Kaş Dökülmesi

Evet uzar çünkü bir yerden alınıp başka yere ekilen kök ekildiği yerdeki gibi değil alındığı yerdeki gibi davranmaya devam eder bir kılın ne kadar uzayacağı beslendiği yere değil genetik yapısına göre belirlenmişti. Bilimsel olarak böyle olmasa da bazı internet sitelerinde saçtan alınıp kaş bölgesine ekilen köklerin 2 yıl içinde kaşla uyum sağlayacağı ve uzamayacağı yazıyor bunu izah etmenin yolu yazanın bu konuda hiçbir fikri olmadığı şeklinde olabilir. Doktorun böyle yanlış bir bilgi yazması mümkün değildir ancak kendini bilmez ve kaş ekimi konusunda hiçbir fikri olmayanların yazabileceği yanlış bilgidir. Bunu şöyle izah edebiliriz; armut ağaçlarının arasına kavak ektiğinizde kavak olarak büyümeye devam eder, kavak ağacı zamanla armut vermez.

Ekilen Kaş Uzar mı ?

Ekilen Kaş Uzarmı

Benim 11 yıl önce ektiğim kaş hala uzamaya devam ediyor ve bu güne kadar ekim yaptığım hiç kimseye “zamanla uzaması duracak” gibi akıl dışı söz söylemedim.

Kaş ekimi düşünüyorsanız ensenizdeki saçlar uzadığı sürece ekildiği yerde de uzamaya devam edecektir uzama hızı da yaklaşık ense saçlarıyla aynı düzeylerde olacaktır bunu bilmeli ve ona göre karar almalısınız. Uzayan kaşlarınızı 5-10 günde bir kısaltmak durumunda kalacağınızı unutmamalısınız. Orta yaş hastam “yaşlandığımda ben kimi bulup da kaşlarımı kestireceğim” diyerek ekimden vazgeçmişti.

Ekli resimde gördüğünüz kişiye enseden ekim yapılmıştır, kendisi bilerek ve isteyerek kaşlarını uzatmaktadır. Kesmeze çok daha fazla hatta saçları kadar uzayabilir.

Uzama konusunda şöyle bir sonuçta görebilmekteyiz. Hastalarımın bazılarında uzamanın zamanla daha yavaşladığı ama devam ettiğini ifade etmişlerdir. Önceleri ayda 4 defa kesen hastaların bazıları 3-4 yıl sonra ayda 1-2 defaya düştüğünü ifade etmişlerdir.

Ekilen Kaş Dökülür mü ?
Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayırdır. Ekimden sonraki 2-6 hafta arasındaki 1 aylık dönemde şok dökülme denilen geçici  dökülme olur. Dökülenler sonraki 4-8 ayda çıkmaya başlar, 1 yılın sonunda tamamı yeniden çıkmış olur.
Diğer dökülme ise doğal dökülmedir. Yaygın olarak ense kılları asla dökülmez denir, doğruluk payı olsa da ileri  yaşlarda ense kıllarından da dökülmeler olur ama bu çok düşük sayılardadır. Genelleme yapılacak olursa ekilen kaşların dökülmeyeceği söylenebilir.

 Ekilen Kaşlar Uzar mı? için 12 yorum yapılmış


seda

Hocam bu ekimi sizmi yaptiniz, siz hep soru soran ekim ysptirmak isteyen insanlara mantik dahilindeyse ekerim diyorsunuz eger bu ekimi siz yaptiysaniz kusura bakmayin ama bu manyik dahilinde olamaz, bizler dogsl dursun diye cabsliyoruz ama bu ekim dogalliga cok cok aykiri, bu ekimi gören korkup ekimden vazgecer!
Op.Dr.Atilla KAYA
bana göre mantık dahilinde ama abartıp uzatıyor 🙂

ela

Uzamayan kaş ekimi yapılabilir mi yani enseden değilde başka yerden alınan kıllar ekilse
Op.Dr.Atilla KAYA
her kıl uzar ama belli uzunluğa gelip kalan kol gibi kıllar yetersiz gelir kaş gibi görünmez tüy gibi görünür.

ali

hocam başkasını kaşini alıp kendi kaşimiza diksek yıne aynı sonucu verırımı ve bu arada kaş ekımınde bir bolgenını 4 cm mesala ona ozel uzamayan kaş kullanılmazmi kol kılı gibi
Op.Dr.Atilla KAYA
başkasından kaş nakli yapılmaz

cevdet

kaş ekımınde ucret aralığı neye gore degişiyor ve nerelerde yapilıyor
Op.Dr.Atilla KAYA
kök sayısına ve kliniklerin fiyat politikasına göre değişir
bir çok yerde yapılır ama sitedki kötü yapılmış ekimleri görmeden araştırmaya başlamayın

ali

niye başkasından kaş nakli yapilmaz
Op.Dr.Atilla KAYA
tutmaz da ondan

cevdet

rizede bildiğiniz kaş ekim yerı varmi
Op.Dr.Atilla KAYA
duymadım ama evinize yakın yeri değil kaliteli ekim yapan yeri arayın
anıl halil mehmet isimlerile yazdığınız diğer yorumları okumadan sildim böyle küçük sahtekarlıkları hiç sevmem

tugba

Benm sag kasimda iki princ buyuklugnde bir yarik var buna fiyat ne olur ve acisiz aninda sonuc alinan bi yontem varmi kesimsiz falan
Op.Dr.Atilla KAYA
alan çok dar da olsa açış fiyatımız 1800 tl ödersiniz

tugba

İyide kok 5 tense fazla soylemediniz :mi komle yaptirmaya kalksam 6 7 yi bulur o zaman 🙁
Op.Dr.Atilla KAYA
ne demek istediğinizi anlamadım fazla buldunuzsa başka yerlerle yazışın

tugba

Bide acisiz kesimsiz aninda norml hayata devam edilen bi yontem varmi dye sormustm? Bide saglik sigortasi fayda ediyormu
Op.Dr.Atilla KAYA
kaş ekiminde kesme olmaz

pnur

Ben kaşımı yanlıkla traş makinesiyle kestim saç gibi uzar mı
Op.Dr.Atilla KAYA
kaş gibi uzar

sevgi

Merhaba dr by benim kaşım çok az kaş kotürü yaptrdm ama doğol sonuc alamadm birkaç plastik cerrahla konuştum olmaz ekemeyiz ve sakına ektirme dediler çokuzadığını söylediler doğrumu acaba bu konu beni cok üzüyo bana bu konu hakknds net bi cvp verirmisiniz teşekkür ederim
Op Dr Atilla Kaya
ekilen kaşlar uzar ama keserek şekil verebilirsiniz.

Asim

Hocam kaşın kökü yani folikül denilen sey galiba ölürse orada tekrar kaş büyüme ihitimali nasil sizce ve bunun icin ne kullanilabilir? 2007 de pensilvanyada bir arastirmada fareye wnt proteini verip ölü kil köklerini diriltmişler hatta daha fazla protein sikip öncekinden fazla kil büyümüs. Eğer şuan diriltmek icin kaş köklerini bir yöntem yoksa yakin zamanda bulunurmu yoksa bulunsa bile bunu piyasaya çıkartmazlarmi?
Op.Dr.Seher Şirin
kıl kökü ölmüşse eksikliği tamamlamak adına yapılabilecek tek şey şimdilik kıl kökü naklidir.gelecekte tabiiki bu sorunada çözüm bulunabilir

penyu