Kaş Dökülmesi

Kaş Ekimi Fiyatları

Yüz güzelliğinin en önemli unsurlarından biri haline gelen kaşlarımız tıpkı saçlar gibi geçici ve kalıcı dökülme problemine maruz kalabilir. Dökülmelerin nedeni hastalıklar, ilerleyen yaş, yanı sıra bakım için uygulanan kaş aldırma çoğu zaman kaş küsmesi dediğimiz istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Dökülen kaşlar kişide ciddi bir rahatsızlığa neden olmaktadır. Çözüm olarak ise akla en yatkın sonuç kaş ekimi yaptırmak olacaktır. Peki kaş ekimi nasıl yapılır, fiyatı ne kadar? bu tür konularda sayfada yer vereceğiz.

IDEA Kliniklerinde 1 Kıl Kökü 7 TL
Kaş ekimi uygulamasını Türkiye’de ilk gerçekleştiren sağlık ve güzellik merkezi IDEA Klinik kaş ekimi fiyatlarına baktığınızda ücretin ekilen kıl kökü sayısı ile alakalı olduğunu görürsünüz. Bunun için ekilen her greft (kıl kökü) 7 TL olarak ücretlendirilir.

Kaç Greft (Kıl Kökü) Gerekir?
Peki fiyatı öğrendiysek şimdide ne kadar ekim yapılacağına bakalım mı? burada net bir rakam verme imkanı olmasa bile 300 greft ideal görünüme ulaşmak için yeterli diyebilirim. Çünkü kaş ekim nedenleri çok çeşitli olabilir. Dökülmüş alan, saçkıran, seyreklik, sıkılaştırma, kalınlaştırma, ameliyat, yara ve yanık izi kapatma gibi bir çok nedenle kaş ekimi yapılması gerekebilir. O nedenle her insanın ihtiyaç duyacağı kıl kökü sayısı farklı olacaktır. Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi 300 greft ihtiyaç duyduğunuz güzel görünüm için idealdir.

Ekim Ne Kadar Sürer?
IDEA klinik 20 yıldan beri hizmet veren bir kurum olup, Estetik, Kalp Damar ve Genel Cerrahi alanında hizmet vermektedir. Kaş ekimi uygulaması şuan için İstanbul Bakırköy ve Şişli yanı sıra Ankara kliniğinde yapılmaktadır. Doktorlarımız bu konuda yüzlerce uygulama yapması nedeniyle deneyimli ve tecrübelidir. Bu nedenle 300 gerft kaş ekimi işlemi 2 ile 4 saat arasında yapılmaktadır. Yani Türkiye’nin neresinden gelirseniz gelin belirtilen süreçte işleminiz tamamlanıp, şehrinize dönebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?
Şimdi dilerseniz birazda uygulamanın nasıl yapıldığına bakalım. Op. Dr. Atilla KAYA 2013 yılına kadar saç ekimi uygulamaları yapması nedeniyle Türkiye’de ilk defa FUE yöntemini uygulayan kurumlardan biri olmuştur. İşlerinin yoğunluğu nedeni ile saç ekimi uygulamasına son vermiş olup, kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi yanı sıra genel cerrahi alanında teşhis ve tedavilere devam etmektedir.

Kişi İstediği Görünümü Çizerek Belirtir: Öncelikle kliniklerimize gelenler nasıl bir görünüm elde etmek istediklerini kalemle çizerek göstermektedir.

Ekimi Yapılacak Kılların Alımı Yapılır: Kişi istediği görünümü kaşları üzerinde kalemle çizerek gösterdikten sonra cerrahi odada ekilecek kıl köklerinin alımı başlar. Uygulamada FUE yöntemi tercih edildiği için ekimi yapılacak kılların 0,6 mm gibi çok ince uçlarla tek tek alınmaktadır. Alım genellikle ense alanında 1 cm alan tıraş edilerek yapılır.

Bekletilmeden Ekime Geçilir: Örnek 300 gerft ekim yapılacaksa alım tek seferde yapılmayıp, 40-50 greft alınarak alıma bir süre ara verilerek ekime geçilmektedir. Çünkü alınan kıl kökleri uzun süre bekletilmesi halinde oksijensiz kalarak ölmesine neden olmaktadır. Hemşireler alım yaptıktan sonra doktorlarımız alınan kıl köklerini yine 0,6 mm uçla ekim yaparlar.

Uygulama Doktorlarımız Tarafından Yapılır
Kaş ekimi diğer uygulamalara daha fazla tecrübe gerektirmektedir. Çünkü tecrübesiz kişiler tarafından yapılması halinde dik çıkan kaşlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gerekli açıyı ayarlayamadıkları için hüsranla sonuçlanabilir. O nedenle IDEA Klinik ekim işlemini bu alanda yüzlerce uygulama yapmış olan doktorlarımız tarafından yapılmaktadır. Başta Op. Dr. Atilla KAYA olmak üzere Op. Dr. Seher ŞİRİN, Op. Dr. Adil ALTINSOY tarafından yapılmaktadır.

Doktora Sor
Evet arkadaşlar bu konuda aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, sizlerin sormak, öğrenmek istediği hususları dilerseniz aşağıda yer alan soru ve yorum formundan doktorlarımıza iletebilirsiniz. 24 Saat içerisinde sorularınıza doktorlarımız yanıt verecektir. Sayfada ağırlıklı olarak ücret ele alınmıştır ama ekimi araştırırken soracağınız en son soru olmalı, öncelikle kalite ve doğallığı araştırmalısınızKaş Ekimi Fiyatları Ne Kadar? için 156 yorum yapılmış


Seher

Merhaba doktor bey kaslarim dogustan seyrek. Saclarim koyi kahverengi olmasina rağmen kaslarim cok acik renkli. Tahminen kac greft kullanirsiniz.bide hastaneniz nerede.tesekkurler
Op.Dr.Atilla Kaya
limitimiz 300 follikül.ihtiyacınızı siz belirlersiniz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim.iletişim için Idea (Bakırköy)
Adres: Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24 Kat:3 (PTT Karşısı) Bakırköy Merkez – İstanbul
Tel: 0212 542 0 888 – 0212 572 72 65
GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88

ufuk

ben elliüç yaşındayım.gençliğimden beri uzun kasa hevesim vardı. fakat kaşlar kısa.içimizde heves kaldı anlayacağınız..ektirmek için kaç gün önceden aramak gerek.saygılar.

Op.Dr.Atilla Kaya
05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

Ayşe

Merhabalar.Kaş ekimini kaşın diğer bi kısmından alıp yapsanız olmaz mi acaba çünkü kas yapısıyla ense deki saçlar bile cok farkli ben yaptırdım ve sonuç çok kötü tekrar yaptırmak istiyorum ama kasla yapılsa daha iyi olur gibi
Op.Dr.Atilla Kaya
kaş bölgesinden kıl kökü sağlıklı bir şekilde alınamaz bu nedenle ense kılları kullanılır.

Asya

Selam, ben 3-5 tane kaş ektirmek istiyorum 😀 bu kaş ektirmenin bi alt limiti var mı bir kaç kaş görüntüyü toparlayacak gibi , en stratejik yerdeki kaşlarım çıkmıyor
Op.Dr.Atilla Kaya
evet limit var.ücretler için bu linke tıklayınız.https://www.kasekimi.com/kas-ekim-fiyatlari

İpar

Merhabalar kaslarımin sadece şekil sıkıntısı var ve belirli yerlerini kalinlastirmak istiyorum ortalama bi fiyat alabilir miyim?
Op.Dr.Atilla Kaya
ücretler için bu linke tıklayınız.https://www.kasekimi.com/kas-ekim-fiyatlari

Reis

Hocam benim kaşlarım Yok denilecek kadar az bu doğuştan gelen bişey hastalıktan veya kazan kaynaklanan bir durum yok uzun zamandır ekim yaptırmak istiyorum ama bi yerden de çekiniyorum farklı açılarda çıkıpta daha kötü durur diye hepsi aynı açıda çıkıpta yatımlı olacağının bir garantisini verebiliyomusunuz ,ekimi yaptırdıktan ne kadar süre sonra çıkar tam olarak ,kaç gün içinde işimizedönebiliriz ve enseden alınacak köklerin yerinde belirgin bi boşluk olurmu
Op.Dr.Atilla Kaya
doğala en yakın açı ile ekebiliriz.12 günde tam olarak gelecekte ki kaşınızı görürsünüz.şok dökülme olursa tam gelişim 1 yılda tamamlanır.ensede alındığı yer farkedilemez.şişlik olmazsa işinize ara vermeniz gerekmez.

İlayda Kılınç

Merhabalar,
Kaş ekiminin kalıcılık süresi nedir acaba?
Ömür boyu kalıcı bir ekim mi yoksa microblading gibi 1-2 senelik gibi geçici mi?
Op.Dr.Adil Altınsoy
ömür boyu kalır.

Tuğçe

Size nasıl güvenebiliriz
Op.Dr.Atilla Kaya
biz size nasıl güvenebiliriz

Nihal

Merhabalar kaşlarımın seyrek olmasından dolayı araları ve uçları doldurulacak şekilde ekim yaptırmak istiyorum ama bir kısmı saç diğer kısmının kaş kılı olması açı ve renk olarak görüntüde sorun yaratır mı?
Op.Dr.Atilla Kaya
sorun yaratmaz.

Fatma

Merhaba!
Ben de kaş ektirmek istiyorum
Kaşlarımda biraz seyreklik oldu
Ben kaşlarımı hiç almadım
Ve doğal olarak kaşımın etrafında ortasında var
Ensemden diilde kaşımın etrafındakini alıp yapabiliyormusunuz
Op.Dr.Atilla Kaya
05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

nurten

İstediğimiz sayıda ekim yaptırabiliyormuyuz
Op Dr Seher Şirin
Evet ancak 300 kök limitimiz var

elif

merhabalar dr bey,benim yaklaşık altı yıl önce kaşlarım yanlış alındı ve o bölgede kaş çıkmamaya başladı,kaşım normalde kalın ama eskisi gibi bir sıra daha kalın olmasını istiyorum,bunun için microbladıng gbi boyama olduğunu düşündüğüm teknikler mi yoksa ekim tekniği mi uygundur?Kaş ekiminin boyamaya üstünlüğü nedir?
Op.Dr.Atilla Kaya
ekim tekniği daha doğal olur.microblading zamanla renk değiştirir ve kötü görünür

Saniye kaynar

Kaş ekimi yaptırmak istiyorum yarıdan itibaren 300 çok fazla daha az yaptırma şansım var mo
Op.Dr.Atilla Kaya
05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin,değerlendirelim

Melike

Selam
Kaşlarım sona doğru düşük ifademi yorgun yaptığı için aşağıya doğru olan bölümü hep alıyorum tabi doğal olarak
kaşım kısa kalıyor kaş ekimiyle kısa olan yeri uzatmak istiyorum ekilen yer ile kaşımın diğer tarafı uyumsuz olur diye korkuyorum
Op.Dr.Atilla Kaya
saç ve kaş renginiz arasında fark yoksa sorun olmaz.doğala en yakın açı ile ekebiliyoruz

Aysel Tana

Iyi gunler Hocam,
Cok yakin bir zamanda Tiroid hastalığı teşhis kondu. Ilaç kullanımına henüz başlamadım. Kas ekimi yaptırmak istiyorum kullanılacak ilaçlar kas ekimine engel teşkil eder mi? Işlem yapilirsa dökülme olur mu? Hic.kaslarim yok, ne kadar kıl köküne kullanılabilir, maliyetini nedir? Bilgi verirseniz memnun olurum.
Op.Dr.Atilla Kaya
05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.limitimiz 300 kök.

Ömer

Ben yay gibi bir kaş istiyorum. Kaşlarımın başlangıç ve bitiş yerinin aynı kalınlıkla olmasını istiyorum.Bunun için sizden hem fiyat hemde sizden en az kaç kıl ekleyeceğinizi öğrenmek istiyorum.
Op.Dr.Atilla Kaya
ben istenilen herşeyi bana mantıklı ve makul gelmezse yapmıyorum.05426210888 nolu ttelefona whatsapptan fotoğraf gönderin ,varolan kaşınızın durumunu değerlendirmeliyim

ikan