Kaş Dökülmesi

Aşağıdaki vakada solmuş kalıcı konturu kapatmak ve yerine yeni bir şekil oluşturmak amacıyla ekim yapılmıştır. Planlama tümüyle kişinin kendisi tarafından yapılmış olup, aşağıda öncesi, ekimden hemen sonrası, 3 hafta sonrası ve 4 yıl sonraki görünümlerini ayrıntılı bir şekilde göreceksiniz. Bu şekilde kalıcı makyaj ve kontur gibi uygulamaların gereksiz olduğunu anlayacaksınız.

Kalıcı Kontur

Ekim öncesi solmuş görünüm

İlk fotoğrafa dikkatli bakıldığında aşağıda olan kaşı yukarı taşımak için üst sınırın yukarısından başlayan kalıcı kontur yapılmış ancak yıllar içinde solduğu için çirkin bir görünüm ortaya çıkmıştır.

Kaş Ekimi Sonrası

Ekimden dakikalar sonraki görünüm

İkinci fotoğrafta herkesin çok merak ettiği kaş ekiminden sonraki çirkin görünüm vardır. İşlemden dakikalar sonraki görünüm bu şekilde yani küçük kan pıhtıcıkları sebebiyle kırmızı noktalar şeklinde olmaktadır. İlk gün büyük güneş gözlüğüyle kamufle etmek gerekebilir ancak ertesi gün kırmızı noktacıklar kahverengi siyaha döneceği için daha az dramatik görünür.

Kaş Ektirenlerdeki Görünüm

Ekimden 3 hafta sonraki doğal görünüm

Üçüncü fotoğrafta 3 haftaki sonraki görünüm mevcut olup, artık büyük oranda doğala yakın bir görünüm elde edilmiştir. İlk günlerdeki ciltte pembelik halinin tamamına yakın düzeldiği görülmektedir.

Ekilen kaş yıllar sonra

4 Yıl sonraki görünüm

Son fotoğrafta 4 yıl sonraki hali vardır ve doğaldan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın olduğu görülmektedir. Kaşların çıkış açılarına dikkatli bakıldığında 25-30 derecelerle çıktığı görülmektedir. Böyle bir kaş ekiminin doğaldan tek farkı kaş tellerinin daha kaliteli olmasıdır.

Yeni kaş şekli yukarıda planlandığı için kişiyi bezgin gösteren kaşların 3-4 mm yukarısına ekilmiştir. Öncede var olan 2-4 mm aşağıdaki kaşlar alınmıştır, görünen kaşların tamamı ekilmiş olanlardır. 3-4 mm de olsa yukarı taşınması kişiye ciddi düzeyde dinamik bir görünüm vermiş önceki bezgin ve yorgun ifadeyi ortadan kaldırmıştır.

Birçok sitede okuyabileceğiniz “ekilen kaş zamanla uyum sağlar 1-2 yıl sonra kaş gibi uzamadan kalır” gibi bilimsel verilerle tamamen ters görüşün yanlış olduğu bu vakadan da anlaşılmaktadır. 4 yıl geçmiş olmasına rağmen uzama devam etmektedir ancak belirli aralıklarla kısaltıldığı için görsel olarak sorun olmamaktadır.

Op. Dr. Atilla KAYAYorum yapılmamış

kalkun