Kaş Dökülmesi

Vücuttaki kılların kaç yaşında beyazlaşacağı kişinin genetik yapısına göre değişir ayrıca aynı kişide bölgelere göre de beyazlaşma yaşı fark eder.Mesela saçın yan ve üst kısımları  enseye kıyasla daha erken beyazlar.Vücut kılları sıklıkla en geç beyazlayan kıllardır.Kaş daha çok ileri yaşlarda beyazlaşmaya başlar.

Peki ekilen kaşlar ne zaman beyazlar? Bunun süresi kişiye göre değişmekle birlikte cevap hep aynıdır;ensedeki saçlar beyazladığı zaman enseden alınıp kaşa ekilen saçlar da beyazlar.Ne yazık ki genellikle ense kılları kaşlardan daha erken beyazlayan kıllardır.

Ekim için kök alırken beyazlar alınmamaya çalışılır beyazlar alınsa bile onlar ekilmez.

Kaşa ekilen saçların beyazlaması engellenebilir mi? ;bu konuda tek veri B7 vitamininin saç beyazlaşmasını geciktirdiği yönündedir ama engellenmesi mümkün görünmemektedir.

Ailenizde saç beyazlaması erken yaşta oluyorsa kaş ektirirken bunu hesaba katmalı ona göre karar almalısınız.

Tüm bunlara rağmen kaşların da saç gibi boyanabildiği hatta bir çok insan uyum sorunu olmaması için beyaz değilken bile kaşlarını saçla birlikte boyatmaktadır.

Kaşlarım beyazlaşırmı tereddütüyle kalıcı makyaj yaptırıp suni bir görünüm kazanmaktansa seyaz kaş daha doğal bir müdahale olur.

Ekilen KaşYorum yapılmamış

kudanil