Kaş Dökülmesi

Kalıcı makyaj aslında bir tür dövmedir, her ne kadar yaptıracak kişiler tarafından daha kabul edilebilir olması için farklı isimler kullanılsa da dövmedir ve diğer dövmeler gibi zamanla solar.

Kalıcı Makyaj Solması

Solma sorunu işlem yapılırken kullanılan pigmentin (rengi veren madde, mürekkep) kalitesi, uygulamayı yapanın bu konudaki tecrübesi ve yaptıran kişinin vücut metabolizmasıyla yani bünyesi ile ilgilidir. Aşağıda göreceğiniz resimler değişik renkler almış kalıcı makyajlardaki solma ve yeni ortasya çıkan farklı renkler görünmektedir. Kullanılan pigmen normalde kanla taşınamayacak kadar büyük moleküllerden oluşur ancak bazı insanların mastosit denilen hücreleri bu büyük molekülleri de taşıyabilir bir de bazı pigmenler daha çabuk taşınabilir.

Kalıcı Makyajın Renk Değiştirmesi

Aslında solması kadar ciddi sorundur. İlk yaptırdığıyla alakası olmayan bir renge dönüşebilmektedir. Öyleki vücutta normalde olmayan yeşil, pembe, mor, lacivert, gri renklere dönüşebilmektedir. Rengin değişmesinin sebebi de şudur; örneğin kahve rengi bir görünüm elde etmek için kırmızı ile siyah karıştırılır, koyu kahve için daha fazla siyah, açık kahve için daha az siyah kullanılarak istenilen kahve renk elde edilir. İkisinin molekül büyüklüğü farklı ise vücut zamanla siyah rengi götürür ve geriye kırmızı kalır bu durumda kırmızı bir kalıcı kontur ortaya çıkmış olur.

Sonuç olarak kontur yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka daha önce yaptırmış birilerinin önerisine kulak verin, özellikle 3-5 yıl önce yaptıranları görmeye çalışın çünkü değişim yıllar alabilmektedir. Aşağıdaki fotoğrafla size yol gösterici olacaktır. Özellikle kaş ekimini iyi araştırmadan karar vermemelisiniz. çünkü doğala en yakın çözüm kaş ekimidir ve kontur her halükarda suni görünür. Son yıllarda tarif edilen ve uygulanan kıl tekniği kulağa hoş gelse de sonuç yaklaşık aynıdır.

 

 

Kalıcı Makyaj Renk Değişirmi

Renk değiştirme

 

Kaş dövmesi Yaptırma

Kırmızılaşma

 

Kaş kalıcı makyajı

Solma

 

Kalıcı Makyaj Kaş Sıklaştırma

Kaşın sık görünmesine destek

 

Mavi Renk Kalıcı Makyaj

Mavimsi renk almaış hali

 

Kaşlarda Silinen Dövme

Silinme ve renkte değişim

 

Kalıcı Makyajın Solması

Pembeleşme

 

Kaş Dövmesi Silinme

Kaş dövmesinin belirginliğini kaybetmesi

 

Kaşları Dolgun Gösterme

Kaşı dolgun gösterme amaçlı dövme

 

Kalıcı Makyaj Silinme

Kendiliğinden silinme

 

Renk Değiştiren Kaş Dövmesi

Renk değiştiren dövme

Zamanla solan kalıcı makyajKalıcı Makyajın Solması için 2 yorum yapılmış


zeynep fırat

iyi günler,
ben ankarada oturuyorum,ankarada güvenilir kaş ekim merkezi arıyorum..bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.tşkl.
slm
zeynep fırat
moderatör
Ankarada kaşa gereken açıyı verebilecek 2 kişi var dr.keser ve dr.gür ama kaş ekimi yapıyorlarmı bilmiyorum,bunların dışındakiler yardımcı personellere ekim yaptırır iyi araştırın özellikle “20-25 derece açı ile ekiyorum” diyene yaptırın,”bizde yayık ekiyoruz” diyene değil.

şeyda doğanay

İyi günler .
Şu an 20 yaşındayım ve 2008 yılında bir trafik kazası geçirdim ve kaşlarımdan birinde dikişlerden dolayı seyreklik var . Alın bölgemdeki hasarlardan ötürü estetik ameliyat oldum bu yüzden kaşım biraz havada duruyor zamanla ineceğini söylediler ama 6 senedir tam seviyesine gelmedi . Bunun için ayrı bir operasyon gerekiyor mu ? Ankarada oturuyorum istanbula gelebilirim . Tek seanslık bir operasyon mu yoksa devamlı bir süreç mi ? Tek ve çift kaşta fiyat farkı oluyor mu ? sıklaştırma işlemine ek ücret talep ediyor musunuz ? Ekim zamanının belli bir mevsimsel süresi var mı kalıcı makyaj gibi ? Bu konularda bilgilendirirseniz sevininirim .
Op.Dr.Atilla KAYA
info @ ideaklinik.com ye fotoğraf gönderin değerlendireyim

badak