Kaş Dökülmesi

Kaş Ekimi Fiyatları

Yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından biri haline gelen kaşlarımız tıpkı saçlar gibi geçici ve kalıcı dökülme problemine maruz kalabilir. Dökülmelerin nedeni hastalıklar, ilerleyen yaş, yanı sıra bakım için uygulanan kaş aldırma çoğu zaman kaş küsmesi dediğimiz istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Dökülen kaşlar kişide ciddi bir rahatsızlığa neden olmaktadır. Çözüm olarak ise akla en yatkın sonuç kaş ekimi yaptırmak olacaktır. Peki kaş ekimi nasıl yapılır, fiyatı ne kadar? bu tür konularda sayfada yer vereceğiz.

IDEA Kliniklerinde 1 Kıl Kökü 7 TL
Kaş ekimi uygulamasını Türkiye’de ilk gerçekleştiren sağlık ve güzellik merkezi IDEA Klinik kaş ekimi fiyatlarına baktığınızda ücretin ekilen kıl kökü sayısı ile alakalı olduğunu görürsünüz. Bunun için ekilen her greft (kıl kökü) 7 TL olarak ücretlendirilir.

Kaç Greft (Kıl Kökü) Gerekir?
Peki fiyatı öğrendiysek şimdide ne kadar ekim yapılacağına bakalım mı? burada net bir rakam verme imkanı olmasa bile 300 greft ideal görünüme ulaşmak için yeterli diyebilirim. Çünkü kaş ekim nedenleri çok çeşitli olabilir. Dökülmüş alan, saçkıran, seyreklik, sıkılaştırma, kalınlaştırma, ameliyat, yara ve yanık izi kapatma gibi bir çok nedenle kaş ekimi yapılması gerekebilir. O nedenle her insanın ihtiyaç duyacağı kıl kökü sayısı farklı olacaktır. Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi 300 greft ihtiyaç duyduğunuz güzel görünüm için idealdir.

Ekim Ne Kadar Sürer?
IDEA klinik 20 yıldan beri hizmet veren bir kurum olup, Estetik, Kalp Damar ve Genel Cerrahi alanında hizmet vermektedir. Kaş ekimi uygulaması şuan için İstanbul Bakırköy ve Şişli yanı sıra Ankara kliniğinde yapılmaktadır. Doktorlarımız bu konuda yüzlerce uygulama yapması nedeniyle deneyimli ve tecrübelidir. Bu nedenle 300 gerft kaş ekimi işlemi 2 ile 4 saat arasında yapılmaktadır. Yani Türkiye’nin neresinden gelirseniz gelin belirtilen süreçte işleminiz tamamlanıp, şehrinize dönebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?
Şimdi dilerseniz birazda uygulamanın nasıl yapıldığına bakalım. Op. Dr. Atilla KAYA 2013 yılına kadar saç ekimi uygulamaları yapması nedeniyle Türkiye’de ilk defa FUE yöntemini uygulayan kurumlardan biri olmuştur. İşlerinin yoğunluğu nedeni ile saç ekimi uygulamasına son vermiş olup, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi yanı sıra genel cerrahi alanında teşhis ve tedavilere devam etmektedir.

Kişi İstediği Görünümü Çizerek Belirtir: Öncelikle kliniklerimize gelenler nasıl bir görünüm elde etmek istediklerini kalemle çizerek göstermektedir.

Ekimi Yapılacak Kılların Alımı Yapılır: Kişi istediği görünümü kaşları üzerinde kalemle çizerek gösterdikten sonra cerrahi odada ekilecek kıl köklerinin alımı başlar. Uygulamada FUE yöntemi tercih edildiği için ekimi yapılacak kılların 0,6 mm gibi çok ince uçlarla tek tek alınmaktadır. Alım genellikle ense alanında 1 cm alan tıraş edilerek yapılır.

Bekletilmeden Ekime Geçilir: Örnek 300 gerft ekim yapılacaksa alım tek seferde yapılmayıp, 40-50 greft alınarak alıma bir süre ara verilerek ekime geçilmektedir. Çünkü alınan kıl kökleri uzun süre bekletilmesi halinde oksijensiz kalarak ölmesine neden olmaktadır. Hemşireler alım yaptıktan sonra doktorlarımız alınan kıl köklerini yine 0,6 mm uçla ekim yaparlar.

Uygulama Doktorlarımız Tarafından Yapılır
Kaş ekimi diğer uygulamalara daha fazla tecrübe gerektirmektedir. Çünkü tecrübesiz kişiler tarafından yapılması halinde dik çıkan kaşlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gerekli açıyı ayarlayamadıkları için hüsranla sonuçlanabilir. O nedenle IDEA Klinik ekim işlemini bu alanda yüzlerce uygulama yapmış olan doktorlarımız tarafından yapılmaktadır. Başta Op. Dr. Atilla KAYA olmak üzere Op. Dr. Seher ŞİRİN, Op. Dr. Adil ALTINSOY tarafından yapılmaktadır.

Doktora Sor
Evet arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, sizlerin sormak, öğrenmek istediği hususları dilerseniz aşağıda yer alan soru ve yorum formundan doktorlarımıza iletebilirsiniz. 24 Saat içerisinde sorularınıza doktorlarımız yanıt verecektir.Kaş Ekimi Fiyatları Ne Kadar? için 152 yorum yapılmış


selin kalkan

mrh benim kaşlarım doguştan seyrek ve bu beni çok rahatsız ediyor kaşlarımı sıklaştırmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Moderatör
makul ölçülerde istediğiniz kadar sıklaştırabiliriz

uğur

peki o iz kaybolurmu yada o izı kaybedebilmek için , sizin önerebileceğiniz formul yada merhem varmıdır sayn hocam.
Moderatör
doğrusu izin ne kadar olacağı vücudun davranışına bağlı, contraktubex diye bir merhem var ama çok anlamlı etkisi yok

sema

mrb benim kaslarim seyrek kalinlastirmak istiyorum ama dogal durmazsa dokulrse diye korkuyorum bunun icin bi garantiniz varmi
Moderatör
Ekimler arasında memnuniyet yüzdesi en fazla kaş ekimindedir ama sağlık camiasında garanti verenlere şarlatan gözüyle bakılır.

ukarakol

Mrb dr.benim kaşım aşıda olduğu için aldım kalıcı makyaj yaptırdım makyaj üzerine kaş ektirmek istiyorum,tüm kaşımı almadım 3 de biri var ama herhalükarda 900 tl diye fiyat koydunuz sanırım,hangi yöntemi kullanıyorsunu yani enseden saç alıp ekme yönetmimidir,en son uygulanan en gelişmiş yöntem bu yöntemmidir,hocam kaş ekildikten sonra bir süre sanırım yara gibi duruyor ne kadar süre alır iyileşmesi,ben çalıştığım için izin kullmam gerkiyor,yada siz rapor verebilirmiisniz,ben randevu almak istiyorum yalın bir zaman verebilirmiisniz???
Moderatör
5-10 günde belirgin bir şey kalmıyor
en iyi kaynak ense bölgesidir
2-3 haftaya randevu alabileceğinizi bilerek izninizi ayarlayın

ışıl

merhaba doktor bey.vereceğiniz cevap için şimdiden tesekkür ederim.kaşlarımda seboreik dermatit denilen baş belası bir hastalık var.gaziantepte gitmediğim cilt doktoru kalmadı.ama sonunda bu hastalıgın bir tedavisi olmadıgını ,nedenının ne oldugu belli olmadıgını söylediler.bu hastalık kaşlarımın kabuklanmasına ve dökülmesıne neden oldu.bu hastalık kaş ekimine engelmidir.nişanlım doktor.yapılacak müdahelenin anlamamasını sağlayabilirmiyiz..
Moderatör
dermatit adındanda anlaşılacağı üzere cilt hastalığı ve ekimden sonrada devam edebilir bu durumda hastalık düzelmeden ekim doğru olmaz.

canan

eşimin kaşları yeterli derecede var fakat ben şeklinden memnun değilim ona baktığımda palyalço kaşı gibi görünüyor .daha küt daha düz bir kaş şekli olsa memnun olacağım .bu şekilde şekillendirme işlemi yapıyormusunuz
Moderatör
yapabiliriz ama erkekte net şekilli kaş gay görünümüne sebep olabilir 🙂 ayrıca var olan düzensizleri sürekli almak zorunda kalırsınız.

ayfer

merhaba atiLLa bey benim arkadasımda 15 yıLdır bu hastaLık var kasında ara ara bosluklar var cıkmıyor kırpıklerı yok ve sacLarında bazı yerlerınde acıLmalar var acaba kas ve kırpık ekımı oLabıLır mı?
Moderatör
Kaş ekebiliriz ama kirpik ekimi pek hoş olmadığı için yapmıyorum

yasin

doktor bey ben 10 yıldır alopesi hastasıyım bir çok tedavi yöntemi denedikten sonra puva ile saçlarım çıktı ama ense bölgemde sorun devam ediyor…kaşlarımda yaklaşık 2 yıldır tamamen dökük durumda…enseden alamazsanız alternatif bir bölge var mı…ayrıca alopesi kesin tedavisi olmayan bi hastalık ekim yapılan yerde yeniden dökülme riski diğer bölgelerden farklı mıdır…
Moderatör
kulak üstünden alınabilir,bir allopecia areata vakamda sonradan dökülme olmuş

serdar

mrb sağ kaşımın yarısı geçen sene yaz mevsiminde döküldü.1,5 seneye yakın oldu çoğu doktora gittim sonuç çıkmadı.bu sorunu nasıl ve ne kadara giderebilirim.sağ kaşımın yarısı döküldü.cevap verirseniz sevinirim.
Moderatör
ekim yapılarak düzeltilebilir

deniz

merhabalar, ben 1 sene önce doğal boyalarla kalıcı makyaj yaptrdım 6 ay sonra renk biraz açılarak hiç belli olmayacak şekilde silindi..2 ay önce tekrar yaptırdım..renk yine yavaş yavaş açılmaya başladı..ancak ben kaş ektirmeyi düşünüyorum..renk tamamen silindiğinde gelsem daha önce kalıcı makyaj yaptırmış olmam sorun teşkil edermi? renk kapatma gibi bir sorunum yok çünkü zaten doğal bir şekilde siliniyor sadece kaşlarımda seyreklik var..
Moderatör
daha önce kalıcı makyaj yaptırmış olmanız sorun oluşturmaz.

kucing