Kaş Dökülmesi

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

2003 Yılında FUE yönteminin geliştirilmesi ile hızla yaygınlaşan saç nakli yada halk arasındaki tabiri ile (Saç Ekimi) aynı zamanda kaş, sakal, bıyık gibi ekimlerin yapılmasını mümkün hale getirmiştir. Toplumda sık görülen kaş dökülmesi, kaza ve yanık izlerinin kapatılması yanı sıra sıkılaştırma, kalınlaştırma gibi işlemlerde yine her zaman olduğu gibi en doğal sonuç olan kaş ekimi öneriyoruz. Peki kaş ekimi nasıl yapılır, nereden başlanır, nasıl bir süreç izlenir? sayfanın devamında kaş ekimi yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği hususlara ışık tutalım.

1) Nasıl Bir Görünüm İstediğinizi Öğreniyoruz
Kaş ekimi estetik bir işlem olmasına karşın yine normal bir hastalık gibi doktor muayenesine yada doktor görüşmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için IDEA Klinik İstanbul ve Ankara’da yer alan klinikleri herhangi bir ücret almadan hizmet vermektedir. Kliniğe geldiğinizde ilk olarak sizin isteğiniz ve beklentiniz öğrenilir. Devamında ise kalem ile nasıl bir görünüm istediğinizi çizerek göstermeniz istenir. Yaptığınız çizime göre ekim yapılması muhtemel kıl kökü sayısı belirlenir. Çoğu zaman 300 greft (kök) yeterli olmaktadır.

2) Ekimi Yapılacak Kılların Alımı İle Başlanır
Kaş ekimi yaptırmadan önce mutlaka araştırma yaparak bazı küçük ama etkili detayları öğrenmelisiniz. Her iki yöntemde de ekimi yapılacak olan kıllar saçlardan alınır. FUT yani ameliyatla yapılan yöntemde saçlı deri alınırken FUE ise 0,7 mm çapındaki iğne ile tek tek alınmaktadır. Bu nedenle bir çok üstünlüğü bulunmaktadır. Saçınızın ense kısmında 1 cm gibi dar bir alanda saç kısaltılır ve yukarıda da belirttiğim gibi 0,7 mm çapındaki iğne ile tek tek alım yapılmaktadır. Örnek 300 greft ekim yapılacaksa bu 300 kök hepsi birden almak yerine 50-100 gibi az az alınarak alınan kılların oksijensiz kalarak ölmesine fırsat verilmeden ekime başlanır.

3) Doktorunuz FUE Yöntemi İle Ekimi Gerçekleştirir
Idea kliniklerinde yapılan işlemler sadece doktorlar tarafından yapılmaktadır. Yardımcı personel (hemşire) sadece alım esnasında görev almaktadır. Alımı yapılan kıl kökleri yine 0,7 mm çapındaki bir iğne ile delik açılarak ekimi yapılır. FUT ile yapılan ekim işleminde ise maalesef jilet yada benzeri kesici aletler ile kanal açılarak yapılmaktadır. Kesinlikle uygulamadığımız ve önermediğimiz bu yöntem sizi pişman edebilir. İğne ile delik açılarak açılan deliğe 25-30 derece açılar ile ekim yapılır. Kanal açılarak yapılan ekimlerde ise maalesef açı verme imkanı yoktur. 300 Greft bir ekim kliniklerimizde 2-4 saat arasında yapılmaktadır.

Nasıl Yapıldığını İzleyin
Aşağıda yer alan video görüntülerinde kaş ekiminin nasıl yapıldığı gerçek bir ekim esnasında kayıt altına alınan görüntülerden görebilirsiniz.

4) Değişiklik Yapmak İçin 12 Gün Süreniz Bulunuyor
Yapılan ekim üzerinde değişiklik yapmak için 12-15 gün arasında bir süreniz bulunmaktadır. Örnek veriyorum fazla bulduğunuz beğenmediğiniz kılları cımbızla çekip aldığınızda orada herhangi bir sorun olmayacaktır. Aynı şekilde eksik ve seyrek kaldığını düşündüğünüz alanlara bir kaç greft daha ekilmesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz güzel görünüme kavuşursunuz.

5) Şok Dökülme Sizi Korkutmasın
Cevabı en çok merak edilen sorulardan birine gelmek istiyorum. Ekilen kaşlar ne zaman çıkar? yukarıda belirtilen 12-15 günlük süreçten sonra ekimi yapılan kaşlar şok dökülme dediğimiz bir süreç içine girer ve bu genelde 15. gün ile 6. haftanın sonuna kadar devam edebilir. Ekilen kaşların bir bölümü yada hepsi dökülebilir. Yada hiç biri dökülmeyebilir. Dökülen kaşlar ise 3 ile 8 aylık bir süreçte geri çıkmaktadır. 1 Yıl içerisinde ise tamamen normale dönmüş olacaktır. Yani ekim sonrası herhangi bir düzenleme isterseniz bunu ilk 15 gün içerisinde yada 1 yıl sonrası yapmanız gerekir. Çünkü şok dökülme evresinde kesin sonuç görülmediği için herhangi bir işlem yapılamaz.

Kaş Ekimi Acıtır mı?
Dilerseniz konunun başına tekrar dönelim. Ekim işlemi için 0,7 mm çapında bir iğne kullanılır. Bu iğne batırılarak delik açılır ve kıl kökü o deliğe yerleştirilir. Burada can yanmasına neden olan sadece iğne ile delik açma aşaması olup, bunun önüne geçmek içinde ekim öncesi işlem yapılacak olan bölgede lokal anestezi yapılarak herhangi bir acı duymamanız sağlanır.

Ekilen Kaşlar Dökülür mü?
Yukarıda da belirtildiği gibi ekim sonrasında ki bu genelde 15. gün ile 6. haftanın sonuna kadar devam edebilmektedir. Şok dökülme dediğimiz bir evrede kaşların hepsi yada bir bölümü geri çıkmak üzere dökülür. Yada kişiye bağlı olarak herhangi bir dökülme olmayabilir. Tekrar belirtmek gerekirse bu süreç normal bir durumdur. Dökülen kaşlar 3-8 ay arasında geri çıkacaktır.

İyileşme Süresi Ne Kadar?
Kliniklerimizde nakil işlemi 2 ile 4 saat arasında tamamlanmakta olup, doktorumuz ilk yıkamanın 24 saat sonra yapılması gerektiğini belirterek göndermektedir. Kaş ekimi yaptıran kişinin herhangi bir özgürlüğü kısıtlanmadan hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Çünkü FUE yönteminde jilet vb araçlarla kanal açılmadığı için yara ve morluk oluşmaz.

Doğal Olur mu?
Öncelikle hiç bir şey Allah’ın yarattığı gibi olması beklenemez. Fakat uygulanan işlemler arasında kalıcı kontür, kalıcı makyaj vs arasında doğala en yakın sonuç olup, bir kere yaptırıp, ömür boyu sıkıntıdan kurtulursunuz. Aşağıda yer alan görsellerde kliniğimizde yapılşmış ekimleri görebilirsiniz.

Dökülmüş AlanEkim Sonrası

Evet arkadaşlar bu konuda da aktaracaklarımız bu kadar olup, dilerseniz sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum formunu kullanarak doktorlarımıza sormak istediğiniz hususları iletebilirsiniz.Kaş Ekimi Nasıl Yapılır? için 17 yorum yapılmış


sevinç

merhaba,
kaşlarım ince ve şekilsiz kaş ekimi yaptırırken şekil veriliyormu ?
fiyatını ekim yapılan yeride cevaplarsanız sevinirim tşk
Op.Dr.Atilla KAYA
siz nasıl bir şekil belirlerseniz ona göre ekim yapılır

HALE

merhabalr;2009 yılında bir anda tüm kaşlarım döküldü.6 boyunca her ay doktor kaş bölgeme sinakort-a ile iğne tedavisi uyguladı.ama kaşlarım çıkmadı.sonra çinko tedavisi uygulandı ama o da ,şe yaramadı.2010 da kaş ektirdim,2 ay boyunca dışarı şişkinlik kabuklanmadan dolayı dışarı çıkamadım.6 aya yakın sıkıntılrım devam etti.ilk haftalarda kaşlar döküldü ,doktor dökülp tekrar çıkıcak dedi.bir kısmı çıktı fakat süreç içinde yüzde dokasını döküldü diyebiliriz.bi daha gel ekeyim dedi ama o ağrı ve çirkin görüntüyü düşününce cesaret edemedim.kalan kaşlar da çok kötü ,dik bir şekilde çıkıyor.haftada bir kesersin dedi ama iki gün dokunmayınca iğrenç bir hal alıyor.sonra gittim üzerine kalıcı makyaj yaptım fakat o da dayanmıyor cildim kısa sürede boyayı atıyor. çalışan biriyim ve her gün işe gitmeden elime makası alıp kaşları kesip ardından kalemle de rütuşlayıp öylece çıkmak zorunda kalıyorum. nereye kadar dayanabileceğimi bilmiyorum. tavsiyeniz benim için çok çok önemli.teşekkür edrim
Op.Dr.Atilla KAYA
keşke araştırmanızı ekimden önce dikkatli yapsaydınız,o kaşları lazer veya iğne epilasyonla aldırdıktan sonra doğru açılarla ekim yapılabilir.

Damla

Hocam merhaba 2 ay önce bana kaş ekimi yapmıştınız ekilenlerin %50 si döküldü bunlar geri çıkarmı acaba dökülmede devam ediyo benim yapabileceğim bir şey olurmu ?
Op.Dr.Atilla KAYA
sanırım çıkarken verdiğim yazıyı okumadınız,hepsi de dökülebilir önemi yok zaman içinde hepsi çıkar

burak

sevgili kardeşlerim doktorlar nekadar güzel eksede cıkan kaş dik cıkar boş yere hic yere kaş ektirip daha berbat bir görünüm yapmayın allah şifa versin ve ben bu tür sıkıntı ceken kardeşlerim icin cok üzgünüm
Op.Dr.Atilla KAYA
genelleme yapmasaydınız bari 🙂

BEYZA NUR

Atilla bey, izmir ya da civarında kaş ekimi yaptirabileceğim bir hekim öneriniz var mı?
Op.Dr.Atilla KAYA
evinize yakın yeri değil en kaliteli ekim yaptıracağınız yeri araştırın
http://www.kasekimi.com/kas-ekimi-dogal-duruyormu
şu linkteki üstteki kişi sizin gibi sadece izmiri araştırmış sonuç ortada 🙂

ali

Hocam kaş kökünün alınması için bir çare yokmu kendi kökümüzü ektirmemiz için yani dünyanın hiçbir yerinde yokmu duymadınız mı?
Op.Dr.Atilla KAYA
yapan vardır belki araştırmalısınız

esin

Neden size yaptiranlarin yorumlari yok acaba
Op.Dr.Atilla KAYA
İstiyorasın birkaç tane yorum yazdıryım bazı sitelerin yaptığı gibi 🙂

Elmas yıldız

Bursada da polikliniğiniz varmış galiba. Bursayada siz mi geliyorsunuz kaş ekimi için. Ayrıca mail attım daha geri dönüş almadım sabırsızlıkla bekliyorum
Op Dr Atilla Kaya
hayır Bursada tedavi yapmıyorum

Kübra

Merhaba kaşımda kepeklenme var genetik bizde ve de arttığı için dökülme var kaşın sonlari seyreldi doktor bana dökülenler çıkar dedi sizce sonlara ekilme gerekli mi
Op Dr Seher Şirin
egzama olduğu için yine dökülebilir

sevgi

Atilla bey merhaba bende kaş eltirmek istiyorum en kısa sürece oraya gelicem yalnız enseden alınan saç la Kaş’ım arasında fark olurmu yani kaşım saçıma göre daha kalın ve saç gibimi uzar doğal dururmu şu an lazerle kalıcı makyajım siliniyo Inşallah bir ay sonra oradayım ☺️
Op.Dr.Atilla Kaya
laserle kalıcı makyajı sildiriyorsanız zaten geriye kaş kalmayacaktır.bu nedenle fark da oluşmayacaktır

aynur

kas ekimi sonrası kaslar uzuyo mu yoksa ekildigi gibi kalıyorlar mı . ayrıca boya yada makyaj olumsuz etkiler mi
Op.Dr.Atilla Kaya
ilk 2 yıl hızlı uzuyor ama 2 yıldan sonra uzama hızı düşer.ilk 6 y boya yaptırmamanız iyi olur.makyajdan etkilenmez

aylim

kaşıma dikiş atılmıştı orda bi kabarıklık var ve üzeri boş arada çizgi şeklinde duruyor çevresinde kaşların görüntüsü de çok garip düzeltilebilir mi?
Op.Dr.Atilla Kaya
05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf göndeririseniz kaşınızın durumunu değerlendrebilirim

ümran

mrb ben kaş kontürü daha önce yaptım şu anda sldiriyorum ama çok az silindi onun üzerine kaş ekimi yaparsam olur mu lazer işleminden ötürü ekim tutmayabilir mi? saçtan alınan kökler kaşta dik uzuyor mu yada sık sık kesilmesi gerekiyor mu?Lazer ile 8 aşama sildirme işlemi yapıldı ama biraz izi kaldı nasırlaşma olur diye daha fazla devam etmedim bu halde yapılır mı ekim?
Op.Dr.Atilla Kaya
kaş ekimi yaptırabilirsiniz.tutmama sorunu yaşanmaz.hayır ekilen açı ile uzar.kaşa göre saçtan alınıp ekilen kökler hızlı uzar.kesmek gerekir.ama zamanla uzama hızı düşer.evet ekim yapılabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz.daha rahat değerlendirim.iletişim için:Idea (Bakırköy)
Adres: Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 Kat:3 (PTT Karşısı) Bakırköy Merkez – İstanbul
Tel: 0212 542 0 888 – 0212 572 72 65
GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88

ümran

en kısa sürede gelip kaşlarımı yaptırmak istiyorum sadece istanbulda mı çalışıyorsunuz
Op.Dr.Atilla Kaya
evet sadece İstanbul da

meltem

merhaba hocam yaşımdan dolayı kaşlarım dökülmekte acaba kaş ekimi yaptırsam bu dökülmeler dururmu yoksa devam mı eder . başka bir tedai öntemi var mıdır ? teşekkürler .
Op.Dr.Atilla Kaya
dökülme nedeni araştırılmalı,ekim yapılabilir

Selim

Hocam merhaba benim kaşlarım gürlük konusunda sorun yok seyrek değil yani. Fakat ne yazik ki bir kaç sene önce bir sorun yaşadım ve kaşlarım öyle bir mahvoldu ki anlatamam dik dik her yeri..
Yani bu kaşı sıfırlayıp protez kaş ne bileyim yada kaş ektirme felan ne olursa bişeyler yapılabilir mi Olan kaşı yok edip tekrardan ektirme işlemi mümkünmüdür ?
Op.Dr.Atilla Kaya
var olanların açıları iyi değilse epilasyon ile yok edilip ,ekim yapılabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

Hilal

Atilla bey Merhaba, benim kaşımda yakın zamanda egzema oldu ve seyrelmeler olmaya başladı ve şikayetlerim hala devam ediyor bu atak döneminde degil de sıkayetlerim azaldıgında, kaş ekimini egzemalı olan kaşa önerir misiniz? Yani boşuna yaptırmış olurum eger ekimi yaptırırsam? Egzema tekrarlama olasıgı yüksek olduğundan hastalarınıza bu Tar sıkayeti olan kişilere, kaş ekimini öneriyor musunuz?
Op.Dr.Atilla Kaya
kaş ekimi yapılabilir fakat egzama nüks ettiğinde kısa sürede tedavi etmeniz gerekir.tedavi uzun sürerse yine dökülebilir

kambing