekim esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey kaşların çıkış açısıdır. Varsa oradaki kılların çıkış açısı taklit edilir yoksa kaşları alınmamış birinin çıkış açısına benzetilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey kanal açılmasıdır, kökler kesinlikle kanal açılmadan iğne ile delerek yerleştirilmelidir. Kanal açmak çukurluğa ve iz kalmasına neden olur. Ne kadar alana ekileceği önceden simetrik bir şekilde çizilir. Ekilecek alana kıl kökleri santimetre kareye 40-50 kök gelecek sıklıkta ekim yapılır. FUE yöntemiyle ekim bu konuda tecrübeli cerrah tarafından yapılması halinde doğal kaştan ayırt edilmesi zor olacağı kadar doğala yakın olur. Ense dışından burun, bacak alın kılları kullanılabileceğini iddia edenler olsa da bunlar daha çok kaş ekimi yapmayıp ahkam kesenlerin fikri gibi durmaktadır.

Sonuç Olarak: Araştırma yaparken şu sorular sorulmalıdır

Ekimi doktorun kendimi yapacak yoksa “ekip olarak ekiyoruz” diyerek yardımcı personelleremi yaptıracak?

Ekilen kökler tekli mi olacak yoksa 2-3 kök içeren şekilde mi yapılacak?

Açılar rastgelemi olacak 25 derece gibi net mi olacak?

Kanal açılacak mı iğne ilemi ekilecek?

Kökler vücut dışında bekletilecek mi?

Yeterince sık ekilecek mi?

Ücretlendirme sabitmidir yoksa kök sayısına göre mi yapılacak?

 Kaş Nakli için 12 yorum yapılmış


zuhal

mrb. acaba bir yakınımızın kaşından kök alınıp kullanılabilirmi
Moderatör
hayır kendi kıl kökünüz ekilir.

ceren

saçtan alınan kıl kökleri kaşa ekildikten sonra saç gibi uzamaya devam ediyor mu?
moderatör
evet saçınız uzadığı sürece onlarda saçınız kadar hızlı uzar,bazı kaş ektiğini iddia eden yerler 1-2 yıl sonra uzamayacağını söylerse sakın inanmayın,benim 2005 yılıda ektiğim hala uzuyor o da her hafta kısaltıyor 🙂

deniz

mrb peki ensedeki saç rengiyle kaş rengi aynı değilse o zaman nasıl bi yöntem uyguluyosunuz
moderatör
genellikle aynı renktir ama farklı ise yapılacak bir şey yok,bir ekim vakamızda ense olduğu gibi beyazdı beyaz ektirk kişi boyuyordu kaşlarını

sibel apaydın

öncelikle slmlar,size teşekkürlerimi iletmek istiyorum
hep düşünmüşümdür acaba kaşda ekiliyormu ki diye
henüz okudum yazılarınızı ,açıklamalarınızı ve inanılmaz sevindim:)
benimde kaşlarım çok seğrek olduğu gibi sürekli de dökülüyor boşluklar oluşuyor
bende yıllardır kalem kullanıyorum..
kalemsiz bir hayat istiyordum yıllardır umarım bu yöntemle bende sadece elimi yüzümü yıkayıp çıkabilirim dışarı 🙂 )
yağmur yağsa elimi yüzüme götürmeye korkar oldum 🙂
benim sizden ricam,bana önerebileceğiniz,güvenilir bu işin ehli olan bir merkez ,bir doktor ,ki siz olursanız sevinirim 🙂 nerde bulabilirim mümkünse ankara beni aydınlatırsanız çok mutlu olacağım şimdiden tşk ederim iyi günler dilerim….SİBEL APAYDIN
moderatör
Ankarada usulüne uygun yapan varmı bilmiyorum,araştırmanızı iyi yapın kötü ekilmiş kaş resimlerini görmeden ektireceğiniz yere karar vermeyin

muazzez korkmaz

Merhaba, Ankar’da kaş ekimi yaptırdım, yaklaşık 8 sene önce . Sonuç rezalet:
1- Saç beyazlayınca doğal olarak kaşınızda beyazlıyor. Birde aksine benim saçım erken beyazladı. Boyama çözüm değil,
2- Tek kaşıma ekim yapıldı. Çünkü yanmıştı, yönleri farklı ve dik dik olan kıllar çıktı. Hepsini aldırdım.Ayrıca ekim yapılan yerde bir kaba görüntü var.
3- Kalıcı makyaj rengi çok açılıyor. Doktorumu pekte iyi anmıyorum .Keşke yaptırmayasaydım .Ama kabalığı giderebilirim herhalde.
Çözüm; Yapay kaş.Bilmiyorum var mı yok mu? Yoksa da bu alanda bir buluş yapılmalı. Yada bir ölüden nakil olmalı. Veya kıl kökleri diğer kaştan alınmalı ve çoğaltılmalı. Bunlar benim düşünebildiklerim. Bu alanlarda çalışma yapılmalı. Buluş yaparsanız ben size patent alma konusunda yardımcı olurum .
moderatör

🙂 tamam anlaştık

mine

küçükken geçirdiğim kazadan dolayı sol kaşıma dikiş atıldı kaş ekdirmek istiyorum ama konyada tecrübeli bir uzman arıyorum bana yardımcı olabilir misiniz??
Op.Dr.Atilla KAYA
konyada gerektiği gibi 20-25 derece açılarla kaş ekebilecek kimse duymadım.

ali

Kaşımın dış tarafı kalın burun tarafı döküldü. Dış taraftaki kaşları alınıp burun tarafına ekilir mi ?
Op.Dr.Atilla KAYA
kaş kökünü almak çok zor olduğu için alıp ekmiyoruz

ali

Hocam çatık kaşlıyım kaşlarım aşşağı doğru çıkıyor eskiden böyle değildi bir çözümü var mı?
Op.Dr.Atilla KAYA
benim bildiğim yok

ceren

Yahu ektirdikten sonra uzamaması için bi çözüm yokmu ya teklinoji o kadar gelişti bunumu bulamadılar pes

mert

kaşım kalın ve biçimsiz kaşlarımı alıp kaş bölgesini epilasyonlayıp kendi kaşlarımı tekrar ekebilirmisiniz bunu yapabilirsiniz lütfen yardım edin bakın her türlü acıya katlanırım maddi olarak da her türlü hazırım yardım edinnnnnnnnnn!!!
Op.Dr.Atilla KAYA
planınız akla yatkın değil, ben böyle bir ekim yapmam yapan olacağını da sanmam
isminizi değiştirip yeniden yazdığınız yorumu sildim

murat

Benim kaşım yara sonucu hafif bi dökülme oldu buda beni rahatsız ediyor neyapa bilirim hocam yardım edermisiniz.
Merhaba hocam benim kaşım bi yaralanma sonucu hafif yara izi kaldı ne yapmalıyım hocam yardım edin lütfen
Op.Dr.Atilla KAYA
iki farklı şey sormuşsunuz ama her ikisi de ekimle düzeltilir

Cemal

geçirdiğim trafik kazası sonucu kaşımda yarılma oldu ve sanıyorum kıl kökleri kaydı. Kaşlar bir bölgede biribirine giriyor ve sakal kökü kadar sertler. Benim problemim kaş köklerinin farklı yönlere doğru çıkması, bazılarının ele batar derecede sert ve dik olması. bir kaşım gayet düzgünken diğeri darmadağın. bu sert ve farklı yönde çıkan kılların diğer kaşlara zarar verilmeden alınması mümkün müdür? bunlar ben cımbızla alırsam bölge açılıyor. yerlerine de araya ekim yapılması gerekecek.
Op Dr Atilla Kaya
info @ideaklinik.com ye fotoğref gönderin.değerlendirelim

kucing