Kaş Dökülmesi

Kaş dökülmesi problemi nedir? kaş dökülmesi problemine karşı alınabilecek önlemler ve kaş dökülmesi tedavisi hakkında yazımız

Kaş dökülmesi ( madarozis )farklı sebeplerle ve farklı şekillerde olabilmektedir.Genellikle net sebep bulunamaz ve tedavide buna bağlı olarak deneme yanılma şeklindir yapılır.

En sık görülen kaş dökülmesi şekil vermek üzere kaş alımının yanlış yapılması sebebiyle köklerin zedelenmesi buna halk arasında kaş küsmesi denir,kaş telleri zayıflayarak kaybolur.kaş kalitesini artırmak için badem yağı gibi doğal ürünler kullanılsada cevap alınamaz ve kaş ekerek sorun çözülür.

Hormonal kaş dökülmesi;hipotiroidi (bir tür guatr) denilen tiroid bezinin az çalışmasına bağlı olarak gelişen tiroid hormonunun düşüklüğünden kaynaklanan bir durumdur,erken dönemde hipotiroidi tedavi edilirse kaştaki sorun kendiliğinden düzelir.

Trikomania (kaş çekiştirme tiki):Kişi ders çalışırken,telefonla konuşurken veya sinirlendiğinde kaşlarını çeker,bir süre sonra bu çekilen kaşlar çıkmamaya başlar.Tek tedavi yöntemi kaş ekimidir.

Kaşta saçkıran (allopecia areata); kaşın yada kaşların bir kısmı yada tamamı dökülür, sebebi genellikle bulunamaz,tedavide bölge cildinde dolaşımı artırmak için çeşitli doğal yöntemler (sarımsak sürmek) veya ilaçlar (ditranol) kullanılır.Büyük çoğunluğu bu yöntemlerle geri çıkar ama bir kısmı çıkmaz.8-10 ay kaş çıkmazsa kaş ekimi yapılır.

Kaş köklerinin yaralanma veya yanarak zarar görmesi;tek tedavi seçeneği kaş ekimidir.

İlari yaşa bağlı kaş zayıflaması ve dökülmesi;bazı insanlarda zaten zayıf olan kaşlar yaş ilerledikçe dökülür,ekimle tedavi edilir.
Allopecia universalis (vücuttaki tüm kıllar sebebi bilinmeyen şekilde dökülür);Tedavisi mümkün değildir,hiç hoş olmasada kalıcı makyaj yapılabilir

delicious Kaş Dökülmesiblogger Kaş Dökülmesifriendfeed Kaş Dökülmesitumblr Kaş Dökülmesidiigo Kaş Dökülmesistumbleupon Kaş Dökülmesilivejournal Kaş Dökülmesireddit Kaş Dökülmesilinkedin Kaş Dökülmesishare 16 16 Kaş Dökülmesi