Kaş Dökülmesi

Bu konuda okuyacaklarınız gerçekten sizi çelişkiye düşürebilir çünkü bazı sitelerde okuyacaklarınız bu sayfada okuyacaklarınızdan farklı olabilir. Bu farkın en önemli sebebi sizi ikna etmek için yazılanlardır. Hastaların kafasına “sürekli uzarsa” sorusu takılmaktadır,işte bu soruyu sorup ta vaz geçecek hastaları ikna etmek için bilimle bağdaşmayan “saçtan alınıp kaşa ekilen kökler zamanla kaşa uyum sağlar” .

Ekilen Kaş Uyum Sağlar mı ?
Bu iddia elma ağaçlarının arasına ekilen kavağın zamanla elma ağacına döneceğini iddia etmekten farksızdır. Vücudun neresinden alınıp neresine olursa olsun nakledilen kök ekildiği yerdeki gibi değil alındığı yerdeki gibi davranmaya devam eder bir kılın ne kadar uzayacağı ekildiği yere değil genetik yapısına göre belirlenmiştir ve alındığı yerdeki gibi davranır.Bazı internet sitelerinde saçtan alınıp kaş bölgesine ekilen köklerin 2 yıl içinde kaşla uyum sağlayacağı ve uzamayacağı yazıyor bunu izah etmenin yolu yazanın bu konuda hiçbir fikri olmadığı şeklinde olabilir.Bir doktorun böyle yanlış bir bilgi yazması mümkün değildir ancak kendini bilmez ve kaş ekimi konusunda hiçbir fikri olmayanların yazabileceği yanlış bir bilgidir.

Kaş naklinde uyum problemi

Benim 9 yıl önce ektiğim kaş dahil hepsi hala uzamaya devam ediyor ve bu güne kadar ekim yaptığım hiç kimseye “zamanla uzaması duracak” gibi akıldışı bir söz söylemedim. İnternetten yanlış bilgilenenlerin “hep uzayacak mı? ” sorusuna da “kesinlikle yaşadığınız sürece uzar” şeklinde net ve kesin cevap verdim

Ekim düşünüyorsanız ensenizdeki saçlar uzadığı sürece ekildiği yerde de uzamaya devam edecektir uzama hızı da yaklaşık ense saçlarıyla aynı düzeylerde olacaktır bunu bilmeli ve ona göre karar almalısınız.Uzayan bu kaşlarınızı 10-15 günde bir kısaltmak durumunda kalacağınızı unutmamalısınız.Orta yaş bir hastam “yaşlandığımda ben kimi bulup ta kaşlarımı kestireceğim” diyerek ekimden vazgeçmişti.

Ekli resimde gördüğünüz kişiye enseden ekim yapılmıştır, kendisi bilerek ve isteyerek kaşlarını uzun tutmaktadır, eğer isterse kulağının üzerine atacak kadar uzatabilir.

Uzamayan kıllardan kaş ekimi yapılabilir mi ?

Evet teorik olarak yapılması mümkün ancak kaş gibi uzamayan tek kıl kol kıllarıdır onlardan alınıp ekim yapılabilir. Teorik olarak mümkün görünse de kol kılları çok ince olduğundan alımı oldukça zordur ve aynı dolgunluğu sağlamak için 3-4 kat daha fazla sayıda kök ekmek gerekir. Koltuk altı ve etek kılları saç gibi uzadığı için farkı olmamaktadır.

Kaştan alınıp kaşa ekilebilir mi ? Bu da teoride mümkündür ama kaş kılları yatay çıktığı için alım çok zordur, ben iki kişiye denedim ikisi de başarısızlıkla sonuçlandı ve devam etmedim.Ekilenler uyum sağlar mı? için 1 yorum yapılmış


Ela

Ben 3 sene önce bi gaflette bulunup esteworld de kas ektirdim. Operasyon sonrası doktor cizilenden daha kalın ekim yaptıgını, bu sekilde daha kullanıslı olacagını, istediğim zaman istediğim sekli verebilecegimi söyledi. Son 2 yıldır kaslarımı sürekli üst bölgelerden alarak sekle sokmaya calısıyorum. Ama kaslarımı aldıgımda jiletle kesilmiş gibi cirkin bir görüntü ortaya cıkıyor. Kendi haline bıraktıgımda da asimetrik ve cok kalın kaslar ortaya cıkıyor. Ekilen kasların üst kısmından kalıcı olarak kırtulmak istiyorum. Böyle bir operasyon mümkün müdür?
Op Dr Atilla Kaya
istemediğiniz kaşlara iğne epilasyonu yaptırabilirsiniz

bebek