Kaş Dökülmesi

Estetik uygulamalarda temel amaç daha güzel görünmek ve yaptırdığı girişimle aldığı sonuçla daha mutlu olmaktır.Yetersiz araştırmayla pişmanlık bir sonuca razı olmamak için araştırmanızı iyi yapmalısınız.Kaş ekimi yada diğer deyimle kaş nakli tecrübe ve dikkat gerektiren bir işlemdir.Yüzde en belirgin yapı olduğu için ekim açısı,ekim şekli,kişinin yüz yapısı çok önem arz eder.Saç ekimi gibi algılayıp bu şekilde uygulamak tam bir hüsranla sonuçlanabilir.

Kaş Ekimi Araştırma

Kaş ekimini kalıcı kontur gibi düşünmemek gerekir çünkü kalıcı kontur resim yapmak gibidir ve dik çıkmak gibi sorun olmaz.

Kaş Ekimi araştırmaya başlamadan şu soruları ve cevaplarını ezberlemiş olmalısınız.

*Kökler kaç derece açıyla ekilecek;bu sorunun cevabı yatay ekiyoruz değildir 25 derece ile ekiyoruz gibi cevabı değerlendirmeye almalısınız çünkü yatay ekiyoruz kelimelerinin anlamı çok açık değildir ama 25-30 derece anlaşılabilir bir değerdir.80  derce yatay eken biri 90 derece ekene kıyasla daha yatay ekmiş olur ama çok dik görünür.

*Ekim işlemini kim yapacak;”Ekip halinde ekiyoruz” sözü bu sorunun cevabı değildir kaş ekimi ekip halinde yapılan bir işlem değildir ancak tek kişi ekim yapabilir,birden fazla kişi ekiyorsa istenilen açıyı vermek mümkün olmaz.

*İşlemi yapacak kişinin eğitimi nedir;Ekiminizi doktor mu yoksa yardımcı personellerimi ekecek bu durumu önceden netleştirmelisiniz, “saç ekim uzmanımız ekiyor” sözüne itibar etmeyin çünkü böyle bir uzmanlık dalı yok.

*Kökler kaçlı ekilecek;Her kökün mutlaka tekli ekilmesini istemelisiniz çünkü doğal kaşlarda asla ikili üçlü kök olmaz, ikili üçlü kökler halinde ekilirse işlem çabuk biter ama sonuç sizi mutlu etmez.

*Bu soruların cevabını net bir şekilde almalı, buna rağmen bir klinikle görüşüp ikna olmamalı mutlaka farklı kliniklerden de görüş almalısınız.Size gösterilen resimlere inanmış gibi yapıp mümkünse o klinikte ekilmiş bir vaka görmelisiniz.

*Kliniğin internet sitesinde gördüğünüz resme değil varsa onun orijinal haline bakmalısınız çünkü internetten resim araklamak çok yaygın bir işlemdir.

Ücret konusunu araştırmadan tüm bu soruların cevabını almış olmalısınız, kuaförde saç yaptırmak gibi rutin bir işlem olmadığı için vereceğiniz bedelden çok ömür boyu gözünüzün üstünde tutacağınız bu kılların sizi mutlu etmesi önemlidir.Araştırırken Dikkat Edilecekler için 1 yorum yapılmış


nafisa

merhaba bu yazılanlardan çok etkilendim hatta bu sitede dolaşıp duruyorum. yarin için redevu aldim dr Atilla Kayadan çok güveniyorum hemde endişemde var bakalım nasil olucak
Op.Dr.Atilla KAYA
endişe iyidir daha fazla araştırırsınız 🙂

sapi